شمانیوز
کد خبر : 926968

آن‌ها نظرشان را اعلام کرده اند و ما باید ببینیم نظر کارشناس‌های فنی چیست و پس از جلب نظر این افراد، هیئت رئیسه درباره انتخاب جانشین ویلموتس تصمیم نهایی اش را اتخاذ می‌کند و بحث مربی داخلی یا خارجی را به تصویب می‌رساند.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از تابناک  :  عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: هنوز برای انتخاب جایگزین برای سرمربی تیم ملی به جمع بندی نرسیده ایم اما مجلس در جلسه اخیر خواهان انتخاب سرمربی ایرانی به جای ویلموتس در تیم ملی شد.
 
عبدالکاظم طالقانی درباره آخرین وضعیت فسخ قرارداد مارک ویلموتس با فدراسیون فوتبال ایران و ارزیابی شرایط این اقدام آذر جلسه اخیر هیئت رئیسه فدراسیون بیان کرد: فسخ قرارداد ویلموتس قطعی است و اکنون فدراسیون مباحث حقوقی این موضوع را پیگیری می‌کند. درباره مبلغ قرارداد سرمربی تیم ملی و میزان غرامتی که باید از او بگیریم، هر چه مهدی تاج بگوید درست است و هرکسی نباید بدون اطلاع در این باره حرف بزند و ذهن مردم و فوتبال‌دوستان را به هم بریزد.

او افزود: آقایانی که چنین مبالغی مطرح می‌کنند باید دلایلی برای حرف شان داشته باشند و نباید ادعایی بدون دلیل مطرح شود. تا جایی که می‌دانیم حرف رئیس فدراسیون صحیح است و خودش اقدام‌های لازم برای فسخ قرارداد را اجرا کرده است. ما هم به عنوان یاران تاج از این موضوع مطلع هستیم.

نظر نمایندگان مجلس برای انتخاب جانشین ویلموتس روی مربی ایرانی است

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال درباره آخرین روند انتخاب جانشین مارک ویلموتس و اینکه برخی مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی مخالف انتخاب مجدد سرمربی خارجی برای تیم ملی هستند، اظهار داشت: آن‌ها نظرشان را اعلام کرده اند و ما باید ببینیم نظر کارشناس‌های فنی چیست و پس از جلب نظر این افراد، هیئت رئیسه درباره انتخاب جانشین ویلموتس تصمیم نهایی اش را اتخاذ می‌کند و بحث مربی داخلی یا خارجی را به تصویب می‌رساند.

روی انتخاب مربی خارجی یا ایرانی برای سرمربیگری تیم ملی به جمع بندی نهایی نرسیده ایم

طالقانی درباره مطرح شدن گزینه‌هایی مانند برانکو ایوانکوویچ، یحیی گل محمدی و علی دایی برای جانشینی ویلموتس گفت: در جلسه اخیر هیئت رئیسه درباره فرد خاصی بحث نشد چراکه تاکنون برای ایرانی یا خارجی بودن سرمربی بعدی تیم ملی به جمع بندی نهایی نرسیده ایم تا سراغ فرد برویم. به هر حال گزینه‌هایی مطرح هستند، اما باید مشخص شود می‌خواهیم از سرمربی ایرانی استفاده کنیم یا خارجی.

حقوق استراماچونی با کمک وزارت ورزش و وزارت خارجه واریز شد

او درباره اینکه یکی از دلایل مدنظر مجلس برای انتخاب مربی ایرانی جای ویلموتس بحث مشکلاتی است که در راه پرداخت حقوق سرمربی خارجی وجود دارد، بیان کرد: ابتدا اجازه بدهید افراد فنی نظرشان را درباره مربی داخلی یا خارجی اعلام کنند و سپس درباره این مشکل حرف بزنیم. به هر حال همانگونه که ماجرای پرداخت حقوق آندره آ. استراماچونی با تلاش‌های وزارت ورزش و امور خارجه حل شد، اگر ما تصمیم بگیریم باز هم از سرمربی خارجی برای هدایت تیم ملی استفاده کنیم، روی کمک‌های نهاد‌ها و وزارت خانه‌های مختلف برای پرداخت حقوق سرمربی تیم ملی حساب خواهیم کرد. این موضوع شدنی است.

باید مشخص شود مربی ایرانی به صلاح تیم ملی است یا خارجی؟

طالقانی افزود: اکنون موضوع مهم فارغ از بحث پرداخت دستمزد این است که صلاح ما و بهترین انتخاب برای آینده تیم ملی چیست. ابتدا باید مشخص کنیم انتخاب مربی ایرانی به صلاح است یا خارجی و سپس درباره سایر موارد تصمیم گیری کنیم.

اطلاع ندارم فتاحی رئیس سازمان تیم‌های ملی شده است

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال درباره اینکه شنیده می‌شود سعید فتاحی به عنوان رئیس سازمان تیم‌های ملی فوتبال ایران انتخاب شده است، گفت: من از این موضوع اطلاعی ندارم، اما مهدی تاج پیش از اینکه سمت‌های مهمی به افراد مختلف بدهد با اعضای هیئت رئیسه مشورت می‌کند. رئیس فدراسیون این اختیار را دارد که فرد مورد نظرش را پیشنهاد بدهد، اما هیئت رئیسه هم نظر می‌دهند و همیشه روال اینگونه است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه