شمانیوز
کد خبر : 924763

دبل قطری ها؛

پس از عبدالکریم حسن، حالا اکرم عفیف به عنوان بهترین بازیکن آسیا در سال 2019 انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار رصد ورزشی و به نقل از ورزش سه؛  سال گذشته علیرضا بیرانوند با نمایش خیره کننده ای که در جام جهانی و ترکیب پرسپولیس در راهیابی این تیم به فینال رقابت های لیگ قهرمانان آسیا از خود نشان داد، پس از مدت ها یک ایرانی را به جمع سه نامزد اصلی دریافت برترین بازیکن سال آسیا وارد کرد ولی در هر دو مرتبه این بازیکنان قطری بودند که نامشان از پاکت در آمد.

آسیا در سیطره ژاپن و قطر

سال گذشته یوما سوزوکی، مهاجم ژاپنی تیم کاشیما آنتلرز ژاپن و عبدالکریم حسن، مدافع ملی‌پوش تیم السد قطر، رقیبان بیرانوند در کسب جایزه مرد سال فوتبال آسیا بودند و در پایان و در انتخابی عجیب این عبدالکریم حسن بود که توانست این عنوان را از آن خود کند.

امسال اکرم عفیف ستاره جوان تیم فوتبال السد که با این تیم قهرمان آسیا شده بود و همینطور توآموکی کومینو از ژاپن برای کسب عنوان برترین بازیکن سال رقابت کردند که بار دیگر یک بازیکن از قطر به این افتخار رسید و بهترین بازیکن آسیا نام گرفت.

قطری

حسرت ایران 15 ساله شد

فوتبال ایران از سال 2004 که علی کریمی موفق به کسب عنوان بهترین بازیکن سال شد، اگرچه نماینده هایی در دوره های بعدی داشته ولی هنوز موفق به تکرار این موفقیت نشده است.

 

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه