شمانیوز
کد خبر : 924754

مدافع پیشین تیم ملی فوتبال ایران بر این باور است که تیم ملی بدون سرمربی هم می‌تواند نمایشی که با ویلموتس داشت را ارائه کند.

 

به گزارش شما نیوز هادی عقیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص شرایط مسابقات لیگ برتر فوتبال و اینکه کدام تیم شانس اول قهرمانی در لیگ امسال محسوب می‌شود گفت: سپاهان شانس اول قهرمانی است و این به خاطر ثبات مدیریتی، کادر فنی و بازیکنان است. اضافه شدن چند بازیکن هم خیلی به سپاهان کمک کرد و این تیم قطعا شانس اول قهرمانی است.

وی ادامه داد:  شهر خودرو هم روند خوب فصل گذشته را ادامه داده است. من فکر می‌کردم پرسپولیس نتایج بهتری بگیرد هر چند تا الان هم نتایج بدی نگرفته ولی توقع از این تیم بیشتر بود. استقلال نیز برای لیگ امسال سورپرایز خوبی بود. این تیم کاملا چیزی را اجرا می‌کند که سرمربی‌اش می‌خواهد و این کاملا مشهود است. تغییر سیستم در استقلال خیلی مثبت بوده و باید این را به فال نیک گرفت که چند تیم برای قهرمانی رقابت می‌کنند و این کار را برای همه تیم‌ها سخت می‌کند. با این حال سپاهان با کادر فنی و بازیکنان با تجربه‌ای که دارد، شانس اول خواهد بود.

مدافع پیشین تیم ملی فوتبال با اشاره به شرایط نامناسب مالی در برخی از تیم‌های لیگ برتری گفت: اتفاق بدی که در لیگ امسال رخ داده عدم پرداخت مطالبات بازیکنان و مربیان است و تعداد این تیم‌ها بالا رفته است. این موضوع در کیفیت لیگ تاثیر خواهد گذاشت و اگر این شرایط در نیم‌فصل دوم ادامه پیدا کند بازیکنان دست به اعتصاب می‌زنند. این موضوع کیفیت فوتبالیست‌ها را پایین‌تر می‌آورد و شدت مصدومیت‌ها را بیشتر خواهد کرد. این موضوع روی کیفیت لیگ تاثیر خواهد گذاشت.

عقیلی در خصوص وضعیت فعلی کادر فنی تیم ملی فوتبال و عملکرد ویلموتس در چند ماه اخیر عنوان کرد: آنطور که من از طریق رسانه‌ها متوجه شدم، او مدتی قبل برای فسخ قرارداد با تیم ملی اقدام کرده بود. وقتی چنین وضعیتی بین فدراسیون فوتبال و ویلموتس ایجاد می‌شود پس بهتر است که این مربی از تیم ملی جدا شود.

عقیلی تاکید کرد: در بازی‌های اخیر تیم ملی عدم تاکتیک‌پذیری تیم کاملا مشهود بود. در حال حاضر تیم ملی فوتبال طوری بازی می‌کند که بدون سرمربی هم می‌تواند چنین نمایشی داشته باشد. تیم ملی عملکرد مثبتی در بازی‌های اخیر نداشته و ویلموتس هم عملکرد قابل دفاعی در تیم ملی نداشته است. در زمان مربیگری کی‌روش، تیم ملی ایران با همان سبک مورد نظر کی‌روش جلو می‌رفت و نتایج خوبی هم گرفتیم ولی در حال حاضر شرایط مناسب نیست.

وی در ارتباط با احتمال حضور برانکو ایوانکوویچ در تیم ملی عنوان کرد: اگر فدراسیون نمی‌تواند برای انتخاب یک مربی سرشناس که سابقه روشنی در رده ملی دارد هزینه کند، برانکو گزینه مناسبی است. مسئله مهم این است که مربیگری در رده ملی با باشگاهی متفاوت است و فدراسیون باید فردی را به‌عنوان سرمربی انتخاب کند که تجربه کار در رده ملی را داشته باشد.

عقیلی: تیم ملی فوتبال بدون سرمربی هم می‌تواند چنین نمایشی داشته باشد/ استقلال سورپرایز خوبی بود

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه