شمانیوز

یکی از بازی‌های حساس این هفته لیگ برتر دیدار استقلال برابر صنعت نفت است که امروز در استادیوم آزادی برگزار می‌شود.

به گزارش شمانیوز به نقل از خبرورزشی ، دو تیم در شرایطی رودرروی هم قرار می‌گیرند که از نظر روحی و روانی شرایطی خوبی دارند. استقلال بعد از امتیازات مهمی که در هفته‌های ابتدایی از دست داد اکنون خود را پیدا کرده و حتی تراکتور را در تبریز شکست می‌دهد. صنعت نفت هم از ابتدای بازی‌ها روند ثابتی را دنبال کرده و از آنجایی که در نتیجه گیری خوب بوده اکنون یکی از تیم‌های نیمه بالای جدول است. البته شخصیت تیمی صنعت نفت از فصل گذشته شکل گرفته و با مساوی‌های پی در پی و شکست و تلاش برای ماندن خداحافظی کرده است. می‌توان گفت تیم صنعت نفت با اسکوچیچ به ماجراجویی خود ادامه می‌دهد.
 

مهمترین خصوصیت بازی صنعت نفت حملات سریعی است که تدارک می‌بیند. البته منظور ضد‌حمله نیست چراکه ضد‌حمله خود یک حمله سریع است. صنعت نفت از آغاز بازی در منطقه یک سوم دفاعی با دو، سه پاس سریع با پاس‌های بلند به کناره‌ها تدارک حمله می‌کند. این یک چالش جدی برای خط دفاعی استقلال است که حتی می‌تواند این چالش تیم استقلال را به دردسر بکشاند. به خصوص که خط دفاعی استقلال در بازی با تراکتور نشان داد چه ضعف‌هایی دارد.
 

راه مقابله با این تاکتیک این است که استقلال با ذهنیت دفاع بعداز حمله بازی کند. یعنی اینکه وقتی در حمله توپ را از دست می‌دهد سریع به دفاع بازگردد. استقلال اگر مانع بازیسازی تیم صنعت نفت در منطقه یک سوم دفاعی شود می‌تواند جلوی پاس‌های تند و تیز نفتی‌ها را بگیرد. در این صورت نفتی‌ها برای تدارک حمله به چالش کشیده می‌شوند. به واقع استقلال باید دفاع را به زمین حریف ببرد نه اینکه در زمین خود دفاع کند.
 

ضربات ایستگاهی هم یکی از ایده‌های ایده‌آل صنعت نفت برای رسیدن به گل است. استقلال اگر در نیمه خودی به حریف ضربه ایستگاهی بدهد باید موقعیت دروازه خویش را در خطر ببیند. به این خاطر که صنعت نفت در ترکیب بازیکنان خوبی، چون میلاد جهانی دارد که ضربات ایستگاهی را دقیق می‌زنند. از سویی عیسی آل‌کثیر و حتی مدافعان تیم این ضربات را خوب می‌زنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه