شمانیوز

استقلال بعد از مدت ها این فرصت را دارد تا با پیروزی برابر نساجی مازندران در رتبه ای بالاتر از رقیب سنتی خود قرار بگیرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از "ورزش سه"، پرسپولیس در ادامه روند سینوسی خود امروز از نفت مسجدسلیمان سختکوش در ورزشگاه آزادی شکست خورد تا چهارمین شکست فصل خود و البته دومین شکست در ورزشگاه آزادی را تجربه کند.

 

حالا استقلال اوج گرفته با استراماچونی که قبل از تعطیلی لیگ برتر 8 برد پشت سر هم در لیگ برتر و جام حذفی ثبت کرده بود، این فرصت را دارد تا بعد از مدت ها در رتبه ای بالاتر از پرسپولیس قرار بگیرد، اتفاقی که آبی ها سال ها است انتظار آن را می کشیدند.

 

آخرین باری که استقلال در رتبه بهتر از پرسپولیس قرار گرفته است، به لیگ پانزدهم برمی گردد، جایی که استقلالی ها بعد از شکست 4 بر 2 برابر پرسپولیس و از دست دادن صدر جدول، با دو پیروزی پشت سر هم برابر فولاد و سایپا توانستند از شکست پرسپولیس برابر نفت تهران نهایت استفاده را کنند و در رتبه ای بالاتر از رقیب سنتی خود قرار بگیرند.


از پیروزی استقلال برابر سایپا تا کنون چیزی حدود 1300 روز می گذرد و حالا استقلالی ها این فرصت را دارند تا با شکست دادن یا تساوی برابر تیم نساجی بعد از سال ها بالاتر از رقیب دیرینه خود قرار بگیرند، اتفاقی که با توجه به فرم این روزهای استقلال دور از دسترس نیست.

 

 

البته استقلال در لیگ شانزدهم و هفدهم که هدایت آن را شفر و منصوریان برعهده داشتند هرگز فرصت رسیدن به رتبه ای بهتر از پرسپولیس را نداشتند اما در لیگ هجدهم آبی ها در دو مقطع می توانستند در رتبه ای بهتر از حریف سنتی خود قرار بگیرند، اگر استقلال در دربی برگشت در هفته بیست و سوم لیگ برتر پرسپولیس را شکست می داد که البته با نتیجه یک بر صفر شکست خورد و یک بار هم در بازی برگشت برابر شهر خودرو در هفته بیست و هفتم لیگ برتر که آبی ها بازهم با نتیجه یک بر صفر شکست خوردند تا دست شان از رسیدن به رتبه ای بهتر از پرسپولیس کوتاه بماند.

 

حالا استقلال می تواند در صورت کسب نتیجه پیروزی یا حتی تساوی در رتبه ای بهتر از پرسپولیس قرار بگیرد، اتفاقی که با توجه به فرم ایده آل این روزهای آبی ها دور از ذهن نیست.

 

 

در این بین نباید فراموش کرد که استقلال برای اینکه بتواند در کورس مدعیان قهرمانی قرار بگیرد نیاز به پیروزی برابر نساجی دارد و کسب یک نتیجه تساوی تنها آبی ها را در پایان هفته یازدهم لیگ برتر در رتبه ای بهتر از پرسپولیس قرار می دهد و اتفاق مهم دیگری برای این تیم نخواهد افتاد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه