شمانیوز
کد خبر : 924800

سرمربی آرژانتینی علیرغم تمام شایعاتی که درباره آینده کاری‌اش شنیده می‌شود، به دنبال این است تا با کسب نتایج مناسب جایگاه خود را تثبیت کند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از ورزش سه ؛ گابریل کالدرون یکی از انتخاب‌هایی برای نیمکت پرسپولیس بوده که تا به امروز نتوانسته نظر مثبت هواداران و حتی کارشناسان را داشته باشد. تیم قهرمان سه فصل اخیر در شرایطی 11 بازی را در این لیگ نوزدهم پشت سر گذاشته که 4 شکست داشته؛ اتفاقی که باعث شده تا کالدرون به شدت تحت فشار قرار داشته باشد و شایعاتی درباره مذاکرات مدیران تیم با برخی گزینه‌ها جدی‌تر شود.

سرمربی آرژانتینی سرخپوشان با شکست مقابل سپاهان، تراکتور، شهرخودرو و در نهایت نفت مسجد سلیمان تیمش را هرچند در جایگاه چهارم و اختلاف چهار امتیازی با صدرنشین می‌بیند، اما نمایش کیفی نه چندان امیدوارکننده سرخپوشان باعث شده تا او جایگاه مستحکمی برای شروع نیم فصل با این تیم برای خود متصور نباشد.

مشکلات پرسپولیس تنها مربوط به مسائل فنی این تیم نیست و کالدرون هنوز نتوانسته رابطه مناسبی با شاگردانش نیز شکل دهد و عدم سود بردن مناسب از بازیکنان باعث نارضایتی آنها شده تا موضع گیری در رختکن نیز علیه مرد آرژانتینی باشد. با این حال مدیران پرسپولیس نیز که طبق شنیده‌ها علاوه بر نارضایتی پنهان از عملکرد کالدرون، حتی مذاکراتی برای جایگزینی او نیز داشته‌اند.

38

نکته جالب سه بازی پایانی؛ اخراج شو یا اخراج کن

کالدرون طی دیدارهای باقیمانده تا نیم فصل با ذوب آهن، گل گهر سیرجان و سایپا بازی می‌کند و این درحالیست که دیدار آنها با نساجی مازندران نیز به تعویق افتاده تا نیم فصل را با یک بازی کمتر به پایان برسانند.

مدیران تیم به دنبال این هستند تا بعد از اولتیماتومی که بعد از شکست مقابل نفت مسجدسلیمان برای کالدرون داشته‌اند، عملکرد فنی او را در پایان نیم فصل مورد بررسی قرار دهند و در صورتی که به استانداردهای مدنظر آنها نزدیک نباشد، شرایط را برای پایان همکاری فراهم سازند. جایگاه جدولی تیم‌های رقیب پرسپولیس اما طی سه هفته آینده این امیدواری را برای کالدرون شکل خواهد داد که او بتواند به نتیجه لازم برای فرار از خطر برکنار و پایان کار دست یابد. ذوب آهن با علیرضا منصوریان علیرغم چهار امتیازی که طی دو دیدار اخیر داشته، سرمربی خود را زیر تیغ می‌بیند و فاصله 6 امتیازی تا منطقه سقوط مدیران اصفهانی را در شرایط اولتیماتوم برای سرمربی سابق استقلال قرار داده است. ذوب آهن البته طی سال‌های اخیر با یحیی گل محمدی و امیر قلعه نویی حریفی سرسخت برای پرسپولیس برانکو ایوانکوویچ هم بوده و کالدرون مسلما کار آسانی مقابل این تیم نخواهد داشت. گل گهر نیز به عنوان دیگر حریف سرخپوشان و کالدرون علیرغم تغییرات روی نیمکت خود، با مجید جلالی نیز به نتایج خوبی نرسیده و این مساله باعث می‌شود تا این مربی هم به دنبال این باشد تا برابر کالدرون به نتیجه دست یابد تا خود را از خطر اخراج دور کند. در نهایت حریف پایانی این تیم در نیم فصل سایپا با نتایج ناامیدکننده در هفته‌های اخیرش است. تیمی که با جوانان ابراهیم صادقی فصل را خوب و امیدوارکننده شروع کرد اما اکنون هفته‌هاست روی دور ناکامی قرار دارد و مدیران سایپا نیز بیشتر از این روی او نمی‌توانند تحمل داشته باشند. تقابل کالدرون با مربیانی که جایگاه خود را در خطر می‌بینند از اتفاقاتی است که بزرگترین جذابیت را در پی خواهد داشت و در نهایت باید دید کالدرون قربانی این مساله می‌شود یا برخلاف انتظارات بهمراه تیمش از لیگ قربانی می‌گیرد.

رختکن را آرام کن

مهمترین مساله حتی در صورت ادامه کار برای کالدرون این خواهد بود که رختکن تیمش را به آرامش برساند. ستاره‌های عصیانگری که حق خود را حضور در ترکیب می‌دانند و بازیکنانی که علیرغم حضور در ترکیب اصلی با استرس از دست دادن جایگاه و یا حضور در پست تخصصی تمرینات را پشت سر می‌گذارند. موضوعی که باعث شده تا اخبار مناسبی از رختکن این تیم نیز علیرغم تمام تکذیب‌هایی که صورت گرفته، شنیده نشود و رابطه صمیمانه‌ای بین بازیکنان و کالدرون طی این مدت همکاری شکل نگرفته باشد. سرمربی آرژانتینی در صورتی که بتواند جایگاه خود را در نیم فصل دوم روی نیمکت پرسپولیس حفظ کند، مسلما باید به دنبال راهکاری برای برطرف کردن این چالش بزرگ بین ستاره‌های هم سطح خود باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه