شمانیوز
کد خبر : 918527

سرمربی تیم ملی فوتبال امید گفت: فقط خواهشم از مربیان عزیز لیگ برتری این است که از بچه‌های تیم امید بهتر و بیشتر استفاده کنند.

به گزارش شمانیوز به نقل از خبرورزشی ، بعد از قطع همکاری فرهاد مجیدی با فدراسیون فوتبال، حمید استیلی روز‌های سختی را سپری کرد. در حالی که فرهاد به دلیل اختلاف با کمیته فنی از سرمربیگری تیم امید کنار کشیده بود، حرف‌های مجیدی در تلویزیون باعث شد اختلاف کمیته فنی و فرهاد به دوقطبی استیلی- مجیدی تبدیل شود و عده‌ای در فضای مجازی به استیلی حمله کنند. این حمله‌ها بعد از انتخاب حمید به عنوان سرمربی تیم امید بیشتر شد، اما استیلی بدون توجه به آنچه در فضای مجازی می‌گذشت، کارش را در تیم امید ادامه داد و در همان اولین اردو، با یک مساوی مقابل تیم مدعی شهرخودرو و پیروزی ۲ بر یک مقابل استرالیا، شرایط را به نفع خود تغییر داد. با استیلی بعد از بازگشت امید‌ها از دوحه حرف زدیم.

 

انگار استرالیا خیلی به شما می‌سازد؟
اگر منظورتان حماسه ملبورن است که هیچ چیزی با آن روز و آن بازی قابل قیاس نیست. در فوتبالم شاید فقط بتوانم بازی با آمریکا را با حماسه ملبورن مقایسه کنم.

 

قبول، حماسه ملبورن چیز دیگری بود، اما این پیروزی امید‌ها مقابل استرالیا هم خیلی به موقع بود و فشار انتقادات را کم کرد...
راستش از این زاویه به بازی نگاه نکردم. چون نرفته بودیم استرالیا را ببریم تا فشار انتقادات کم شود، رفته بودیم از فرصت بازی با استرالیا به بهترین شکل استفاده کنیم. ما برای موفقیت در بازی‌های انتخابی المپیک به بازی‌های تدارکاتی بزرگ نیاز داریم. جا دارد از مهرداد مسعودی تشکر کنم که این بازی را برای ما جور کرد و از فدراسیون که مجوز داد برای بازی با استرالیا به دوحه سفر کنیم.

 

ولی بازی پرریسکی بود، اگر می‌باختید خیلی‌ها به شما حمله می‌کردند.
اصلاً به این چیز‌ها فکر نمی‌کنم. اگر می‌خواستم دنبال این چیز‌ها باشم، نباید تیم امید را به مصاف شهرخودرو می‌فرستادم، چه برسد به استرالیا... بازی تدارکاتی برای این است که خودمان را بشناسیم و باید خیلی بچه باشم که از ترس باختن و انتقاد شنیدن، خودم را از شناخت تیم امید محروم کنم. با اینکه ۵ بازیکن اصلی را نداشتیم، از بازی با استرالیا استقبال کردم، چون می‌دانستم این بازی برای‌مان مفید است.

 

به خواسته‌تان رسیدید؟
خوشبختانه بله... از لحاظ فنی برای ما مهم بود ضعف و قوت خود را مقابل تیم‌های قدرتمند بشناسیم. هم در کار تدافعی و هم در کار تهاجمی نیاز به زمان و انجام کار‌های تخصصی داریم. البته در اردوی اخیر روی فاز دفاعی بیشتر از فاز هجومی کار کردیم و باید کار در بخش تهاجمی را هم بعد از کامل شدن بازیکنان دنبال کنیم. جا دارد از بچه‌های تیم تشکر کنم... بچه‌ها واقعاً عالی کار کردند و نشان دادند اعتماد و اعتقاد من به آن‌ها بی‌دلیل نبود. قبل از بازی هم گفتم من توانایی این بچه‌ها را از نزدیک دیده‌ام و می‌دانم چه لیاقتی دارند، اما آن‌هایی که امید‌های ما را نمی‌شناسند، قضاوت اشتباهی درباره شایستگی تیم امید دارند. خوشحالم بچه‌ها شایستگی خودشان را نشان دادند. دیدید الکی نگفتم این بچه‌ها شایسته هستند.

 

خیلی به این تیم امیدوارید؟
صد درصد... فقط خواهشم از مربیان عزیز لیگ برتری این است که از بچه‌های تیم امید بهتر و بیشتر استفاده کنند. ما فرصت زیادی برای اردو گذاشتن نداریم و به موازات این که باید از فیفادی‌ها استفاده کنیم، می‌توانیم در بازی‌های لیگ برتر هم این بچه‌ها را به خودباوری برسانیم. فرصت زیادی نداریم و اگر می‌خواهیم به المپیک برویم، همه باید دست به دست هم بدهیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه