شمانیوز
کد خبر : 917007

مهاجم و گلزن پیشین استقلال گفت: استراماچونی الان در شرایطی است که یا باید به بازیکن ناآماده از نظر روحی اعتماد کند یا بدون مهاجم به میدان برود.

به گزارش شمانیوز به نقل از خبرورزشی، وضعیت این روز‌های خط حمله استقلال اصلاً مساعد نیست. نمایش روان و متفاوت شاگردان استراماچونی تحت‌الشعاع بحران گلزنی قرار گرفته است تا بیشتر از هر زمان دیگری کمبود مهاجمی ششدانگ در اردوی این تیم به چشم بیاید. در این بین نفرات موجود هم نتوانستند انتظارات را برآورده کنند تا فشار‌های روحی تأثیر منفی در عملکرد آن‌ها داشته باشد از جمله مرتضی تبریزی که از روی نقطه پنالتی هم نمی‌تواند طلسم گلزنی خود را بشکند. همین بهانه خوبی بود تا با علی سامره مهاجم و گلزن سابق آبی‌ها گفت‌وگویی داشته باشیم و آنالیز او از شرایط فعلی را بشنویم.

 

بازی استقلال مقابل گل ریحان را دیدی؟
خدا را شکر اولین برد به دست آمد. به نظرم روند بازی به گونه‌ای پیش می‌رفت که اگر به پنالتی کشیده می‌شد استراماچونی و طرفداران استقلال دوباره با کابوس دیگری روبه‌رو می‌شدند.

 

یعنی در پنالتی استقلال می‌باخت؟
پیش‌بینی من این بود، اما خدا را شکر به آن جا نکشید و استقلال توانست در وقت‌های اضافه کاری که باید در نود دقیقه تمام می‌کرد را عملی کند.

 

تو سال‌ها مهاجم استقلال بودی، فراز و نشیب‌های زیادی هم با پیراهن این تیم تجربه کردی. آنالیز خودت از وضعیت فعلی خط حمله استقلال چیست؟
بازی برای تیم‌های بزرگی مثل استقلال شرایط خاص خودش را دارد. بعد از بازیکنی مثل مامه تیام که فوق العاده بود الان استقلال نزدیک دو فصل است که نتوانسته جایگزینی برای تیام پیدا کند. البته وقتی هم پیدا شد خود باشگاه با سیاستی کاملاً غیرحرفه‌ای مهره شانس خود را از دست داد. از مهاجمان الان استقلال نمی‌توان زیاد خرده گرفت، چون مشکل آن‌ها فنی نیست و بیشتر روحی، روانی است.

 

به هر حال وظیفه کادر فنی است که این مشکل را برطرف کند؟
بله، اما وقتی دست مربی روی نیمکت بسته است چه تدبیری باید بیاندیشد؟! استراماچونی الان در شرایطی است که یا باید به بازیکن ناآماده از نظر روحی اعتماد کند یا بدون مهاجم به میدان برود. واقعاً فکر می‌کنید اگر مهاجم تخصصی داشت از شجاعیان و اسماعیلی در پست مهاجم بازی می‌گرفت؟

 

گفتی استقلال خودش مهره شانس در خط حمله را از دست داد، منظورت چه بود؟
اللهیار صیادمنش می‌توانست برای یکی، دو سال هم شده مرد اول خط حمله استقلال باشد، اما در پروسه‌ای عجیب به اسم درآمدزایی او را فروختند ولی با همان پول رفتند شیخ دیاباته را خریدند! خب باشگاهی که می‌خواست چنین پولی را هزینه خرید یک مهاجم سی و یک ساله کند چه لزومی داشت پدیده ۱۸ ساله اش را بفروشد؟ اعتقادم این است با فروش صیادمنش و خرید دیاباته که از نظر من فوتبالیست قابل احترامی است، استقلال دست به خودزنی زد.

 

مرتضی تبریزی چرا با این شرایط روبه‌رو شد؟
چون فشار زیادی روی دوشش احساس می‌کرد. بازیکنی در این سطح آن هم در تیمی پرطرفدار وقتی احساس کند همه نگاه‌ها به او دوخته شده تا گل بزند ناخودآگاه اعتماد به نفسش از بین می‌رود. البته در صحنه پنالتی بازی با گل ریحان از اعتماد به نفس بالای او در ایستادن پشت ضربه پنالتی خوشم آمد، اما مطمئن بودن در گل کردن این پنالتی او را دچار مشکل کرد، چون این شرایط را تجربه کرده بودم و اگر جای استراماچونی بودم اجازه نمی‌دادم او پشت ضربه بایستد.

 

این وضعیت تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟‌
نمی‌گویم مشکل کوچکی است، اما این‌قدر هم بزرگ نیست که حل نشدنی باشد. بعد از مصاف با گل‌گهر لیگ تعطیل می‌شود و این وقفه بدون شک به داد استقلال و مهاجمان این تیم می‌رسد به خصوص که با بازگشت دیاباته از مصدومیت کمی از فشار‌های روی دوش تبریزی هم کاسته می‌شود.

 

آینده استقلال را چطور می‌بینی؟
شخصاً اعتقاد دارم نوع فوتبال این تیم به نسبت چند ماه گذشته زمین تا آسمان تفاوت دارد و اگر کمی مشکلات روحی کمتر شود و یکی، دو بازیکن خوب اضافه شوند، استقلال یکی از مدعیان قهرمانی و تیم‌های خوب این فصل لیگ برتر خواهد بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه