شمانیوز
کد خبر : 917012

تیم ملی والیبال ایران بعد از ۲ شکست تلخ در ابتدای کارشان در جام‌جهانی، برابر کانادا پیروز شدند.

به گزارش شمانیوز به نقل از خبرورزشی ، نخستین بازی از روز سوم جام جهانی والیبال ۲۰۱۹ بین دو تیم بدون پیروزی ایران و کانادا در شهر ناگانو برگزار شد. تیم ایران با بازیکنان ذخیره خود موفق شد با نتیجه ۳ بر یک و با امتیازات ۱۸-۲۵، ۲۵-۲۳، ۲۷-۲۵ و ۲۵-۱۹ مقابل کانادا به پیروزی برسد و نخستین برد خود از این بازی‌ها را بدست بیاورد.

تیم ایران که به خاطر ۲ شکست متوالی مقابل روسیه و مصر و البته خستگی بازیکنان، مورد انتقاد گرفته بود برای شروع بازی مقابل کانادا با ترکیب متفاوت جواد کریمی، پوریا یلی، علی اصغر مجرد، مسعود غلامی، فرهاد قائمی، امیرحسین اسفندیار و محمدرضا موذن وارد زمین شد.

داورانی از ایتالیا و لهستان، قضاوت این بازی را بر عهده داشتند ضمن اینکه در این تورنمنت دانیل لوئیس به جای گلن هوگ، هدایت تیم ملی کانادا را بر عهده داشت.

دو تیم در ابتدای ست پا به پای هم امتیاز می گرفتند ولی اشتباهات بیشتر بازیکنان ایران، برتری کانادا را دنبال داشت. نکته قابل توجه این ست، دو سرویس بدون بازگشت مجرد به زمین کانادا بود که تقاضای وقت استراحت توسط مربی حریف را در پی داشت. تیم ایران ست نخست را ۲۵ بر ۱۸ واگذار کرد.

سروقامتان ایران به اولین پیروزی‌شان در جام‌جهانی رسیدند

تیم والیبال ایران تا پایان ست اول ۸ امتیاز از اسپک، ۲ امتیاز از دفاع روی تور، ۲ پوئن سرویس و ۶ امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند و در مقابل کانادا نیز ۱۰ امتیاز از اسپک، ۳ امتیاز از دفاع روی تور، ۲ پوئن سرویس و ۹ امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به دست آورد.

در ست دوم با وجود امتیازاتی که تیم والیبال ایران به خاطر کم تجربگی از دست می‌داد، نخستین وقت استراحت فنر در امتیاز ۸ بر ۶ برای ایران به دست آمد. سرویس‌های فوق العاده فرهاد قائمی، امیرحسین اسفندیار و همچنین حملات موثر بازیکنان ایران، برتری ۱۲ بر ۸ را برای ایران به دنبال داشت. از نوع نشستن بازیکنان اصلی ایران در خارج از زمین، مشخص بود که کمکی از جانب آنها به بازیکنان درون زمین نخواهد شد. عملکرد بهتر کانادا در دفاع روی تور و استفاده بهتر از توپ ها برگشتی، نتیجه را در امتیاز ۲۱ مساوی کرد. تمایل کریمی برای استفاده بیشتر از مهاجمان سرعتی خود، امتیاز ۲۴ را برای ایران به ارمغان آورد. در این ست مصدومیت فرهاد قائمی، باعث حضور پوریا فیاضی در زمین شد. اسپک مجرد، تیم ایران را ۲۵ بر ۲۳ برنده ست دوم کرد.

سروقامتان ایران به اولین پیروزی‌شان در جام‌جهانی رسیدند

تیم ایران تا پایان ست دوم ۲۶ امتیاز از اسپک، ۲ امتیاز از دفاع روی تور، ۳ پوئن سرویس و ۱۲ امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و در مقابل کانادا نیز ۲۴ امتیاز از اسپک، ۵ امتیاز از دفاع روی تور، ۴ پوئن سرویس و ۱۵ امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به دست آورد.

حضور میلاد عبادی پور از ابتدای ست سوم، تصمیم ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی ایران برای جانشینی فرهاد قائمی بود. برتری ۳ امتیازی ایران در این ست با سرویس و دفاع‌های بهتر بازیکنان کانادا به سرعت جبران شد و وقت استراحت فنی دوم در امتیاز ۱۶ بر ۱۳ برای این تیم به دست آمد. ثبت امتیاز ۲۱ بر ۲۰ برای ایران، نتیجه اسپک‌های بهتر شاگردان کولاکوویچ در این ست سوم بود. پوریا فیاضی هم در اواخر این ست برای تقویت دریافت تیم به جای اسفندیار وارد زمین شد. ویدئو چلنج، امتیاز ۲۴ را به ایران داد و تیم ملی در ست سوم نیز ۲۷ بر ۲۵ برنده شد.

تیم والیبال ایران تا پایان ست سوم ۴۳ امتیاز از اسپک، ۴ امتیاز از دفاع روی تور، ۳ پوئن سرویس و ۲۰ امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و در مقابل کانادا نیز ۴۱ امتیاز از اسپک، ۷ امتیاز از دفاع روی تور، ۴ پوئن سرویس و ۲۱ امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به دست آورد.

سروقامتان ایران به اولین پیروزی‌شان در جام‌جهانی رسیدند

برنامه تاکتیکی ایران در این بازی، استفاده بیشتراز مهاجمان سرعتی و آمار بازی هم به خوبی موید این ثبت امتیازات بیشتر توسط غلامی و مجرد بود. دومین وقت استراحت فنی ست چهارم در حالی به دست آمد که ایران ۳ امتیاز برتر از حریف بود. پیروزی ایران در دو ست متوالی، اعتماد به نفس بیشتری را برای بازیکنان و در مقابل افزایش اشتباهات را برای تیم کانادا به دنبال داشت. همچنین بازیکنان دریافت کننده ایران، عملکرد به مراتب بهتری نسبت به حریف داشتند. تیم ایران در این ست هم ۲۵ بر ۱۹ برنده شد تا نخستین پیروزی در جام جهانی به نام بازیکنان ذخیره ایران ثبت شود.

تیم والیبال ایران تا پایان ست چهارم ۵۵ امتیاز از اسپک، ۶ امتیاز از دفاع روی تور، ۴ پوئن سرویس و ۳۰ امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و در مقابل کانادا نیز ۵۵ امتیاز از اسپک، ۸ امتیاز از دفاع روی تور، ۴ پوئن سرویس و ۳۵ امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به دست آورد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید