شمانیوز
کد خبر : 919136

تیم فوتبال استقلال در حالی در هفته هفتم لیگ برتر به مصاف تیم فوتبال سایپا می‌رود که آبی‌ها معمولا در هفته‌های هفتم نتایج خوبی در لیگ گرفته‌اند.

 

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از مهر : تیم فوتبال استقلال که در پایان هفته ششم لیگ برتر با ۶ امتیاز در جایگاه یازدهم قرار دارد، امروز در چارچوب هفته هفتم در دیداری حساس و نزدیک به مصاف تیم سایپا می رود؛ تیمی که با یک امتیاز بیشتر، دو پله بالاتر از آبی ها قرار دارد.

استقلال در ادوار گذشته لیگ برتر روزهای خوبی را در هفته‌های هفتم تجربه کرده و معمولا این هفته برای آنها خوش یمن است.

آبی پوشان در ۱۸ دوره گذشته از لیگ برتر در هفته های هفتم، صاحب ۹ پیروزی و ۶ تساوی هستند و تنها دو بار طعم شکست را چشیده‌اند که هیچ یک از آنها در خانه نبوده است.

استقلال در مجموع ۱۸ دوره گذشته این بازی‌ها در هفته های هفتم ۳۳ بار گلزنی کرده و ۱۸ بار دروازه آنها باز شده است. 

از ۱۸ دوره گذشته بازی ها، آبی پوشان ۱۱ بار میزبان و هفت بار میهمان بوده‌اند که در بازیهای خانگی صاحب پنج پیروزی و ۶ مساوی هستند. آنها در بازی های خارج از خانه نیز چهار بار پیروز شده، یک بار مساوی کرده و دو بار شکست خورده‌اند.

اولین گلزن استقلال در هفته هفتم (اولین دوره لیگ برتر) فراز فاطمی بود و این گل را به تیم فجر سپاسی شیراز زد. آخرین گل آبی ها در این هفته‌ها نیز در لیگ هفدهم توسط روزبه چشمی به تیم ذوب آهن زده شد.

آبی پوشان فصل گذشته در هفته هفتم مقابل نساجی در قائمشهر به میدان رفتند که این بازی با نتیجه صفر-صفر به پایان رسید. 

پرگل‌ترین بازی آبی پوشان در هفته های هفتم به فصل ۹۰-۸۹ باز می گردد که آبی پشان در دیداری سنگین و نفس گیر توانستند میهمان پر قدرتشان سپاهان را با نتیجه ۴ بر ۳ شکست دهند تا این بازی با ۷ گل، پر گل ترین بازی آنها در هفته های هفتم باشد.

بهترین نتیجه استقلال نیز در این هفته‌ها پیروزی پر گل و ۶ بر صفر آنها برابر استقلال اهواز در فصل ۸۸-۸۷ بود. آرش برهانی و فرهاد مجیدی (هر کدام ۲ بار)، هاشم بیگ زاده و پیروز قربانی برای آبی پوشان گلزنی کردند.

بدترین نتیجه آبی پوشان در این هفته‌ها نیز شکست ۲ بر صفر مقابل استقلال خوزستان در فصل ۹۳-۹۲ است. آبی پوشان به جز آن یک شکست دیگر در هفته‌های هفتم در کارنامه دارند که مربوط به فصل ۸۵-۸۴ و شکست مقابل تیم سپاهان است.

آرش برهانی با ۶ گل زده بهترین گلزن آبی پوشان در هفته‌های هفتم است و پس از او نیز فرهاد مجیدی با ۴، امید ابراهیمی و میلاد میداودی هر کدام با ۳ گل دیگر گلزنان برتر این تیم در هفته‌های هفتم هستند. امید ابراهیمی هر ۳ گل خود را در این هفته‌ها از روی نقطه پنالتی به ثمر رسانده است.

آبی پوشان در هفته هفتم نوزدهمین دوره لیگ برتر به مصاف سایپا می روند که این اولین رویارویی دو تیم در هفته های هفتم است. این بازی از ساعت ۱۶:۴۵ امروز دوشنبه برگزار می شو

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه