شمانیوز
کد خبر : 917445

کاپیتان پرسپولیس گفت: من حاضرم روی نیمکت بنشینم و پرسپولیس قهرمان شود، چون تیم از فرد مهم‌تر است. اجازه هم نمی‌دهم حاشیه‌سازان به هدف خود یعنی زمین زدن پرسپولیس برسند.

به گزارش شمانیوز به نقل از خبرورزشی ، یکی از سوژه‌های اصلی روز‌های اخیر فوتبال کشورمان سیدجلال حسینی است. مدافع باتجربه و پرافتخاری که گابریل کالدرون ترجیح داد او را به مشهد نبرد و پس از باخت به شهرخودرو حرف‌هایی زد که شاید خیلی خوشایند هواداران کاپیتان نبود. با این حال خود سیدجلال حسینی مثل یک بازیکن حرفه‌ای اعتراضی به این موضوع ندارد و حرف‌هایی می‌زند که خواندن آن خالی از لطف نیست.

 

بی‌تعارف داستان مصدومیت تو چه بود؟
من مدتی با مصدومیت مواجه شدم و این مسئله باعث شد از تمرینات گروهی دور بمانم. برای اولین بار نبود که مصدوم و از ترکیب خارج شدم و اولین بازیکنی هم نیستم که مصدوم می‌شود. انتظار اینکه خیلی زود به ترکیب برگردم را هم نداشتم و نمی‌دانم چرا این حواشی را شکل دادند، اما هیچ وقت طی این مدت به سن خودم توجه نکردم. برای من زندگی سالم و تمرین و تلاش برای دستیابی به هدف بزرگ‌ترین تعریف از راهی است که انتخاب کرده‌ام و اکنون نیز آماده هستم به هواداران پرسپولیس خدمت کنم.

 

گفته می‌شود با کادر فنی و کالدرون دچار اختلاف نظر شده‌ای؟
بازیکن بی‌تجربه‌ای نیستم. طی این سال‌ها با مربیان بزرگی کار کرده‌ام و حد بین بازیکن و مربی را کاملاً می‌دانم. حتی بازوبند کاپیتانی هم باعث نشده خودم را بالاتر از کسی بدانم یا کم‌کاری کنم. این بازوبند چه در تیم ملی و چه اکنون در پرسپولیس برای من از بیشترین اهمیت برخوردار است و باعث می‌شود با احساس مسئولیت بیشتری به دنبال این باشم تا کنار بازیکنان دیگر حق تیم خودم را بگیرم. هیچ اختلاف نظری با کالدرون ندارم و نمی‌دانم این حواشی به چه قصدی شکل می‌گیرد. از احترامی که کالدرون برای من به عنوان کاپیتان قائل است و در برخی مسائل صحبت می‌کند خوشحالم و تمام تلاشم این است تا شرایط به شکلی پیش برود که بتوانیم هواداران را خوشحال کنیم.

 

ولی کالدرون در مصاحبه پس از شکست مقابل شهرخودرو گفت سیدجلال، مسی یا رونالدو نیست.
این شیطنت برخی رسانه‌هاست. خود شما بهتر این مسائل و شیوه را می‌دانید. من با آقای کالدرون بعد از آن صحبت کردم. هیچ کنایه‌ای در کار نبود. کار و هدف هر دوی ما مشخص است. من به عنوان کاپیتان تیم مسلماً بیشترین گفتگو را با سرمربی دارم. او قصدی بابت نام بردن از مسی نداشت. من هم مسی نیستم و در شرایط فنی و فیزیکی فوتبال ایران تلاش کرده‌ام در ۳۷ سالگی هم بتوانم هر قدر که از عهده‌اش برآمدم به تیمم کمک کنم. هیچ وقت منت آن را سر هواداران پرسپولیس نمی‌گذارم، منت این تیم و هوادارانش روی من است که عضوی از آن‌ها هستم. فصل گذشته تلاش کردم با شرایط تمرینی مناسب‌تر بتوانم بیشتر در خدمت تیم باشم و خوشبختانه شرایط هم خوب پیش رفت. این روز‌ها هم مصدوم بودم و تمرینات آماده‌سازی‌ام را دنبال کردم.

 

وقتی کالدرون تو را با تیم به مشهد نبرد و باخت خیلی‌ها شروع به انتقاد از سرمربی آرژانتینی کردند.
ببینید این‌طور نیست که اختلافی باشد. حتی قبل از اعزام تیم، ایشان با من صحبت کردند و گفتند با توجه به دوری دو هفته‌ای از تمرین، بهتر است همچنان تمرینات خودم را برای دستیابی به شرایط ایده‌آل ادامه دهم. هیچ مشکلی هم وجود نداشت و ندارد. من هم اعتراضی ندارم، چون هر کسی بود شاید این تصمیم را می‌گرفت. من هم بودم بازیکنم را که دو هفته در اختیار نداشتم در لیست قرار نمی‌دادم. هیچ مشکلی نیست. خوشبختانه تیم خوبی داریم که همه مثل گذشته برای یک هدف تلاش می‌کنند. باید همین اتحاد خودمان را حفظ کنیم.

 

در ۶ بازی ۳ شکست را تجربه کردید و حالا همه می‌گویند پرسپولیس باید قید قهرمانی را بزند.
لیگ هنوز به نیمه خود نرسیده است. باید منتظر تکامل تاکتیکی کالدرون ماند. او مربی کوچکی نیست و شرایط کلی تیم نیز همین را گواهی می‌دهد. ما عملکرد فنی خوبی داشتیم و برابر همین شهرخودرو هم حق‌مان شکست نبود. خیال‌تان راحت باشد پای علیپور به گل باز می‌شود و ستاره‌های دیگر ما هم مثل گذشته خواهند درخشید و دوران خوشی خواهد رسید. باز هم می‌توانیم هواداران را خوشحال کنیم. ما از کنار هم بودن به اینجا رسیدیم و توانستیم سه فصل پیاپی قهرمان شویم. هیچ چیز باعث نشد امیدمان را از دست بدهیم و اکنون نیز می‌گویم هیچ چیز برای پرسپولیس تمام نشده. ما هنوز در جام‌حذفی هستیم، لیگ قهرمانان هنوز شروع نشده و از صدر جدول هم ۵ امتیاز فاصله داریم. چه چیزی برای ما تمام شده؟ این را می‌گویند تا هواداران ما ناامید شوند، اما مطمئن باشید ما باز هم قدرت خودمان را ثابت خواهیم کرد.

 

واقعاً بابت نیمکت‌نشینی ناراحت نیستی؟
در فوتبال حرفه‌ای ناراحتی معنی ندارد. من هم یاد گرفتم به جای حرف زدن بیشتر تمرین کنم و حرف‌هایم را در زمین بزنم. خطاب به دشمنان قسم‌خورده پرسپولیس می‌گویم نمی‌توانند از اسم سیدجلال حسینی علیه پرسپولیس سوء‌استفاده کنند. من حاضرم روی نیمکت بنشینم و پرسپولیس قهرمان شود، چون تیم از فرد مهم‌تر است. اجازه هم نمی‌دهم حاشیه‌سازان به هدف خود یعنی زمین زدن پرسپولیس برسند. همچنین ما باید مراقب دشمنان داخلی باشیم و اجازه اینکه به تیم ضربه بزنند را ندهیم. ما، بازیکنان، هواداران و کادر فنی و مدیران برای موفقیت تیم تمام تلاش خود را خواهیم کرد و مسلماً به اهداف بزرگ‌مان مثل گذشته نزدیک خواهیم رسید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه