شمانیوز
کد خبر : 923167

​تیم امید در بازی دوستانه با استرالیا و قطر متوجه یک نکته مهم شد. اینکه مربیان تیم امید همان مربیان تیم های ملی هستند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از ورزش سه: تیم امید ایران در مسیر انتخابی المپیک 2020 توکیو چالش های زیادی را پشت سر گذاشته است. ابتدا امیر حسین پیروانی مربی تیم امید بود. شکست تیم امید در بازیهای مقدماتی قهرمانی زیر 23 سال آسیا در بیشکک در برابر تیم عمان با نتیجه دو بر صفر موجب شد فدراسیون فوتبال در ادامه مسیر کرانچار را به عنوان سرمربی تیم امید برگزیند. درادامه نتایج تیم امید در بازی های مقدماتی المپیک 2020 توکیو باب میل فدراسیون فوتبال نبود و کرانچار از کار برکنار شد و بعد از چالش های فراوان فرهاد مجیدی جای او را گرفت. حضور فرهاد مجیدی روی نیمکت تیم امید خیلی دوام نداشت تا جایی که شکست در برابر ازبکستان در دو بازی دوستانه موجب شد که فدراسیون فوتبال فرهاد مجیدی را وادار به استعفاء کند و در نهایت حمید استیلی سرمربی تیم امید شد. مربی ای که از ابتدای حضور کرانچار در تیم امید مدیر فنی تیم بود. البته در برهه ای هم در برابر انتخاب به عنوان سرمربی تیم امید از خود واکنش نشان داد اما در نهایت قبول کرد که سرمربی تیم امید شود. البته تیم تحت هدایت او هم به اندونزی و قطر باخته است اما اینبار دیگر قرار نیست کسی قربانی شود چون دیگر فرصتی به شروع بازی ها باقی نمانده است.

اما در بیشتر کشورها انتخاب سرمربی تیم امید چالش نیست چرا که مربی بزرگسالان توامان هدایت تیم امید را برعهده دارد. به این خاطر که هیچ گاه بازی های امید با بازی های بزرگسالان تداخل ندارد. استفاده همزمان از مربی بزرگسالان در تیم امید حسن های زیادی دارد. بازیکنان امید با انگیزه فوتبال می کنند به این خاطر که چشمان مربی تیم ملی آنها را می بیند. از سویی مربی تیم ملی به خوبی متوجه می شود که پشتوانه تیم ملی در چه وضعیتی قرار دارد و در چه برهه ای می تواند دست به جوانگرایی بزند و مهره جایگزین کند. از سویی بازیکنان تیم امید بعد از حضور در تیم ملی نسبت به تاکتیک بیگانه نیستند چون در تیم امید هم با خواسته های سرمربی تیم ملی بازی می کردند و...

فدراسیون فوتبال تا اکنون تصمیمی برای بهره گیری از این ایده در فوتبال ایران نداشته؛ و نظارت سرمربی تیم ملی بر تیم امید و پایه در حد حرف و تنها در اندازه حضور هر از گاه سرمربی تیم ملی در تمرین تیم امید باقی مانده است. اما قطعا این ایده یک ایده خوب و جوابگو بوده است که در کشورهای صاحب سبک در فوتبال و هم چنین کشورهای در حال پیشرفت در حال اجراء است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه