شمانیوز
کد خبر : 921413

آنتوان گریزمن هنوز نتوانسته ارتباط درستی با دیگر بازیکنان و به ویژه با لیونل مسی کاپیتان تیم بارسلونا، برقرار کند.

به گزارش شمانیوز به نقل از خبرورزشی ، بارسلونا در زمین خود مقابل اسلاویاپراگ با تساوی بدون گل متوقف شد و بابت عملکرد خود نیز با انتقاد‌های زیادی مواجه شد، انتقاد‌هایی که البته بخش عمده آن به ارنستو والورده سرمربی این تیم برمی‌گردد.


اما نکته مهم دیگری که با انتقاد کارشناسان و هواداران بارسلونا رو‌به‌رو شده است، به عملکرد آنتوان گریزمن در جمع کاتالان‌ها برمی‌گردد و اینکه او هنوز نتوانسته ارتباط درستی با دیگر بازیکنان و به ویژه با لیونل مسی کاپیتان تیم، برقرار کند. در بازی مقابل اسلاویاپراگ، لوئیس سوارس گلزن اروگوئه‌ای بارسا به دلیل مصدومیت غایب بود و گریزمن در نوک حمله جای او را گرفته و در کناره‌ها نیز مسی و عثمان دمبله او را همراهی می‌کردند.

 

وقتی مسی پاس نداد
روزنامه اسپانیایی مارکا در تحلیلی نوشته اینکه مسی و گریزمن نه بیرون زمین و نه داخل زمین ارتباط خوبی با یکدیگر برقرار نکرده‌اند یکی از دلایل اصلی سبک بازی کسالت‌بار این تیم و نتایجی است که کاتالان‌ها تا اینجای فصل گرفته‌اند. این عدم ارتباط چیزی نیست که به قول پپ گواردیولا سرمربی سیتی، فقط از طریق حس کردن بتوان به آن رسید بلکه آمار و ارقام نیز این موضوع را ثابت می‌کند. در یکی از صحنه‌های بازی، مسی پشت محوطه جریمه حریف با توپ در حال حرکت بود و در حالی که گریزمن تک و تنها در موقعیت بسیار خوبی قرار داشت مسی به شکل عجیب و خودخواهانه‌ای ترجیح داد خودش به توپ ضربه بزند و در نهایت نیز موقعیت از دست رفت.


نگاهی به تعداد پاس‌های رد و بدل شده بین مهاجم فرانسوی و ستاره آرژانتینی بارسلونا در دیدار قبلی این تیم مقابل اسلاویا در شهر پراگ، خیلی چیز‌ها را مشخص می‌کند. فقط چهار پاس، که سه تای آن از طرف گریزمن بوده و فقط یکی از طرف مسی، بین این دو بازیکن رد و بدل شده است. در آن بازی بارسلونا به سختی و به لطف گل به خودی بازیکن حریف با نتیجه ۲-۱ در زمین اسلاویا برنده شد، اما در بازی سه‌شنبه شب آن‌ها دو امتیاز مهم را از دست دادند تا صعودشان به مرحله بعدی لیگ قهرمانان همچنان به بازی‌های آینده بستگی داشته باشد.

 

مشکل بزرگی که بارسلونا را به دردسر انداخته است

 

هر روز بیشتر از دیروز
این عدم همکاری بین مسی و گریزمن از زمانی که مسی بعد از پشت‌سر گذاشتن مصدومیت ابتدای فصل به ترکیب بارسلونا برگشت، هر روز پررنگ‌تر از قبل به چشم آمده است هواداران این تیم همچنان منتظر دیدن روز‌های درخشان آنتوان گریزمن هستند، بازیکنی که تابستان با جنجال‌های فراوان از اتلتیکو مادردید به بارسا آمد.
گریزمن قبل از بازی با اینتر در هفته دوم لیگ قهرمانان اروپا گفته بود او هر روز در تمرینات از هم‌تیمی‌هایش نکات جدیدی را می‌آموزد و در مسیر درستی قرار دارد، اما با گذشت چندین هفته از آن صحبت‌ها مشخص شده که واقعیت چیز دیگری است و ارتباط او با سایر هم‌تیمی‌هایش هیچ پیشرفتی نداشته. در چهار بازی گذشته بارسلونا در لیگ قهرمانان تعداد پاس‌های رد و بدل شده بین گریزمن و مسی فقط ۱۸ پاس بوده و این یعنی هنوز راه درازی برای ایجاد هماهنگی بین آنتوان و فوق‌ستاره بارسا وجود دارد. این در حالی است که در این بازی‌ها گریزمن فقط ۵۰ دقیقه در ترکیب نبوده و مسی هم فقط ۵۵ دقیقه.

 

زوج ایده‌آل مسی
در مورد مسی نکته واضح این است که زوج ایده‌آل او در خط حمله بارسا، لوئیس سوارس است. این دو بازیکن هم داخل زمین و هم خارج از مستطیل سبز با یکدیگر ارتباط صمیمانه‌ای دارند و تعداد پاس‌های آن‌ها در سه بازی‌ای که در لیگ قهرمانان کنار هم به میدان رفته‌اند ۳۳ پاس بوده است. ارتباط مسی حتی با عثمان دمبله هم بهتر از ارتباط او با گریزمن است و این موضوع را نیز هم تماشای بازی‌ها و هم آمار و ارقام ثبت شده، به خوبی نشان می‌دهد. والورده سرمربی بارسلونا و هر دو بازیکن (مسی و گریزمن) برای تغییر این اوضاع باید هرچه سریع‌تر اقداماتی اساسی انجام دهند. مسی به عنوان لیدر تیم و گریزمن به عنوان خرید مهم باشگاه باید به درک متقابل برسند تا بارسلونا بتواند در این فصل به موفقیتی چشمگیر برسد وگرنه سوت‌های اعتراض‌آمیزی که سه‌شنبه شب در نوکمپ شنیده شد، از این به بعد بیشتر و بیشتر خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه