شمانیوز
کد خبر : 923087

مدافع اسبق تیم ملی گفت: ما تیم اول آسیا هستیم و باید این تیم‌ها را شکست می‌دادیم. مقابل عراق اصلاً فوتبال بازی نکردیم!

به گزارش شمانیوز به نقل از خبرورزشی ، مرتضی فنونی‌زاده مدافع اسبق تیم ملی می‌گوید شاید ویلموتس فکر می‌کند اینجا خانه خاله‌اش است که ما را تهدید و تیم ملی را در آستانه بازی با عراق رها می‌کند. این گفتگو را بخوانید.

به نظر می‌رسد با تساوی عراق و بحرین شرایط ما در بازی‌های آینده بهتر شود؟
واقعاً متأسفم که نتیجه بازی عراق و بحرین ما را به صعود امیدوارتر کرده است. وقتی مفت مفت به بحرین باختیم و مقابل عراق هم توان دویدن نداشتیم باید هم کارمان به، اما و اگر کشیده شود.

فکر می‌کردید به عراق و بحرین ببازیم؟
به هیچ عنوان! ما تیم اول آسیا هستیم و باید این تیم‌ها را شکست می‌دادیم. مقابل عراق اصلاً فوتبال بازی نکردیم! مربی تیم ملی هم فکر کرده اینجا خانه خاله‌اش است که قهر می‌کند و برای ما طاقچه بالا می‌گذارد. یعنی چه که پیش از بازی با عراق ما را تهدید می‌کند تا پولش را نگیرد به ایران نمی‌آید؟ فدراسیون باید او را توجیه کند که با این رفتار‌ها از چشم مردم خواهد افتاد.

بعضی‌ها می‌گویند فدراسیون باید به جای ویلموتس سراغ برانکو می‌رفت و او را سرمربی تیم ملی می‌کرد!
باور کنید برانکو صد درصد از ویلموتس بهتر بود. اول که سال‌ها در فوتبال ایران کار کرده و با شرایط ما آشنا بود. دوم اینکه مردم و مخصوصاً پرسپولیسی‌ها او را دوست دارند و با توجه به سابقه درخشانی که با تیم ملی هم داشت می‌توانست بهترین گزینه باشد. شک نکنید برانکو از هر حیث از ویلموتس بهتر بود.

حالا به نظر شما تیم ملی صعود می‌کند؟
بله، ما ۴ بازی آینده خودمان را خواهیم برد، ولی باید از اشتباهات بازی با بحرین و عراق درس بگیریم و به فکر بازی‌های مرحله بعد که ژاپن، کره و... هستند باشیم.

پرسپولیس هم در لیگ سوم است، فکر می‌کنید شرایط بهتری پیدا کند؟
بله، مطمئن باشید پرسپولیس به صدر برمی‌گردد، ولی باید خودش را هم تقویت کند. همه می‌دانیم که پرسپولیس در خط حمله هزار و یک مشکل دارد. جونیور که به درد لیگ دسته سوم می‌خورد و در اندازه‌های پرسپولیس نیست. اگر یک مهاجم سرعتی و خوب بیاورند در کنار علیپور قطعاً خط حمله آتشینی خواهیم داشت. ما در خط دفاعی و میانی بازیکنان خوبی داریم، ولی در خط حمله اگر می‌خواهیم قهرمان شویم باید شرایط بهتری را ایجاد کنیم.

شانس قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر و حذفی چقدر است؟
در جام حذفی که صد درصد باید قهرمان شویم چرا که مسیر کمتر و آسان‌تری را طی خواهیم کرد، ولی در لیگ برتر شرایط خیلی سخت‌تر است. ما توان قهرمانی داریم، ولی باید مراقب باشیم در این مسیر مقابل سپاهان و استقلال دچار مشکل نشویم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه