شمانیوز
کد خبر : 917737

دیدار تیم های ایران و کامبوج تحت‌تاثیر حضور نزدیک به ۴۰۰۰ هوادار بانو در استادیوم آزادی است.

به گزارش شممانیوز به نقل از ورزش سه، این یک روز تاریخی در فوتبال ایران است. پس از سال ها در استادیوم هرچند که به صورت محدود و با فشار فیفا، اما به هر حال به روی بانوان باز شده و آن ها می‌توانند بازی تیم ملی کشورشان را از نزدیک نگاه کنند. بلیت فروشی این بازی انجام شده و ۴ جایگاه در اختیار بانوان خواهد بود و نکته جالب این که در فاصله چند ساعت تا شروع بازی، برخی از هواداران وارد جایگاه‌ها شده‌اند.

 

اینجا محمد همتی، رها پوربخش و دیگر اعضای تحریریه ورزش سه، حواشی این رویداد مهم را به صورت لحظه به لحظه پوشش خواهند داد؛ با ورزش سه همراه باشید.

 

**برای تماشای پخش زنده بازی ایران و کامبوج اینجا کلیک کنید..

 

14:28 - خبرورزشی تیتر زده که «قفل شکست». این روزنامه همچنین از نقش مردان در تداوم این روند گفته؛ از نظر شما مردان چه وظیفه ای دارند؟

 

 

14:20 - احتمالا همه اولین حضورشان در استادیوم را به خاطر دارند؛ بی تردید جذاب ترین لحظات همان دقایقی هستند که پس از بازرسی بدنی و عبور از گیت، به تونل نزدیک شده اید و بعد سکوهای سفید و آبی که البته 10 سال است به این رنگ تغییر کرده اند. بانوان نیز با تجربه این حس، روز جالبی را پشت سر خواهند گذاشت.

 

14:15- نماینده فیفا به همراه مسئولان ایرانی در مقابل در شرقی وضعیت را بررسی کردند.

 

14:10 - سلفی کیسوکه هوندا با بانوان ایرانی هوادار استقلال؛ هوندا دقایقی قبل با انتشار یک ویدیو از آن ها حمایت کرد.

 

14:08 - در پارکینگ سمت شرقی ورزشگاه باز شده و هواداران نیز وارد محوطه استادیوم شدند.

 

14:06- هواداران بدون بلیت موفق به ورود به ورزشگاه نشده اند و احتمالا نخواهند شد. در شرایطی که حدود 3000 بلیت از جایگاه آقایان فروخته شده و حدود 70 هزار صندلی خالی در سایت وجود دارد، بانوان بدون بلیت ناامید ورزشگاه را ترک خواهند کرد.

 

14:00 - فریم جالب از مقابل استادیوم آزادی؛ سرخابی هایی که امیدوارند برای دربی 92 هم این چنین در کنار یکدیگر وارد ورزشگاه شوند... (عکس از کیاوش عزیزی)

 

 

13:55 - در مقابل پارکینگ های قسمت بانوان ازدحام عجیبی وجود دارد؛ مسئولان کنترل بلیت هنوز در جایگاه خود مستقر نشده اند و به همین خاطر اجازه ورود بانوان به محوطه آزادی داده نمی شود.

 

13:49 - بسیاری از بانوان با فرزندان خود به استادیوم آمده اند و فضای خانوادگی جالبی را در محوطه ورزشگاه آزادی رقم زده اند.

 

13:40 - حضور بانوان با پرچم تیم های پرسپولیس و استقلال در اطراف استادیوم سبب شده تا آن ها به کری خوانی بپردازند و البته در کمال دوستی، یک تقابل جذاب را فارغ از بازی عصر امروز به وجود بیاورند.

 

13:35 - هوندا همچنین در پیامی یک دقیقه ای خطاب به زنان ایرانی گفت: «به شجاعتتان آفرین می گویم، این راه را ادامه دهید، شما اشتباه نمی کنید».

 

13:30 - کیسوکه هوندا چهره ویژه تیم کامبوج است؛ ستاره ای با سابقه گلزنی در جام جهانی و پوشیدن پیراهن شماره ۱۰ میلان که حالا در این تیم آسیایی مربیگری می‌کند.

 

 

13:20 - عده ای از هواداران خانم بدون بلیت در مقابل ورزشگاه حضور دارند. به نظر می‌رسد باید تعداد سکوی بیشتری به آن ها اختصاص می یافت تا چنین اتفاقات و بی نظمی هایی رخ نمی‌داد.

 

13:15 - در شبکه های اجتماعی هواداران با انتشار بلیت های خود، ذوق و علاقه خود را به حضور در استادیوم نشان می‌دهند. در اطراف استادیوم نیز بسیاری از هواداران با پرچم تیم های باشگاهی وارد شده اند تا این چنین وارد ورزشگاه شوند.

 

13:10 - این بلیتی است که بانوان را به استادیوم آزادی می‌رساند. اتفاقی ویژه که دیدار با کامبوج را احتمالا به یکی از مهم ترین بازی های تاریخ فوتبال ایران تبدیل خواهد کرد.

 

 

13:00 - آخرین ورود زنان ایرانی به استادیوم به مهر ماه سال 60 مربوط می‌شود. حالا 38 سال بعد حدود چهار هزار زن ایرانی وارد استادیوم می شوند تا به حمایت از تیم ملی خود بپردازند؛ البته باتوجه به بیانیه فیفا احتمالا پای آن ها به زودی در تمام استادیوم ها باز خواهد شد.

 

12:55 - این اتفاق می توانست زودتر رخ بدهد. ایران کشوری با فرهنگ غنی است که در تمام دنیا متمدن شناخته می‌شود. این حق طبیعی زنان است که در ورزشگاه‌ها حضور داشته باشند و می‌توانند بدون هیچ مشکلی در کنار مردان از دیدن مسابقات فوتبال لذت ببرند.(شهناز یاری -سرمربی تیم فوتسال بانوان)

 

۱۲:۵۰ - چند دختر اصفهانی یک روز قبل از بازی خودشان را به استادیوم رسانده بودند. آنها در گفت‌وگویی کوتاه با خبرنگار همشهری گفتند از اینکه تابوی ورود زنان شکسته شده خوشحالند. پیش از این تنها در برخی از بازی‌ها بزرگ مانند داربی، تماشاگران یک روز قبل از بازی جلوی در استادیوم جمع می‌شدند.

 

 

۱۲:۴۴ - حمید خواجه نژاد مسئول روابط عمومی معاونت سیما با تکذیب عدم پخش بازی ایران و کامبوج به ایرنا گفت: برای پوشش بازی تعدادی از همکاران خانم خبرگزاری صدا و سیما در ورزشگاه حضور خواهند داشت.

 

۱۲:۴۰-علی ربیعی سخنگوی دولت در توییتر خود نوشت: تجربه من نشان می‌دهد در تاریخ تحولات اجتماعی، همواره افراطی‌گری مارا یک گام به پیش و چندگام به عقب رانده است. در استادیوم های ما گاهی آلودگی های هیجانی کلامی وجود دارد. باید چنان فرهنگ والایی نشان دهیم که هیچ بهانه ای به دست بهانه‌جویان نیفتد.

 

۱۲:۳۶ - علی دایی: جای شکرش باقی که با فشار فیفا، بانوان به بخشی از حق خود رسیدند.

 

 

12:34 - ایران و کامبوج تنها دو بار با یکدیگر باز کرده اند و هر دو در جام ملت های 1972؛ ایران هر دو بازی را با پیروزی پشت سر گذاشت. از آن مسابقه 47 سال گذشته است.

 

**برای تماشای پخش زنده بازی ایران و کامبوج اینجا کلیک کنید..

 

12:32 - یوری ژورکائف، نماینده سرشناس فیفا و همراهانش از سه‌شنبه وارد تهران شده‌اند. قرار است آنها بر نحوه رفتار فدراسیون فوتبال ایران در مورد ورود زنان نظارت کنند. این گروه دیروز از استادیوم آزادی بازدید کردند و حتی در کنفرانس خبری مارک ویلموتس، سرمربی تیم ملی ایر:ان حاضر شدند. با وجود این هنوز هیچ اظهارنظری از آنها منتشر نشده است.

 

۱۲:۳۰ - پست قدیمی اینستاگرام امیر قلعه نویی که مریوط به ماهها پیش است.آنچه امروز به دست آمده حاصل مطالبه ای طولانی از سوی اکثر فوتبالیها و ورزشی هاست.

 

 

12:25 - شاید محمد محبی که برای نخستین بار به تیم‌ملی دعوت شده غافلگیری اصلی ویلموتس در ترکیب اصلی باشد تا این پدیده بوشهری که می‌گویند با مهدی طارمی همسایه بوده در این بازی تاریخی نامش را وارد تاریخچه تیم‌ملی ایران کند.

 

12:27 - یکی از این شرکت‌ها اسپانسر حمل و نقل زنان داخل ورزشگاه آزادی شده است و به طور رایگان کار حمل و نقل را انجام می‌دهد.  به این ترتیب شاید سوددهی مالی حضور زنان در ورزشگاه آزادی برای فدراسیون فوتبال تنها به بلیت‌فروشی آن خلاصه شود اما نمی‌توان از درآمدزایی‌هایی که در این حضور در مشاغل مختلف ایجاد می‌کند، چشم‌پوشی کرد.  درآمدهایی که نصیب تاکسی‌های اینترنتی می‌شود یا به فروشندگان کالاهای هواداری می‎رسد.

 

۱۲:۲۰ - توییت افشین خماند روزنامه نگار ورززشی درباره موضوع فنس کشی درورزشگاه آزادی. فنس ها از قدیم بوده و چیز جدیدی نیست.

 

 

۱۲:۱۵ - این فریمی است که از بازی پرسپولیس - کاشیما به ثبت رسیده. وقتی دختران پرسپولیسی پشت در منتظر بودند تا وارد استادیوم شوند. البته امروز برخلاف بازی فینال لیگ قهرمانان، بلیت فروشی انجام شده است.

 

 

۱۲:۱۰ - جلد روزنامه ایران ورزشی طرحی از شهاب جعفرنژاد است که امروز حسابی وایرال شده.با این تیتر:تیم ملی تمام ایران.

 

**برای تماشای پخش زنده بازی ایران و کامبوج اینجا کلیک کنید..

 

 

۱۲:۰۵ - به جز رسانه‌های خارجی که به خاطر حضور زنان در بازی ایران - کامبوج روز پنجشنبه به ایران می‎آیند، استقبال سفرای کشورهای دیگر از این بازی هم در نوع خود جالب است. سفارت خانه دانمارک قصد دارد با ۱۵ نفر به استادیوم آزادی برود و رکودزنی کرده است. سفارت بلژیک در رتبه بعدی قرار دارد!

 

۱۲:۰۰ - اولین تصویر از استادیوم آزادی؛ بانوان وارد ورزشگاه شده اند و در سکوها مستقر می‌شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه