شمانیوز
کد خبر : 924539

در نه فصل اخیر، گوانگژو قهرمان هشت فصل سوپر لیگ چین شده است.

به گزارش شمانیوز به نقل از طرفداری: گوانگژو اورگرانده که فصل گذشته در کورس قهرمانی برابر شانگهای SIPG شکست خورده بود، این فصل دوباره قهرمان شد تا هشتمین قهرمانی خود در رقابت‌های سوپر لیگ چین را جشن بگیرد.

در این فصل رقابت‌های سوپر لیگ چین، گوانگژو اورگرانده کار آسانی نداشت و پس از یک جدال سنگین و حساس که تا روز آخر فصل هم طول کشید، قهرمان رقابت‌ها شد. آن‌ها در آخرین بازی فصل، موفق شدند شانگهای شنهوا، نائب قهرمان سه دوره سوپر لیگ چین را با نتیجه 3-0 شکست دهند.

نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده گوانگژو در این فصل رقابت‌ها، بیجینگ گوان بود که با اختلافی دو امتیازی نسبت به گوانگژو وارد هفته آخر رقابت‌ها شد و علی‌رغم پیروزی لحظات پایانی 3-2 برابر شاندونگ لوننگ، نتوانست به قهرمانی برسد.

گوان که در اواسط فصل فرم خوبی نداشت، در شش بازی از هشت بازی آخر خود پیروز شده بود تا به سختی گوانگژوی تحت هدایت فابیو کاناوارو را تحت فشار بگذارد. در دیگر بازی هفته پایانی، قهرمان فصل گذشته، شانگهای SIPG موفق شد با هفت گل شنزن را درهم بکوبد تا به داستان این تیم در سطح اول فوتبال چین پایان دهد. مهاجم پیشین وست هم، مارکو آرناتوویچ در این بازی موفق به ثمر رساندن هفت گل شد. 

 

جدول سوپر لیگ چین در پایان فصل 2019

جدول سوپر لیگ چین در پایان فصل 2019

 

کاناوارو، سرمربی گوانگژو در ماه‌های گذشته به علت نتایج ضعیف شاگردانش در لیگ قهرمانان آسیا و حذف از این رقابت‌ها به شدت مورد انتقاد قرار گرفته بود. با این‌حال، علی‌رغم افت مقطعی در طول فصل، گوانگژو بار دیگر قهرمان شد تا سرمربی ایتالیایی فصل آینده را هم روی نیمکت گوانگژو پشت بگذارد. این اولین عنوان قهرمانی کاناوارو به عنوان سرمربی بود.

رافا بنیتز نیز همراه با دالیان ایفانگ در روز آخر رقابت‌ها مقابل تیم سقوط کرده بیجینگ رنهه به برد 2-0 دست یافت. با این‌حال نتایج این تیم به اندازه‌ای خوب نبود که موفق شوند سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را کسب کنند. در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا، در کنار گوانگژوی قهرمان، بیجینگ گوان، شانگهای SIPG و جیانگسو سونینگ نمایندگان چین در رقابت‌ها هستند.

هم‌اکنون گوانگژو با هشت قهرمانی، پر افتخار ترین تیم سوپر لیگ چین است و پس از آن‌ها، شاندونگ لننگ با سه قهرمانی، بیجینگ گوان، شانگهای SIPG، چانگچون یاتای، شنزن جیانلیبوا و دالیان شیده با یک قهرمانی قرار دارند. 

سوپر لیگ چین، لیگ نسبتاً نوپایی است که در سال 2004 تأسیس شده است و شانزده تیم در آن به رقابت می‌پردازند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه