شمانیوز
کد خبر : 922357

دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و عراق در مرحله دوم انتخابی جام جهانی و جام ملت های آسیا در شرایطی آغاز شد که بحرین و هنگ کنگ در دیدار چهارم خود به تساوی رسیدند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از مهر: تیم ملی فوتبال ایران که در سه دیدار گذشته خود صاحب دو پیروزی و یک شکست شده بود، از ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه امروز پنجشنبه در شهر امان اردن به مصاف تیم ملی عراق رفت که نیمه اول این دیدار با تساوی یک به یک خاتمه یافت. مهند علی (۱۱) برای عراق گل زد و احمد نوراللهی(۲۵) برای ایران گل زد.

تیم ملی ایران در این دیدار با ترکیب علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، رامین رضاییان، میلاد محمدی(۵۳ محمد نادری)، امید ابراهیمی، احمد نوراللهی، مسعود شجاعی، محمد محبی، مهدی طارمی و سردار آزمون به میدان رفته است.

دقیقه ۳: عراقی ها که بازی را تهاجمی شروع کرده بودند و از حمایت تماشاگران پرتعداد خود برخوردار بودند چند حمله را روی دروازه ایران طراحی کردند که صاحب یک ضربه کرنر هم شدند اما نتوانستند دروازه بیرانوند را تهدید کنند. 

دقیقه ۵: خطای محمد محبی روی بایکن عراق یک ضربه ایستگاهی را نصیب این تیم کرد که ارسال بلند بشار رسن در موقعیت آفساید به بازیکن این تیم رسید و ثمری برای تیم میزبان نداشت.

دقیقه ۸ : مسعود شجاعی پشت محوطه جریمه روی صفا هادی مرتکب خطا شد که داور با تاخیر در سوت خود دمید تا عراقی ها صاحب یک موقعیت خوب برای زدن یک ضربه ایستگاهی شوند. این ضربه را عدنان زد که از بالای دروازه به بیرون رفت. 

دقیقه ۱۱: بشار رسن توپی را از جناح راست محوطه جریمه روی دروازه ایران ارسال کرد که ضربه اول بازیکن عراقی را بیرانوند گرفت اما در برگشت مهند علی با ضربه ای محکم دروازه بیرانوند را باز کرد. 

دقیقه ۱۴: ایران صاحب یک ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه عراق شد اما شجاعی این ضربه را به بی دقتی به بیرون فرستاد تا ثمری برای تیم ملی نداشته باشد. یک دقیقه ارسال بلند خط دفاعی برای سردار آزمون با اشتباه دروازه بان عراق در بیرون آمدن همراه شد اما توپی که از بالای سر دروازه بان عبور کرد با فاصله اندکی از کنار تیر عمومی دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۲۰: خطای بازیکن عراق روی رامین رضاییان یک ضربه ایستگاهی از جناح راست محوطه جریمه را نصیب ایران کرد که ارسال مسعود شجاعی را مدافعان حریف دفع کردند. در این دقایق ایران تیم برتر میدان شد و حملاتی را روی دروازه میزبان پی ریزی کرد.

دقیقه ۲۵: حرکت خوب محبی از جناح راست محوطه جریمه و پاس رو به عقب او به احمد نوراللهی رسید که شوت محکم این بازیکن به گل نخست ایران تبدیل شد. پس از این گل عراقی ها رو به خشونت آوردند و با خطا روی رامین رضاییان کار را به درگیری فیزیکی کشاندند و دقایقی بازی متوقف شد.

دقیقه ۳۰ : بازی به تعادل کشیده شد و هر چند ایران بیشتر از حریف توپ را در اختیار داشت اما توپ بیشتر در مرکز زمین در گردش بود.

دقیقه ۳۶: بشار رسن با عبور از چند بازیکن ایران به پشت محوطه جریمه رسید و قصد یک - دو با طارق همام را داشت که با خطای کنعانی زادگان مواجه شد اما این ضربه ایستگاهی با اختلاف زیادی به بیرون رفت.

دقیقه ۴۳: کاپیتان تیم ملی فوتبال عراق پشت محوطه جریمه تیمش روی نوراللهی مرتکب خطا شد تا ایران صاحب یک ضربه ایستگاهی شود. این ضربه را رامین رضاییان زد که توپ پس از برخورد با تیر عمودی دروازه به بیرون رفت. در این صحنه دروازه بان عراق به تیر دروازه برخورد کرد و مصدوم شد. 

دقیقه ۴۵: خطای مرتضی پورعلی گنجی روی بازیکن عراق یک ضربه ایستگاهی در میانه های زمین در اختیار میزبان این دیدار گذاشت که بشار رسن توپ را درون محوطه جریمه ارسال کرد اما بیرانوند روی سر همه این توپ را مهار کرد تا نیمه اول با تساوی یک به یک خاتمه پیدا کند.

دقیقه ۴۷: دروازه بان تیم ملی فوتبال عراق در همان شروع نیمه دوم به دلیل مصدومیت تعویض شد. در دقیقه ۴۹ مسعود شجاعی کاپیتان ایران به خاطر خطا روی بازیکن حریف از داور سریلانکایی کارت زرد گرفت.

ادامه دارد...

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه