شمانیوز
کد خبر : 918752

ایجنت ایتالیایی به دو تن از بزرگان دنیای فوتبال اتهاماتی را وارد کرده است.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از فوتبال ایتالیا، جوزپه (پینو) پالیارا که به دلیل رشوه خواری اکنون در بریتانیا در حال محاکمه است، در سخنانی غیرمنتظره به خبرنگاری نامحسوس از تبانی سرآلکس فرگوسن و دست های پشت پرده ای که به آنتونیو کونته کمک کرده اند، سخن گفته است.

پالیارای 64 ساله این سخنان را در مواجهه با خبرنگاری به زبان آورده که در نقش یک تاجر با او ارتباط برقرار کرده و تمایل خود را سرمایه گذاری بر روی بازیکنان عنوان نموده است. این دادگاه و تحقیق و تفحصی که با اقدامات نامحسوس دیلی تلگراف انجام گرفته، ادامه همان اقداماتی است که منجر به رسوایی بزرگ سم آلردایس و کناره گیری او از هدایت تیم ملی انگلیس در سال 2016 شد.

پالیارا به همراه یک ایجنت دیگر، دکس پرایس و تامی رایت، کمک مربی سابق باشگاه بارنسلی انگلیس در حال محاکمه به اتهام رشوه خواری در دادگاه ساوت‌وارک کراون هستند. برایان اونیل، دادستان، گفت در جلسه امروز پالیارا اتهاماتی را به فرگوسن و کونته وارد کرده است.

اونیل در این خصوص گفت:

"در دقایق پایانی جلسه امروز سخنانی را درباره سرآلکس فرگوسن به زبان آورد. او فرگوسن را متهم کرد که با همکاری با او (پالیارا) نتیجه یکی از دیدارهای یوونتوس (تیمی که پالیارا با آن همکاری داشته) و منچستریونایتد در لیگ قهرمانان را "درآورده" است. پالیارا هم در پاسخ به این همکاری از سوی فرگوسن، از او با اهدای ساعت رولکس 30 هزار پوندی تقدیر کرده است. پالیارا در ادامه فرگوسن را متهم کرد که در انجام برخی نقل و انتقالات، درصدی از هزینه انتقال را به جیب می‌زده و ادعا کرد که خود نیز در این جریان به فرگوسن پرداخت هایی داشته است. او همچنین ادعا کرده که برای مربیانی در سوئیس حساب های بانکی گشوده که حتی تصور آن هم سخت است."

در دوران حضور فرگوسن در اولدترافورد، منچستریونایتد و یوونتوس در فصل های 97-1996 و 98-1997 (مرحله گروهی)، 99-1998 (نیمه نهایی) و 03-2002 (مرحله دوم گروهی) با هم تقابل داشتند و هنوز مشخص نیست پالیارا فرگوسن را به تبانی در کدام یک از این فصول متهم کرده است.

معمای دیگر، حضور قانونی مالکیت شخص ثالث و مربیانی هستند که برای تسهیل نقل و انتقالات، از سوی دست های پشت پرده حمایت می‌شدند.

"شما باید حساب هایی با نام های دیگر در جایی دیگر داشته باشید و این کاری است که ما انجام می‌دادیم. برای مثال آنتونیو کونته (سرمربی وقت چلسی) به ما چشمک زد و گفت بله، من این بازیکن را می‌خواهم پینو. نظرت چیست قهوه ای با هم صرف کنیم؟ بله. این پاسخی است که من دادم و اکنون داریم درباره یک قهوه و نه یک دبل اسپرسو مذاکره می‌کنیم. (برخی کنایات رایج در زبان ایتالیایی). آن گاه پولی که در این بین پرداخت می‌شود، به عنوان پولی معرفی می‌شود که از طرف شخصی دیگر به عنوان یک توافق نامه مشاوره ای پرداخت شده است."

دادستان در شرایطی این سخنان را از پالیارا نقل کرده که این ایجنت، دو سال قبل در گفت و گویی با بی‌بی‌سی عنوان کرده بود تمام حرف هایی که به خبرنگار نامحسوس زده، دروغ بوده است تا بتواند او را تحت تاثیر قرار دهد.

پالیارا در این مصاحبه گفته بود، دروغ می‌گوید چرا که اگر آن خبرنگاران با ایجنت های دیگر صحبت کنند، آن ها نیز دروغ خواهند گفت. آن ها اسامی را ردیف می‌کردند و من نیز آن اسامی را تصدیق می‌کردم. وقتی از هویت واقعی خود پرده برداشتند گفتم بروید و رابطه من با این افراد را بررسی کنید. خواهید فهمید که هیچ معامله ای با این مربیان و باشگاه ها نداشته ام.

نام پالیارا هرگز در اتحادیه فوتبال انگلیس به عنوان یک ایجنت ثبت نشده است. محاکمه پالیارا و دو مظنون دیگر همچنان ادامه دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه