شمانیوز
کد خبر : 919137

شش داور بین المللی فوتبال زنان ایران قصد داشتند به دلیل عدم پرداخت مطالباتشان در هفته سوم از رقابت های لیگ بانوان قضاوت نکنند اما شرایط بعد از یک تماس تغییر کرد.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از ورزش سه: داوران فوتبال زنان در کلاس های پیش فصل امسال به رئیس کمیته داوران درخواست می دهند که تا پیش از آغاز فصل جدید با آن ها تسویه حساب شود و کمیته داوران به آن ها قول می دهد که تا پایان مهرماه مطالبات معوقه داوران را پرداخت کند اما این اتفاق رخ نداد و در عوض کمیته داوران راهکار دیگری را در پیش گرفت.

رقابت های لیگ فوتبال بانوان به هفته سوم و وعده کمیته داوران به داورها نزدیک شد و این بار داوران نامه ای را به هدایت ممبینی رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال ارسال کردند و در آن خواهان پرداخت معوقات شده و اعلام کردند که در صورت عدم تسویه حساب با آن ها در هفته سوم سوت نخواهند زد.

داوران زن هنوز هیچ دریافتی از سال گذشته نداشته اند هرچند با توجه به میزان دریافتی داوران برای هر بازی ، یک داور که بیشترین قضاوت را داشته باشد کل مطالبات فصلش در حدود دو میلیون تومان یا کمی بیشتر خواهد بود .

روزگذشته داوران لیگ بانوان نامه ای را به کمیته داوران فرستادند و اعلام کردند به دلیل پرداخت نشدند مطالبات در بازی جمعه آینده نمی توانند قضاوت کنند. اما گفته می شود مسئول بانوان کمیته داوران در پاسخ به این نامه با داوران و هیات های استان مربوطه آن ها تماس گرفته و به آن ها اعلام کرده در صورت ادامه این روند با ای اف سی و فیفا نامه نگاری کرده و نام این داوران را از لیست بین المللی سال 2020 خارج خواهیم کرد.

علی خسروی کارشناس داوری و رئیس کمیته داوران استان همدان در این ارتباط گفت:" من البته تهران هستم و کسی با من دراین ارتباط تماس نگرفته است. اما واقعیت این است که خود من هم انتظار دارم که چنین موضوعی با صحبت های دوستانه میان طرفین حل شود.» او افزود:« من فکر می کنم مشکل خاصی نباشد و با تعامل کمیته داوران و طرفین حل می شود و خانم ها هم به پولشان می رسد. من خودم حامی داوران خانم هستم و هرکمکی بتوانم می کنم اما یادمان نرود که مسئول پرداخت مطالبات کمیته داوران نیست و این مسئولیت سازمان لیگ است.»

رضا غیاثی دیگر کارشناس داوری و مشاوری رئیس فدراسیون نیز در این باره گفت:« من در جریان این اتفاقات نیستم اما موضوع این است که اگر آقایان داور طلبکار باشند خب دستشان توی جیب خودشان است اما شرایط برای خانم ها ممکن است فرق داشته باشد.»

او افزود:« من معتقدم که اگر داورهای خانم مطالباتی دارند فدراسیون به آن ها پرداخت می کند اما نه فقط در این ارتباط بلکه درباره هرچیزی که به مسایل مالی ختم می شود اصولا به خاطر تحریم فدراسیون با مشکل مواجه است و نمی تواند پولهایش را از فیفا و ای اف سی بگیرد.»

غیاثی با اشاره به اینکه گفته می شود کمیته داوران ، این داوران را تهدید به خارج شدن نامشان از لیست فیفا و ای اف سی کرده است گفت:« واقعیت این است که کمیته داوران چنین حقی ندارد که آن ها را از لیست بین المللی afcو fifa خارج کند؛ چون هم اسامی قبلا رد و ثبت شده است، ضمن اینکه نامه زدن به فیفا باعث آبروریزی خودمان خواهد شد.»

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  • H,raha

    تهدید بجای دلجویی و معذرت خواهی ، واقعا شرم آور و وحشتناکه .

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه