شمانیوز
کد خبر : 924354

مهاجم فرانسوی بهترین روزهایش را در رئال مادرید می‌گذارند و اکنون آقای گل لالیگاست.

به گزارش شمانیوز و به نقل از آس، کریم بنزما خسته نمی‌شود. مهاجم رئال مادرید به یک گلزن غیر جایگزین برای تیم زین‌الدین زیدان تبدیل شده است. بازیکن فرانسوی تاکنون ۱۴ گل به ثمر رسانده است که ۱۰ بار در لالیگا گلزنی کرده است و اکنون آقای گل این بازی‌ها محسوب می‌شود (دو گل بیشتر از لیونل مسی، لورن و جرارد مورنو). او می‌تواند امروز (شنبه) در یک ورزشگاه دشوار برای مادرید نقش کلیدی داشته باشد (سفیدپوشان مهمان آلاوس خواهند بود) و همچنین بتواند فاصله‌اش را با دیگر رقیبانش در جدول گلزنی افزایش دهد.

 

بنزما از زمانی که با مادرید قرارداد امضا کرد (تابستان ۲۰۰۹) هرگز به فهرست پیچیچی (بهترین گلزن) نزدیک نشده بود. بهترین آمار گلزنی‌اش در فصل ۱۶-۲۰۱۵ رقم خورد که توانست ۲۴ گل به ثمر برساند اما در جایگاه چهارم جدول قرار داشت (لوییس سوارس با ۴۰ گل، کریستیانو رونالدو با ۳۵ گل و مسی با ۲۶ گل رتبه‌های اول تا سوم را به خود اختصاص داده بودند). اکنون در مسیر خوبی قرار دارد تا از این رکورد عبور کند چون در آن سال پس از ۱۳ هفته تنها شش گل به ثمر رسانده بود.

 

اگر مادرید توانسته رقابت خود را با بارسلونا در لالیگا حفظ کند به لطف گل‌های مهاجم فرانسوی‌اش بوده است. سفیدپوشان بدون گل‌های این بازیکن اکنون شش امتیاز کمتر و در جایگاه ششم قرار داشتند. گل‌هایش در مواقع حساس به ثمر رسید. او هشت بار گلزنی کرد و در شش بازی نخستین گل را به ثمر رساند.

 

زیدان نسبت به سیاستی که داشت با بنزما رفتار نکرد و او را در سیستم چرخشی‌اش قرار نداد. مهاجم فرانسوی تنها برابر اوساسونا استراحت کرد. در ۱۷ بازی دیگر در ترکیب اصلی قرار داشت و در میان بازیکنان از لحاظ حضور سوم است (۱۴۸۵ دقیقه و تنها کاسمیرو و راموس از او بالاتر هستند).

 

بنزما در همه رقابت‌ها هم بهترین آمارش را به ثبت رسانده است. این اتفاق در فصل ۱۲-۲۰۱۱ به ثمر رساند و توانست ۳۲ بار با مادرید ژوزه مورینیو گلزنی کند. در آن سال در ۵۲ بازی توانست ۲۴ بار دروازه حریفان را باز کند. در این فصل در ۱۷ بازی ۱۰ بار گلزنی کرد. اگر این روند را حفظ کند از بهترین آمارش عبور خواهد کرد.

 

او در یک سال کامل در میان بهترین گلزنان اروپا رتبه سوم را به خود اختصاص داده است. بنزما تاکنون در سال ۲۰۱۹ توانسته است ۳۳ بار گلزنی کند. تنها مسی با ۴۰ و لواندوفسکی با ۴۵ گل بالاتر از او هستند. باید به این گل‌ها یازده پاس گل بنزما را هم اضافه کرد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه