شمانیوز
کد خبر : 917240

پاشازاده:

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال و استقلال گفت: اگر در استقلال مسئولیت داشتم، یقه برخی از بازیکنان را می‌گرفتم چرا که اینجا مهد کودک نیست که شرط بگذارند.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از تسنیم: مهدی پاشازاده درباره اینکه آیا هواداران استقلال می‌توانند با دو پیروزی اخیر تیم‌شان در جام حذفی و لیگ برتر امیدوار باشند، اظهار داشت: این مسئله را آینده مشخص می‌کند. استقلال یک تیم دسته اولی و یک تیم تازه لیگ برتری شده را برده است، اگر چه فرقی نمی‌کند چه تیم‌هایی را ببرند، چون هر پیروزی روحیه‌بخش است. اینکه چرا این سؤال را شما رسانه‌ها و هواداران مطرح می‌کنید، به عملکرد نه چندان خوب استقلال برمی‌گردد. از لحاظ منطقی فکر نکنم بتوان به استقلال امیدوار بود، چون مشکلات این تیم تنها برای یکی دو بازی نیست. مشکلات استقلال برای قبل فصل است و کسی به فکر حل آن نیست.

استراماچونی به خاطر اتفاقات فصل قبل، دستیار ایرانی قبول نکرد

وی در مورد اینکه استراماچونی تنهاست و نمی‌داند با این تیم چه کار کند، گفت: صددرصد این موضوع را قبول دارم. قرار بود باشگاه استقلال یک نفر را که لیاقت دارد، کنار استراماچونی بگذارد، اما نمی‌دانم چه صحبتی شد که این اتفاق نیفتاد. مسئله بعدی این است که سرمربی قبول نکرده کسی کنارش باشد. استراماچونی به اتفاقات سال قبل نیمکت استقلال فکر کرده و اینکه یک نفر را به عنوان کمک مربی ایرانی کنار وینفرد شفر گذاشتند و سپس همان شخص جای او را گرفت. همان زمانی که شفر برکنار شد و دستیار ایرانی جای او را گرفت، مصاحبه کردم و گفتم اگر قرار است کسی برود، همه با هم بروند. ما مربی را به چه دلیل می‌آوریم؟ اینکه او را جای سرمربی انتخاب کنیم؟ استراماچونی به خاطر سابقه دستیاری مربی ایرانی در استقلال قبول نکرد کسی کنارش باشد.

با آبروریزی، شفر را کنار گذاشتند

بازیکن پیشین تیم ملی و استقلال خاطرنشان کرد: سال گذشته آن همه پول هزینه کردند و هیچ اتفاقی نیفتاد. در اواخر فصل آبروریزی و به شفر بی‌احترامی کردند و او را کنار گذاشتند. تصمیم اشتباهی بود که گرفته شد و ادامه تصمیمات اشتباه به امسال کشیده شد.

اگر در استقلال بودم، یقه برخی بازیکنان را می‌گرفتم

پاشازاده در خصوص اینکه آیا بازیکنان فعلی استقلال در حد این تیم هستند یا نه، به تسنیم گفت: همه بازیکنان قابل احترام هستند و کسی به زور به استقلال نیامده است. قطعا از این افراد خواسته شده‌ که به استقلال بیایند. این بد است که بگوییم اینها در حد استقلال هستند یا نه، اما خیلی از این بازیکنان نمی‌دانند استقلال چیست و اینجا کجاست. نمی‌گویم این بازیکنان در حد استقلال نیستند، اما امیدوار بودم یک نفر کنار تیم بود و یقه‌شان را می‌گرفت و به آنها می‌فهماند چه پیراهنی تن‌شان است. من اگر بودم این کار را می‌کردم.

بر چه معیاری مجیدی را انتخاب کردید؟

پاشازاده درباره کنار رفتن فرهاد مجیدی از تیم امید و انتخاب حمید استیلی خاطرنشان کرد: کسی باید نظر بدهد که مجیدی را انتخاب کرد. چرا مجیدی انتخاب شد که برود؟ بر چه مبنا و منطقی او را انتخاب کردند؟ اگر استیلی یا کمیته فنی مجیدی را انتخاب کرده، باید به او اختیار تام می‌دادند. اگر مجیدی انتخاب شده و بعدا بنا به دلایلی پشیمان شدید که او صلاحیت نداشته و در اندازه تیم امید نبوده، چرا از ابتدا انتخاب کردید؟ مشخص بود که مجیدی نمی‌تواند برای تیم امید مفید باشد، چون کسی که در مربیگری امتحان پس نداده، بر اساس چه معیاری انتخاب شده است؟ پس خودتان اشتباه کردید. شما خودتان را با این انتخاب زیر سؤال بردید.

هر کسی فالوئر بیشتر داشته باشد، انتخاب می‌شود

بازیکن پیشین تیم ملی و استقلال با اشاره به انتخاب استیلی گفت: در جایی بودم و گفتند چون با جوان‌ها کار کرده‌ای، بیا مربی شو، اما گفتم آنها دنبال اسم هستند تا روزمه و عقبه. تیم امید به المپیک صعود نمی‌کند، مگر اینکه معجزه‌ای رخ دهد. این نسل فوتبالی هم نابود شد. پس از اینکه تیم امید نتوانست به المپیک برود، کمیته‌ای تشکیل می‌دهند و آقایان چای و شیرینی می‌خورند و می‌گویند تا یک سال دیگر تصمیم‌گیری می‌کنیم. اردوی خارج از کشور نمی‌رویم و نهایت یک اردو در سرعین اردبیل برگزار می‌کنیم. بنابراین، همان آش و همان کاسه است و هیچ برنامه‌ریزی نمی‌کنند. انتخاب‌های ما سیاسی است یا مُد شده که در فضای مجازی هر کسی بیشتر فالوئر داشته باشد، انتخاب شود!

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه