شمانیوز

رئال مادرید با پیروزی 5-0 مقابل لگانس، به رتبه دوم جدول لالیگا صعود کرد.

 به گزارش  شمانیوز به نقل از "ورزش سه"، شاگردان زین الدین زیدان در این دیدار کاملا برتر از حریف بودند و در نهایت با گل های رودریگو، تونی کروس، سرخیو راموس (پنالتی)، کریم بنزما (پنالتی) و لوکا یوویچ به پیروزی رسید.


رئالی ها بازی را هجومی آغاز کردند و خیلی زود به گل اول رسیدند. روی ارسال مارسلو و دخالت بنزما بود که توپ مقابل دروازه به رودریگو رسید و او هم به راحتی کار را تمام کرد.

 

 

 


بازیکنان لگانس هنوز از شوک این گل خارج نشده بودند که یک دقیقه بعد، گل دوم را دریافت کردند. حرکت خوب بنزما از سمت چپ و ارسال او به دهانه دروازه، با ضربه هوشمندانه تونی کروس، به گل دوم کهکشانی ها تبدیل شد.


بعد از این گل تیم میهمان که خیلی زود نتیجه را از دست رفته می دید، پیش کشید اما باز هم این بازیکنان رئال بودند که صاحب موقعیت های بهتری می شدند. در دقیقه 20، روی پاس بنزما، کروس بار دیگر می توانست دروازه لگانس را باز کند اما این بار واکنش به موقع سوریانو، مانع از گلزنی ستاره آلمانی شد.


فشار حملات رئال ادامه پیدا کرد و این تیم در دقیقه 22 صاحب یک ضربه پنالتی شد. هازارد که از تله آفساید مدافعان لگانس فرار کرده بود، با خطای سوریانو درون محوطه جریمه متوقف شد و داور نقطه پنالتی را نشان داد. راموس پشت ضربه قرار گرفت و توپ را به وسط دروازه زد که توسط سوریانو مهار شد. اما داور بعد از مشورت با VAR، به دلیل حرکت سوریانو از روی خط، دستور به تکرار ضربه داد. راموس این بار اشتباه نکرد و با فریب دروازه بان، حساب کار را 3-0 کرد.

 


لگانس می توانست خیلی زود یکی از گل های خورده را جبران کند اما واکنش به موقع کورتوا، مانع از باز شدن دروازه رئال شد.


اما در دقایق پایانی نیمه اول بار دیگر رئالی ها ابتکار عمل را در دست گرفتند و تا آستانه زدن گل چهارم پیش رفتند اما این اتفاق رخ نداد و نیمه اول با همان سه گل به پایان رسید.


نیمه دوم را رئالی ها بهتر آغاز کردند اما بعد از سپری شدن دقایق ابتدایی، بازی متعادل شد و کمتر موقعیت ویژه ای روی دروازه ها به وجود می آمد تا اینکه در دقیقه 67، چیزی نمانده بود بنزما دروازه حریف را باز کند اما ضربه او به تیر دروازه برخورد کرد.


ولی سرانجام در دقیقه 69 رئال به گل چهارم رسید. این بار خطای اومرو روی مودریچ بود یک ضربه پنالتی نصیب رئال کرد. بنزما پشت ضربه قرار گرفت و با یک شوت محکم به وسط دروازه، حساب کار را 4-0 کرد.


اما بعد از این گل هم برتری رئالی ها ادامه داشت و این تیم صاحب چند موقعیت خوب شد اما نتوانست از هیچ یک از آنها استفاده کند. در حالی که به نظر می رسید بازی با همان چهار گل به پایان خواهد رسید، سرانجام یوویچ در اولین دقیقه از وقت های اضافه، توانست گل پنجم را برای این تیم به ثمر برساند. روی ارسال کارواخال بود که یوویچ از تعلل مدافعان لگانس استفاده کرد و حساب کار را 5-0 کرد؛ نتیجه که در ثانیه های پایانی تغییری در آن ایجاد نشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied