شمانیوز
کد خبر : 917546

قبل از اینکه سراغ اصل مطلب برویم، باید به این نکته اشاره کنیم که دو روایت درباره تعداد دربی‌ها وجود دارد. روایت اول مربوط به سایت ویکی پدیاست که معتقد است تا امروز 91 دربی برگزار شده اما روایت دوم که به نظر دقیق‌تر است، عدد 90 را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از آی اسپورت: قبل از اینکه سراغ اصل مطلب برویم، باید به این نکته اشاره کنیم که دو روایت درباره تعداد دربی‌ها وجود دارد. روایت اول مربوط به سایت ویکی پدیاست که معتقد است تا امروز 91 دربی برگزار شده اما روایت دوم که به نظر دقیق‌تر است، عدد 90 را نشان می‌دهد. در این 90 بازی، استقلال 26 بار حریفش را شکست داده، 40 بازی با نتیجه تساوی به پایان رسیده و با توجه به مشخص شدن وضعیت سوپرجام، تعداد بردهای پرسپولیس در دربی به عدد 24 رسیده تا آنها فقط 2 برد کمتر از رقیب سنتی داشته باشند.

نکته جالب اینکه از این 90 دربی، نتیجه 5 دربی خارج از زمین رقم خورده و احکام انضباطی پیروز این 5 مسابقه را مشخص کرده که تنها برد پرسپولیس در دربی بر اساس احکام انضباطی، همین سوپرجام جنجالی بوده است. استقلال، 4 بار بر اساس احکام کمیته انضباطی برنده دربی شده که معروفترین آن مربوط به دربی جنجالی سال 73 است که بازی به خاطر هجوم تماشاگران به داخل زمین، نیمه کاره می‌ماند تا کمیته انضباطی نتیجه دیداری که تا قبل از قطع شدن 2-2 بود را 0-3 به سود استقلال اعلام کند. سه بازی دیگر هم قبل از انقلاب برگزار شده که یکبار ورود تماشاگران به داخل میدان و دو بار هم درگیری بازیکنان پرسپولیس با داور باعث نیمه کار ماندن بازی شده است.

بد نیست به این نکته هم اشاره داشته باشیم که دو تیم 37 بار در لیگ برتر به مصاف یکدیگر رفته‌اند که تعداد بردهای پرسپولیس در لیگ برتر بیشتر است. این تیم 10 بار برنده دربی شده و استقلال 8 بار حریف سنتی‌اش را برده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه