شمانیوز
کد خبر : 918357

پرسپولیسی‌ها برای جذب کریم انصاری‌فرد با چالش‌های جدی‌ای رو به رو هستند.

به گزارش شمانیوز به نقل از نود، شش هفته از رقابت‌های لیگ برتر گذشته و پرسپولیسی‌ها همراه با گابریل کالدرون سرمربی آرژانتینی خود 3 برد و 3 باخت در این رقابت‌ها داشته‌اند. یکی از مشکلات اساسی این فصل پرسپولیس آمار کم گلزنی سرخپوشان بوده است. شاگردان کالدرون در حال حاضر در کنار دو تیم فولاد خوزستان و گل گهر سیرجان با 3 گل زده در 6 بازی مشترکا کمترین گل زده را در لیگ برتر در اختیار دارند. کالدرون با آمدن به پرسپولیس در ابتدا نام مادیبو مایگا مالیایی‌ای را برای حضور در جمع سرخپوشان به مسوولان باشگاه داد. این مهاجم آفریقایی به تهران هم آمد ولی در تست‌های پزشکی رد شد تا پرسپولیس به سراغ جذب مهاجم خارجی دیگری برود. جونیور براندائو برزیلی مهاجمی بود که پرسپولیس بعد از مایگا او را جذب کرد. این مهاجم 24 ساله اما نتوانست انتظارات را برآورده کند و در 7 بازی این فصل پرسپولیس در لیگ برتر و جام حذفی در گلزنی ناکام بوده است. از طرفی علی علیپور که بهترین گلزن پرسپولیسی‌ها در چند فصل قبل بوده هم نتوانسته گلی برای پرسپولیس بزند تا حسابی وضعیت خط حمله پرسپولیس نگران کننده باشد.

 

یکی از راه‌های پرسپولیسی‌ها برای گذر از بحران گلزنی مهاجمان این تیم، خرید یک تمام کننده‌ است. سرخپوشان پایتخت برای خرید مهاجم با موانعی جدی‌ای هم رو به رو هستند. کریم انصاری‌فرد زننده گل تساوی‌بخش ایران مقابل پرتغال در جام جهانی 2018 روسیه که در بازی مقابل کامبوج 4 گل برای تیم ملی به ثمر رساند، یکی از بازیکنانی است که شنیده می‌شود مدنظر پرسپولیسی‌ها برای گذر از بحران گلزنی قرار گرفته است. در این گزارش وضعیت احتمال پیوستن کریم به پرسپولیس را مورد بررسی قرار داده‌ایم.  

 

لیست پر پرسپولیس

لیست بازیکنان بزرگسال پرسپولیس در لیگ نوزدهم پر است و سرخپوشان پایتخت اگر بخواهند بازیکن بزرگسالی بخرند، مجبور هستند در پنجره نقل و انتقالات نیم فصل یک بازیکن از لیست خود خارج کنند. اگر در ادامه‌ی رقابت‌های لیگ برتر پرسپولیس همچنان مشکل گلزنی داشته باشد، مجبور هستند در نیم فصل مهاجمی جدید به تیم خود اضافه کنند. حضور دوباره‌ی انصاری‌فرد در پرسپولیس که در نیم فصل امکان دارد اتفاق بیفتد، چالش جدی‌ای برای مسوولان این باشگاه به همراه خواهد داشت. محمد حسن انصاری‌فرد مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در هفته‌های گذشته بارها اعلام کرده به دلیل پر بودن لیست بزرگسال باشگاه، فعلا پرسپولیسی‌ها نمی‌توانند مهاجم جدید در اختیار بگیرند.

 

با وجود حرف‌های مدیرعامل پرسپولیس در مورد پر بودن لیست بزرگسال، اگر وضعیت عدم گلزنی پرسپولیس تا نیم فصل ادامه داشته باشد، سرخپوشان پایتخت مجبور هستند یک بازیکن را از لیست خود خارج کنند تا مهاجم جدیدی جذب شود.

 

مبلغ قرارداد کریم چالش دیگر پرسپولیس

کریم انصاری‌فرد با یک انتقال عجیب از باشگاه ناتینگام فارست انگلستان با یک قرارداد دو ساله در ابتدای فصل به باشگاه السیلیه قطر پیوست. با وجود اینکه کریم آمار بدی هم در گلزنی برای السیلیه نداشته، یکی از روزنامه‌های قطری در روزهای گذشته در گزارشی به وضعیت بازیکنانی پرداخت که عملکرد چندان خوبی در تیم‌های جدید خود در لیگ ستارگان قطر نداشتند و احتمال دارد آن‌ها در زمستان از این تیم‌ها جدا شوند. این روزنامه در بخشی از گزارش خود در مورد کریم هم نوشته بود که از زمان پیوستن او به السیلیه نتوانسته انتظارات را برآورده کند و یکی از گزینه‌های خروج از لیست این تیم در زمستان است. 

 

با توجه به مبلغ قرارداد 800 هزار دلاری کریم با این باشگاه قطری و وضعیت مالی این فصل پرسپولیس، در صورتی که کریم در لیست خروج السیلیه قرار بگیرد، سرخپوشان پایتخت کار راحت‌تری برای جذب او در نیم فصل دارند. در غیر اینصورت، جلب رضایت باشگاه قطری و گرفتن رضایتنامه کریم هم یکی دیگر از چالش‌های پیش روی پرسپولیس برای جذب مهاجم ملی‌پوش باشگاه السیلیه قطر است. در آنسو خود انصاری‌فرد هم در این سالها نشان داده که تمایل زیادی برای بازگشت به فوتبال ایران ندارد، با این حال بازگشت مسعود شجاعی و احسان حاج‌صفی به ایران ثابت کرد که در نقل و انتقالات هر اتفاقی ممکن است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه