شمانیوز

تیم ملی والیبال ایران در شرایط از فردا رقابت‌های خود در جام‌جهانی را آغاز خواهد کرد که هیچ خبر از آخرین شرایط ملی‌پوشان منتشر نمی‌شود.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از فارس: جام‌جهانی والیبال 2019 از فردا به میزبانی شهرهای فوکواوکا، هیروشیما و ناگانوی کشور ژاپن برگزار می‌شود و تیم ملی والیبال ایران که چهارمین حضور خود در این رقابت‌ها را تجربه می‌کند در نخستین مسابقه خود به مصاف روسیه می‌رود.

این رقابت‌ها با توجه به اینکه همچون ادوار گذشته جنبه انتخابی المپیک ندارد برای بسیاری از تیم‌ها جنبه آماده‌سازی برای حضور در رقابت‌های انتخابی و حتی المپیک 2020 توکیو را دارد. این نکته را ایگور کولاکوویچ هم اعلام کرد و ادامه داد که در این تورنمنت جوانان ایران این شانس را دارند که بیشتر در ترکیب قرار بگیرند. از جمله نکات مثبت این پیکارها می‌توان به ارتقای رنکینگ تیم‌های برتر و البته جایزه دلاری رقابت‌‌ها اشاره کرد.

نخستین حضور تیم ملی مربوط به سال 1991 است که عنوان یازدهمی کسب شد. سال‌های 2011 و 2015 نیز به ترتیب مقام نهم و هشتم برای والیبال ایران به دست آمد و حالا شاگردان کولاکوویچ در غیاب سید محمد موسوی در اندیشه کسب عنوانی بهتری از هشتم هستند که البته رسیدن به آن شاید کار چندان سختی نباشد.

سیدمحمد موسوی در فاصله چند روز مانده به اعزام تیم به دلیل خستگی از حضور در جام‌جهانی انصراف داد. عدم حضور محمد موسوی، مصدومیت امیرحسین توخته و منع قانونی فدراسیون جهانی برای مهران فیض‌امام‌دوست موجب شد تا تیم ملی با یک بازیکن کمتر نسبت به سایر تیم‌ها راهی ژاپن شود. شفیعی، غلامی و مجرد سرعتی‌زن‌های والیبال ایران در جام‌جهانی 2019 هستند.

برنامه کامل بازی‌های ایران در این دوره از پیکارها به شرح زیر است:

سه‌شنبه 9 مهر 1398: ایران - روسیه، ساعت 8:30

چهارشنبه 10 مهر 1398: ایران - مصر، ساعت 5:30

جمعه 12 مهر 1398 : ایران - کانادا، ساعت 5:30

شنبه 13 مهر 1398: ایران - استرالیا، ساعت 11:30

یک‌شنبه 14 مهر 1398: ایران - برزیل، ساعت 8:30

چهارشنبه 17 مهر 1398: ایران - آمریکا، ساعت 12:30

پنج‌شنبه 18 مهر 1398 : ایران - تونس، ساعت 8:30

جمعه 19 مهر 1398: ایران - آرژانتین، ساعت 5:30

یک‌شنبه 21 مهر 1398: ایران - ژاپن، ساعت 13:30

دوشنبه 22 مهر 1398: ایران - ایتالیا، ساعت 9:30

سه‌شنبه 23 مهر 1398: ایران - لهستان، ساعت 7:00

تیم ملی والیبال ایران کمتر از 24 ساعت دیگر در نخستین مسابقه خود در رقابت‌های جام‌جهانی باید به مصاف روسیه، قهرمان لیگ ملت‌ها برود، اما متاسفانه رسانه‌ها تقریباً هیچ خبری از آخرین شرایط تیم ملی والیبال ایران ندارند. عدم اعزام یک تیم رسانه‌ای همراه با تیم ملی در شرایط نابسامان فدراسیون موجب شده تا والیبال ایران در یکی از غریبانه‌ترین تورنمنت‌ها حضور پیدا کند.

پیش از این فدراسیون والیبال به عنوان مرجع درست و اصلی رسانه‌های برای پوشش خبرهای تیم ملی در تورنمنت‌های مختلف محسوب می‌شد، اما این بار نه تنها تیم رسانه‌ای در کنار ملی‌پوشان حضور ندارد که آقایان از راه دور هم هیچ خبری از تیم ملی نمی‌گیرند تا در اختیار رسانه‌ها قرار دهند. سعید معروف، کاپیتان تیم ملی والیبال ایران در جریان رقابت‌های قهرمانی آسیا بهترین تفسیر را برای شرایط حال حاضر فدراسیون داشت. او از عنوان «فدراسیون بی در و پیکر» استفاده کرد و شرایط کنونی دقیقاً بیانگر همین امر است. افشین داوری، سرپرست فدراسیون در بلاتکلیفی است؛ روزی خبر از قهر او می‌آید، روزی خبر می‌آید که اتاقش را تحویل داده و روزی دیگر خبر می‌آید که همچنان از طریق فدراسیون نامه‌نگاری می‌کند. به این ترتیب می‌توان گفت تیم ملی زیر سایه حواشی داخلی قرار است به مصاف حریفان تا دندان مسلح خود برود. اهالی والیبال امیدوارند که هرچه زودتر تکلیف فدراسیون مشخص شود و این رشته محبوب، موفق و پرهوادار روی آرامش را ببیند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied