شمانیوز
کد خبر : 920459

داور بازی در حرکتی غیرقابل پیش بینی بازی را متوقف می کند و بعد از نشان دادن کارت زرد با اسطوره فوتبال برزیل سلفی میگیرد.

به گزارش شمانیوز: کاکا فوتبالیست توانمند، باسابقه و یکی از جذاب ترین بازیکن های تاریخ فوتبال برزیل است

آغاز فعالیت حرفه ای

کاکا اولین قرارداد رسمی خود را در ۱۵ سالگی با تیم باشگاهی سائوپائولو بست و در ۱ فوریه ۲۰۰۱ نخستین بازی خود را برای بزرگ سالان این تیم انجام داد. وی ۳ فصل را در تیم سائوپائولو گذراند. در ۱۲۵ مسابقه رسمی بازی کرد و موفق شد ۴۷ گل را به ثمر برساند.

کاکا بعد از عملکرد خوبی که از خود در لیگ برزیل نشان داد موفق شد توجه باشگاه های بزرگ اروپایی را مانند بایرلورکوزن و میلان را به خود جلب نماید.

 

حضور در تیم ملی

کاکا برای بازی در مسابقات جام جهانی جوانان ۲۰۰۱ به تیم ملی جوانان برزیل دعوت شد، اما در دور نیمه نهایی در برابر غنا شکست خوردند و از دور مسابقات حذف شدند.

کاکا برای اولین بار در ۳۱ ژانویه ۲۰۰۲ به تیم ملی بزرگ سالان دعوت شد، تا نخستین تجربه ملی خود را در بازی دوستانه مقابل بولیوی داشته باشد.

وی در سال ۲۰۰۳ برای شرکت در جام طلایی کونکاکاف به عنوان کاپیتان تیم ملی زیر ۲۳ سال انتخاب شد، و توانست ۳ گل را به ثمر برساند. تیم ملی برزیل در این دوره از مسابقات موفق شد در جایگاه دوم قرار بگیرد.

کاکا برای حضور در جام کنفدراسیون های ۲۰۰۵ در ترکیب تیم ملی برزیل قرار گرفت و در هر ۵ بازی برزیل شرکت کرد. او موفق شد در مرحله نهایی پیروزی مقابل تیم آرژانتین یک گل به ثمر برساند.

کاکا آغازگر اولین بازی برزیل در جام جهانی ۲۰۰۶ در برابر کرواسی بود، که موفق شد تک گل پیروزی برزیل را به ثمر برساند و عنوان بهترین بازیکن زمین را به خود اختصاص دهد.

پس از گذشت چند سال، در جام کنفدراسیون های ۲۰۰۹ در رقابت های ملی تیم برزیل حضور پیدا کرد. کاکا در این مسابقات توانست دو گل به ثمر برساند.

او در جام جهانی ۲۰۱۰ در آفریقای جنوبی به دلیل دو کارته شدن یک کارت قرمز دریافت کرد. کاکا در این مسابقات با وجود این که نتوانست گلی به ثمر برساند، اما به دلیل فراهم کردن ۳ پاس گل عالی، لقب بهترین پاسور این رقابت ها را به دست آورد.

کاکا در ۵ مارس ۲۰۱۳ برای بازی در مقابل ایتالیا، روسیه و لندن در ژنو به تیم ملی دعوت شد. سپس بعد از گذشت ۱۸ ماه در اکتبر ۲۰۱۴ برای بازی در مقابل تیم های ژاپن و آرژانتین به تیم ملی برزیل فراخوانده شد.

کاکا در سال ۲۰۱۵ برای شرکت در جام ملت های آمریکای جنوبی، یکی از ۷ بازیکن جانشین در ترکیب ابتدایی برزیل بود.

در روزهای پایانی ماه می ۲۰۱۶ برای بازی در کوپا آمریکای قرن به عنوان بازیکن جانشین به ترکیب تیم ملی برزیل دعوت شد. وی در ۳۰ می در بازی آماده سازی مقابل پاناما در دقیقه ۸۰ بازی وارد زمین شد و برزیل در این بازی پیروز شد. ولی کاکا به دلیل مصدومیت از ناحیه ماهیچه، از راهیابی به مسابقات پیش رو بازماند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه