شمانیوز
کد خبر : 923878

تیم فوتبال تراکتور در ۵ بازی باقی مانده لیگ با چالش ۳ مرحله‌ای مواجه است.

به گزارش شمانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان تراکتوری‌ها در ۵ هفته باقی مانده تا پایان نیم فصل اول فرصت دارند تا جبران مافات کنند.

بازی‌های این تیم را در ۳ بعد مورد بررسی قرار دادیم که از نظر خواهیم گذراند.

 

 

اول: باشگاه تراکتور در مواجهه با تیم‌های بالای جدول نتوانسته برتری قابل توجهی از خود نشان بدهد. به هر حال در مسیر قهرمانی تیم‌هایی موفق هستند که ضمن اندوختن امتیاز برابر تیم‌های معمولی بتوانند در مقابل تیم‌های رقیب خود هم نتیجه بگیرند. این در حالی است که سرخپوشان تبریزی مقابل استقلال در تبریز با نتیجه ۴ بر ۲ شکست خوردند که این شکست ضمن خارج کردن آن‌ها از مسیر قهرمانی باعث شد که آبی پوشان پایتخت به یک مدعی قهرمانی تبدیل شوند.

 

در ادامه تراکتوری‌ها به سپاهان هم باختند که اگر در این بازی پیروز می‌شدند به معنی واقعی به یک برد ۶ امتیازی دست می‌یافتند که این اتفاق رخ نداد تا این موضوع باعث استحکام سپاهان به عنوان مدعی قهرمانی شود.  

 

  سرخپوشان تبریزی در صورت پیروزی در بازی معوقه خود مقابل شهر خودرو  می‌توانند در نیم فصل اول روند نتیجه گیری خود برابر رقبای مستقیم خود به تعادل برسانند، چرا که این تیم در اوایل فصل پرسپولیس را در تبریز شکست داده است و با پیروزی برابر شهر خودرو می‌تواند فاصله امتیازی خود را با بالانشینان کم کند و علاوه بر این روند نتیجه گیری مشهدی‌ها را متوقف کند.

 

چالش ۳ مرحله‌ای تراکتور در هفته‌های پایانی لیگ برتر

 

خروج تراکتور از منطقه خطر در لیگ برتر 

 

دوم: به طور معمول یکی، ۲ شکست متوالی تیم‌های مدعی قهرمانی، زنگ خطر را برای آن‌ها به صدا در می‌آورد و این در حالی است که تراکتوری‌ها بعد از متحمل شدن ۲ باخت برابر صنعت نفت آبادان و استقلال برای سومین بار هم مقابل سپاهان شکست خوردند تا روی کاغذ به عنوان یک تیم مستعد در موقعیت بحران قرار بگیرند. اهمیت ۵ بازی باقی مانده برای تراکتور به حدی است که می‌تواند مسیر نیم فصل دوم را برای این تیم تبریزی هموار یا دشوار کند.

 

همچنین به غیر از تیم شهر خودرو، ۴ رقیب باقی مانده در نیم فصل اول برای تراکتور جزء تیم‌هایی هستند که مدعی اصلی قهرمانی به شمار نمی‌آیند. با توجه به اینکه تیم تراکتور در مقابل تیم‌های متوسط به پایین عملکرد بهتری داشته است این امیدواری در بین هوادارانش وجود دارد که هفته‌های به مراتب بهتری در انتظارشان باشد.

 

کسب حداکثر امتیازات نیاز مبرم تراکتور 

 

سوم: همان گونه که در مورد ۲ این مطلب اشاره شد، ۵ بازی باقی مانده می‌تواند مسیر تراکتور را در نیم فصل مشخص کند. لیگ برتر فوتبال در سال‌های اخیر به غیر از چند مورد به طور معمول شاهد رقابت تنگاتنگ بین مدعیان قهرمانی تا هفته‌های پایانی بوده است و این بدان معنی است که تک تک امتیاز‌ها که تیم‌ها در هفته‌های ماقبل پایانی کسب می‌کنند یا از دست می‌دهند در نهایت می‌تواند آن‌ها را به قهرمانی نزدیک یا دور کند.

 

چالش ۳ مرحله‌ای تراکتور در هفته‌های پایانی لیگ برتر

 

به هر حال تیم تراکتور نیاز مبرمی به کسب حداکثر امتیاز از ۵ بازی آینده خود دارد و بدین ترتیب از مورد سوم می‌توانیم به عنوان مرحله دوم ماموریت بزرگ دنیزلی در مقطع فعلی یاد کنیم و ماموریتی که مرحله اول آن خروج از بحرانی که همراه با ۳ شکست بوده است.

 

با توجه به اینکه تیم فوتبال تراکتور در سال‌های اخیر نشان داده که مشکلی برای خرید بازیکن ندارد به همین علت کادر فنی این تیم تبریزی در این مقطع فعلی امیدوارند که با پایان رساندن نیم فصل اول به بهترین شکل ممکن خواسته ها‌ی خود را در زمینه جذب بازیکن از سوی باشگاه محقق شده دیده و تیمی قدرتمند و کامل تر روانه نیم فصل دوم کنند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه