شمانیوز
کد خبر : 924536

اتلتیکو مادرید امشب در وندا متروپولیتانو میزبان بارسا است در حالی که 9 سال است در لالیگا هرگز موفق به شکست این تیم نشده است.

به گزارش  شمانیوز به نقل از ورزش سه، به نقل از آاس، دیگو سیمئونه در قامت مربی اتلتیکو هرگز موفق به شکست بارسا در لالیگا نشده است. آخرین بار که تیم مادریدی توانست بر بارسلونا در لالیگا پیروز شود، به 14 فوریه 2010 برمی گردد که با هدایت کیکه سانچس فلورس و با گل های فورلان و سیمائو ممکن شد.

پس از آن اتلتیکو 18 بار در لالیگا برابر بارسا قرار گرفته و حاصل کار 13 شکست و پنج تساوی بوده است. در این 9 سال روخی بلانکوس حتی یک پیروزی هم برابر بارسا کسب نکرده اند.

 

 

 

 

این روند در حالی که اتلتیکو با سیمئونه جهشی خیره کننده در سال های اخیر داشته و در دو فصل گذشته نزدیک ترین تعقیب کننده بارسا در لالیگا بوده  است، باورنکردنی به نظر می رسد. بارسا در زمین اتلتیکو موفق به کسب 6 برد و سه تساوی شده، 13 گل زده و 7 گل نیز دریافت کرده است.

تمام بردهای بارسا در ورزشگاه ویسنته کالدرون بوده و در وندا هنوز موفق به کسب پیروزی نشده است.

 

بدون شک یکی از عوامل این آمار عجیب، لیونل مسی است که توانسته 26 گل به اتلتیکو بزند. 13 گل در نوکمپ و 13 گل نیز در زمین اتلتیکومادرید.

شیرین ترین نتیجه ای که سیمئونه در لالیگا برابر بارسا کسب کرده، تساوی 1-1 در هفته آخر فصل 14-2013 است که منجر به قهرمانی اتلتیکو شد.

 

 

 

 

او البته در لیگ قهرمانان آماری متفاوت برابر بارسا دارد. اتلتیکو فصل 14-2013 در یک چهارم نهایی یک تساوی 1-1 از بارسا در نوکمپ گرفت و در بازی برگشت 1-0 پیروز شد و به فینال رفت. فصل 16-2015 نیز در یک چهارم نهایی اتلتیکو در نوکمپ 2-1 مغلوب شد ولی در بازی برگشت در ویسنته کالدرون با برتری 2-0 توانست برای دومین بار بارسا را از لیگ قهرمانان حذف کند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه