شمانیوز
کد خبر : 919047

مربی تیم ملی بوکس گفت: کادر فنی تیم ملی نوجوانان مقصر نتیجه رقم خورده در امارات نیست، نتیجه برنامه ریزی غلط مسئولان فدراسیون دلیل ناکامی بوکس در ابوظبی است.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از  فارس: مجتبی فرجی در گفت‌وگو در پاسخ به این سؤال که تیم ملی بوکس نوجوانان ایران با 10 ملی‌پوش در مسابقات نوجوانان آسیا حضور پیدا کرد که در پایان تنها یک برنز دستاورد این تیم بود، نظر شما در مورد نتایجی که رقم خورده چیست، گفت: من در این 25 سالی که در بوکس فعالیت می‌کنم اولین باری است که می‌بینم که یک نفر هم سرمربی نونهالان است و هم سرمربی نوجوانان و به عنوان سرمربی با دو تیم به مسابقات اعزام می‌شود. مهدی‌پور دوست خوب من است نمی‌گویم او مربی ناکاربلدی است؛ او بوکس را می‌داند اما مگر می‌شود چنین چیزی باشد؟! سؤال من این است در مدتی که تیم ملی نونهالان در مسابقات شرکت می‌کرد و در اردوها بود در آن مدت تیم نوجوانان زیر نظر چه کسی تمرین می‌کرد؟ به هر حال مهدی‌پور بیشتر روی نونهالان تمرکز کرده بود. او و سپهوند از بوکسورهای خوبی ما هستند و در دوران قهرمانی نتایج خوبی را کسب کردند و بحثی در این مورد نیست بحث من بی‌برنامگی مسئولان فدراسیون است آنها اصلاً برنامه‌ریزی ندارند. کادر فنی مقصر این ناکامی نیست این نتایجی که در ابوظبی رقم خورد برنامه‌ریزی غلط فدراسیون بوکس است.

 

وی در ادامه صحبت‌های خود اظهار داشت: در شرایط فعلی اقتصادی که در فدراسیون‌ها حاکم است و فدراسیون‌ها مشکلات مالی دارند اعزام 10 ملی‌پوش به مسابقات برون‌مرزی به همراه مربیان تیم ملی و همراهان تیم هزینه گزافی دارد. رئیس فدراسیون هم که همیشه مرد سفر است و هیچ سفری را از دست نمی‌دهد. حالا حساب کنید با این هزینه‌‌ای که برای این بوکس شده تنها یک مدال برنز کسب کرده‌ایم. نتایج مبارزات ملی‌پوشان در بازی اول وقتی نگاه می‌کنیم اکثراً مقابل عراق و امارات به پیروزی رسیده‌اند که اصلاً این کشورها در بوکس هیچ جایگاهی ندارند. بوکسورهای ما در بازی دوم مقابل قزاقستان و ازبکستان شکست خوردند که این نشان می‌دهد چقدر بوکس‌مان ضعیف است.

 

 

مربی سابق تیم ملی بوکس در پاسخ به این سؤال که راهکار شما برای اینکه بوکس ایران از شرایط فعلی خارج شود چیست، گفت: باید از قهرمانان بزرگ و نامدار که سال‌های برای این کشور افتخارآفرینی کرده‌اند و پیشکسوتانی که سال‌ها در عرصه مربیگری برای بوکس ایران زحمت کشیده‌اند، استفاده شود. باید نظر آنها را فدراسیون جویا شود تا نقاط ضعف بوکس شناسایی شود. با این روندی که مدیریت فدراسیون گرفته، بوکس ایران به جایی نمی‌رسد. 20 روز دیگر مسابقات قهرمانی جوانان آسیا در مغولستان برگزار می‌شود البته با این شرایط بعید به نظر می‌رسد که به این مسابقات تیم ملی اعزام شود. فدارسیون فقط برای تیم ملی اردو برگزار می‌کند و همیشه شاهدیم تیم ملی از این شهر به آن شهر در سفر است و اردوها در شهرستان‌ها برگزار می‌شود. متأسفانه شهرستان‌ها هم امکانات لازم را ندارند و در پایان شاهدیم که برنامه‌ریزی ضعیف فدراسیون بوکس باعث کسب نتایج ضعیف می‌شود.

 

 

وی در پاسخ به این سؤال که به نظر شما چرا در شورای فنی از بزرگان بوکس ایران استفاده نمی‌شود و چرا اصلا شورای فنی تعطیل شده است؟، گفت: شورای فنی را آقایان تعطیل کرده‌اند تا حرف، حرف خودشان باشد. صالحی نایب رئیس فدراسیون و دوستانش برای بوکس تصمیم می‌گیرند تا حرف خودشان به کرسی بنشیند و همه را فراری دادند تا خودشان در بوکس ماندگار شوند. اگر نتیجه می‌گرفتند بحثی نبود اما وقتی نتیجه نمی‌گیرند باید جایگاه‌هایی که دارند را تحویل بدهند و افرادی که شناسنامه بوکس هستند به بوکس ایران برگردد.

 

 

فرجی در ادامه صحبت‌های خود اظهار داشت: نتایج مسابقات جهانی بوکس و قهرمانی نوجوانان آسیا واقعاً نتایج ضعیفی بود، اما چه اتفاقی بعد از مسابقات جهانی بزرگسالان رخ داد؟ حالا با این ناکامی که برای بوکس  نوجوانان رقم خورد چه اتفاقی قرار است رخ بدهد؟ کادر فنی تیم ملی نوجوانان مقصر نیست چون برنامه‌ریزی فدراسیون غلط است، وقتی از یک مربی در دو پست استفاده می‌شود در پایان نتیجه‌اش ناکامی است. چون به هر حال هر تیم 4 تا 5 ماه نیاز به اردو دارد و سرمربی تیم ملی باید کنار بازیکنانش باشد. اما وقتی یک نفر را ناچار می‌کنند در دو پست سرمربی باشد، خروجی این تصمیم ناکامی ابوظبی می‌شود. مسئولان فدراسیون باید پاسخگو باشند چرا شورای فنی تعطیل شده و چرا بزرگان بوکس که برای این رشته زحمت کشیدند در شورای فنی نیستند و فقط نام استکی و صالحی در شورای فنی وجود دارد و آنها برای همه تصمیم می‌گیرند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه