شمانیوز
کد خبر : 925030

اینبار در قامت سرمربی؛

فابیو کاناوارو سرمربی گوانگژو از علاقه اش برای مربیگری در سری آ خبر داد.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از ورزش سه ؛  فابیو کاناوارو سرمربی نام آشنای دنیای فوتبال یک ماه پس از اینکه با جریمه های فرهنگی باشگاه چینی مواجه شد، توانست این تیم را بار دیگر به عنوان قهرمانی سوپرلیگ چین برساند.

 قهرمانی لیگ برای گوآنگژو در شرایطی به دست آمد که آنها فصل پر فراز و نشیبی را سپری کردند تا هشتمین قهرمانی آنها طی 9 فصل بدست بیاید.

فابیو کاناوارو خوشبین است که آنقدر در کار خود به عنوان مربی پیشرفت کند که فرصت مربیگری در یکی از تیم‌های ایتالیایی برای او فراهم شود.

مردان او اما امسال در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا از گردونه رقابت‌ها حذف شدند و شانس کسب سومین قهرمانی‌‌شان در این رقابت‌ها را از دست دادند.

30

مدافع میانی سابق یوونتوس و تیم ملی ایتالیا پس از قهرمانی زودهنگام تیمش در سوپرلیگ چین، به نشریه گاتزتادلواسپورت گفت:« هدف اول من در گوانگژو کمک به بازیکنان جوان برای رشد و پیشرفت و بردن تمام جام‌ها است. من با این تیم قراردادی سه ساله دارم اما خوشحال می‌شوم که بتوانم یک روز به عنوان سرمربی به ایتالیا برگردم. با این حال با دیدن وضعیت هم‌تیمی‌های سابق و دوستانم در ایتالیا که به عنوان مربی دارند کار می‌کنند، می‌دانم که مربیگری در آنجا چقدر سخت است.»

کاناوار دومین دوره مربیگری‌اش در تیم گوانگژو اوگراند را تجربه می‌کند. دوره اول حضور او در این تیم از نوامبر 2014 تا ژوئن 2015 به طول انجامید. او سال 2017 پس از جدایی مارچلو لیپی برای قبول هدایت تیم ملی چین، جای هموطنش را روی نیمکت گوانگژو اورگراند گرفت.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه