شمانیوز

سرمربی تیم فوتبال استقلال از عکس‌العمل تیمش بعد از آن صحنه‌ای که داور برای این تیم ضربه پنالتی اعلام نکرد، راضی است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از ایسنا: آندره‌آ استراماچونی، سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری بعد از تساوی دو بر دو تیمش برابر سپاهان، در پاسخ به این پرسش که آیا تیمش بعد از صحنه مشکوک در محوطه جریمه انگیزه بیشتری پیدا کرد، گفت:‌ موافقم که تیم بعد از آن صحنه‌ عکس‌العمل خوبی داشت. در نیمه اول هم ما فوتبال خوبی بازی کردیم. در نیمه اول نزدیک به ۷۰ درصد مالکیت را در اختیار داشتیم. بازی را طوری شروع کردیم که برنده شویم.

او ادامه داد: از دقیقه اول تا آخر با مدل فوتبال هجومی خودمان بازی کردیم. به خاطر عکس‌العمل بازیکنانم بعد از آن صحنه‌ای که پنالتی گرفته نشد خوشحال هستم.

سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که چرا تیمش با وجود بازی خوب در دقایق پایانی گل تساوی را دریافت کرد، توضیح داد: مدتی بود که ما در وقت اضافه گلی دریافت نکرده بودیم ولی شرایط بازی طوری بود که سپاهان توپ‌های بلند روی دروازه ما ارسال می‌کرد و چند بازیکن خیلی خوب داشتند که برای سرزنی در محوطه جریمه ما حاضر بودند. مطمئنم این برای هیچ تیمی آسان نیست. متاسفانه بهترین سرزن ما یعنی یزدانی هم مصدوم شد. از عملکرد تیمم راضی هستم. به خاطر اینکه سپاهان از اینکه در زمین خودش مساوی کرد خوشحال بود. حتی زمانی که دو بر یک جلو بودیم، دو موقعیت خوب دیگر داشتیم. این ذهنیتی که دیدیم، نشان می‌دهد تیم در حال پیشرفت کردن است.

استراماچونی درباره داوری مسابقه هم بیان کرد:‌ اول از همه می‌خواهم درباره یک نکته خیلی کلی صحبت کنم. می‌خواهم درباره اعتراض اصلی من در مورد داور مطلبی را بیان کنم. می‌توانم قبول کنم که داور صحنه پنالتی را ندید چون شاید جلویش بسته بود و نتوانست ببیند. شاید هم چون در محوطه جریمه بازیکنان درشتی بودند، نتوانست پنالتی را ببیند ولی سوال من این بود که چطور پنج داور دیگر به او کمک نکردند. همین‌طور در آخر بازی با بازیکنان سپاهان صحبت می‌کردیم. همه ما آدم‌های و بازیکنان حرفه‌ای و سطح بالا در ایران هستیم.. وقتی بازیکنان بزرگ مربیان خارجی می‌آورند می‌خواهند سطح لیگ را بالا ببرند. به نظر من اگر می‌خواهیم همه با هم رشد کنیم، خیلی مشکل است که این اتفاقات رخ بدهد، به خصوص وقتی که یک باشگاه به انتخاب این داور برای این بازی اعتراض کرده بود.

او ادامه داد: به خاطر اینکه مردم درباره کلیت لیگ ممکن است فکرهای بدی کنند. من حرف داور را می‌پذیرم چون گفت که ندیده است. ولی نمی‌توانم بپذیرم که پنج کمک او صحنه‌ای را که ۵۰ هزار نفر در ورزشگاه دیدند، ندیده باشند. اعتراض من از این بازی بزرگ‌تر است و به خاطر کل فوتبال ایران و اعتبارش است. بعضی از بازیکنان گفتند که همیشه این‌طوری بوده است و من گفتم باید همه سعی کنیم سطح لیگ ایران بالا برود.

سرمربی استقلال درباره اینکه سپاهان بعد از مدت‌ها در جریان بازی دروازه‌اش باز شد هم اظهار کرد: به همین دلیل است که من از عملکرد بازیکنانم راضی هستم اگرچه سپاهان گل مساوی را در دقیقه آخر به ثمر رساند. قطعا همه اعضای تیم ما از این نتیجه ناراحت هستند. دیروز هم در کنفرانس گفتم که این مسابقه‌ای بود که میزان پیشرفت تیمم را بررسی کنم. این مسابقه‌ مهمی بود ولی مسیر خیلی طولانی است. برای من مهم این بود که تیمم چگونه عملکردی از خودش نشان می‌دهد. این عملکردی که من دنبالش بودم در بدترین حالت اتفاق افتاد. به خاطر اینکه سپاهان یک گل جلو افتاد و می‌دانید که وقتی برابر تیم آقای قلعه‌نویی و سپاهان  یک گل عقب بیفتید چه اتفاقی میفتد چون شرایط برای آن‌ها خیلی خوب می‌شود. قطعا ما یک سری مشکلات داشتیم ولی ما زمان داریم که این مشکلات را حل کنیم.

استراماچونی درباره تکان دادن دستش به سمت هواداران سپاهان بعد از صحنه مشکوک به پنالتی هم توضیح داد: من جوابی که داورها به من دادند را نپسندیدم. حسی که به من دست را سخت بتوانم توضیح بدهد. جوابی که از داور گرفتم برای من قانع کننده نبود. مثلا اگر می‌گفتند نه توپ به شانه‌اش خورده و بعد به دستش می‌شد این را یک جواب در نظر گرفت ولی اینکه گفتند آن صحنه را ندیدند کمی عجیب بود. هر کسی می‌تواند اشتباه کند. من و بازیکنانم هم ممکن است اشتباه کنیم. رفتاری که در مقابل اشتباه‌مان داریم مهم است که درست باشد. برای همین عصبانی بودم. اگر صحنه در نزدیکی دروازه استقلال برای سپاهان پنالتی بود، باید آن را هم اعلام می‌کردند. باید به دنبال رفتار حرفه‌ای درست باشیم چون می‌خواهیم  فوتبال ایران پیشرفت کند. وقتی مربی ایتالیایی و ترکیه‌ای و بازیکنان خارجی می‌آوریم، این‌ها کمک می‌کند که فوتبال ایران را بهتر کنیم.

او اضافه کرد: جو ورزشگاه خیلی خوب بود. اشتیاقی که در طرفداران ایرانی می‌بینیم خیلی مهم است. من خودم هم این را انتقال می‌دهم و برای خارج از ایران گواه این اشتیاق هستم چون خیلی‌ها خارج از ایران از محبوبیت فوتبال در ایران خبر ندارند. خیلی از اطلاعات لیگ ایران به خارج از کشور نمی‌رود ولی این فضا و شرایط فوق‌العاده است. از پذیرایی و خوش‌آمد گویی آن‌ها خوشحال هستم. سپاهان خیلی خوب به ما خوش‌آمد گفتند و من از آن‌ها ممنونم. ورزشگاه آن‌ها هم عالی بود و چیزی از ورزشگاه‌های اروپا کم نداشت. فقط شاید موسیقی اول بازی زیادی بلند بود.

سرمربی استقلال در پایان بیان کرد: خیلی مهم بود که دو بازی خارج از خانه را پشت سر بگذاریم ولی من شنیده‌ام که شهر خودرو در زمین خودش بازی را واگذار کرده است. ما شانس خوبی داریم که در آزادی برابر آن‌ها قرار بگیریم و کار سختی هم برابرشان داریم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه