شمانیوز
کد خبر : 927204

مهاجم پرسپولیس مدعی است که اشتباهاتی که در ابتدای فصل مرتکب شده را دنبال نخواهد کرد و این بار با تصمیمات بهتر برای موفقیت تیم تلاش خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار رصد ورزشی و به نقل از خبر ورزشی؛ علی علیپور بعد از روزهای پرفشار ابتدای فصل، اکنون با روحیه بهتری در ترکیب سرخپوشان به میدان می‌رود و امیدوار است در پایان فصل بار دیگر همراه با قهرمانی تیمش به کفش طلای آقای گلی نیز دست یابد.

مهاجم سرخپوشان درباره دیدار این هفته تیمش مقابل پارس جنوبی جم می‌گوید: خدا را شکر همه چیز فعلا خوب است. شرایط تیم هم خوب است. بچه ها هم کمک می کنند تا بتوانیم موفق باشیم و بتوانیم به هدفی که داریم برسیم. می‌دانیم که بازی سختی در پیش داریم و نباید به حواشی حریف طی چند روز اخیر توجه کنیم. بازی با پرسپولیس به هر حریفی این انگیزه را می‌دهد تا مقابل قهرمان چند فصل اخیر بدون توجه به مشکلات نمایش خوبی داشته باشد و این کار را ما را سخت خواهد کرد. با این حال امیدوارم همانند بازی رفت، این بار هم مقابل پارس پیروز زمین باشیم و شرایط مان را در جدول بهتر کنیم.

علیپور در واکنش به اینکه فراز کمالوند سرمربی پارس جنوبی در آستانه این بازی به دلیل مشکلات مالی از سمت خود کناره گیری کرده می‌گوید: ما با این تصور که سرمربی پارس جدا شده به مصاف این تیم نخواهیم رفت. چرا که هر مربی و تیمی که جلوی ما می‌خواهد حاضر شود این حرکات را می‌کنند. همین آقای کمالوند در جام حذفی دو فصل قبل فکر کنم بود که با نفت آبادان بود که حتی ساعاتی قبل از بازی مدعی شده بودند به دلیل مشکلات مالی تیمش حاضر نمی‌شود و در نهایت اما بازی کردند و در ضربات پنالتی باختیم. ما نباید اسیر این حواشی شویم و با تمرکز روی عملکرد و شرایط خودمان به دنبال نتیجه گیری خواهیم بود. مشکلات مالی زیاد است اما وقتی جلوی پرسپولیس می‌خواهند بازی کنند این مشکلات را پررنگ‌تر می‌کنند اما مطمئنا در این بازی حاضر خواهند شد تا جلوی پرسپولیس نمایش بهتری داشته باشند اما ما همچنان به دنبال برد خواهیم بود.

مهاجم پرسپولیس در بازی قبلی مقابل سایپا روی یک صحنه با بشار رسن ناهماهنگ عمل کردند تا فرصت گلزنی خوبی از دست برود، این طور توضیح داد: موقعیت خوبی بود و خودم هم حسرت آن را می‌خورم. من پشت توپ و با پای راست فرصت خوبی داشتیم و بشار هم مرا ندید و می‌خواست با پای چپ غیرتخصصی بزند که جفت‌مان ناهماهنگ عمل کردیم و باعث شد توپ گل نشود و این فرصت ایده آل از دست برود.

علیپور با اشاره به روزهای ابتدای فصل و فراموشی آن، ادامه داد: بازی در پرسپولیس واقعا خیلی سخت است و هواداران از تک تک ما انتظار دارد که تیم را بالا نگه داریم. الان با هم هماهنگ هستیم و امیدوارم بتوانیم به خواسته خودمان نزدیک شویم. من هم هر روز تلاشم را بیشتر و بیشتر می‌کنم تا بتوانم این انتظارات از خودم را به بهترین شکل برآورده کنم و بتوانم مهره‌ای تاثیرگذار در ترکیب باشم.

وی درباره اینکه اکنون با نظرات و خواسته‌های کالدرون هم بیشتر آشنا شده‌اند حرف‌هایش را ادامه داد: تا بخواهیم به جو و شرایط جدید آشنا شویم زمان برد و این کاملا طبیعی بود. اما الان در چند بازی اخیر توانستیم چیزهایی که مربی از ما خواسته را به خوبی انجام دهیم و امیدوارم بتوانیم بیشتر از گذشته نیز به شرایط فنی مناسب برسیم و کیفیت مدنظر کادرفنی و خصوصا هواداران را به نمایش بگذاریم.

علیپور در ابتدای فصل با موضع گیری نسبت به مهاجم خارجی خبرساز شده بود. البته اکنون با وجود دو مهاجمی که در فاصله کمتر از یک سال در این تیم حاضر شده بودند به نظر می‌رسد نظر او از این جهت اشتباه نبوده است: من اول فصل در مصاحبه ام گفتم که نه تنها تیم ما که هر تیم دیگری که این همه هزینه برای بازیکن خارجی می‌کند باید تصمیمات بهتری بگیرد و تمام شرایط را بسنجد. اگر می‌خواهیم بازیکنی بگیریم که نتواند حتی در سطح بازیکن خودمان کمک کند، چرا باید این همه ارز هزینه شود. در ایران خودمان و در تیم‌های استقلال و پرسپولیس و تراکتور می توانیم بازیکن ایرانی خوب داشته باشیم. باید اعتقاد داشته باشیم و به آنها اعتماد و کمک کنیم تا بتوانیم لیگ خوب و قدرتمندی را داشته باشیم و این به تیم ملی ما هم کمک می‌کند. بازیکنان خارجی دو ماه سه ماه بیشتر در ایران نیستند و بعد شکایت می‌کنند و طلب آنها دوبله می‌شود، بدون اینکه کمکی به تیم کرده باشند. اما همین پول را که می‌خواهند به بازیکن ایرانی بدهند، کلی سختگیری می‌کنند و اینکه می گویند فلان مبلغ را ببخش و فلان. به طور مثال در تیم بزرگی مثل پرسپولیس به خاطر هوادار باید بیشتر مبلغ هر فصل را ببخشی.

29

وی درباره اینکه طی دو فصل اخیر دو مهاجم خارجی که در کنارش حاضر شدند نمایش مدنظر هواداران را به اجرا نگذاشتند و این در حالی بود که او فشار بیشتری را تحمل کرد اینطور توضیح داد: به هر حال پرسپولیس است و انتظار زیاد است. همه می‌خواهند پرسپولیس در یک روال نرمال و طبیعی به نتایج خوبی برسند. از من و هر بازیکن دیگری انتظار دارند که بهترین عملکرد را داشته باشد. این پتانسیل را در من و دیگر بازیکنان می‌بینند و این باعث می‌شود تا فشار روی بازیکن زیاد شود. تنها کاری که ما می‌توانیم بکنیم تا همه خوشحال شوند و در راستای اهداف تیمی و شخصی باید همیشه در بالاترین حد باشیم و انتظارات را برآورده کنیم.

علیپور که در فصل هفدهم به عنوان آقای گلی رسیده، آیا باز توانایی تکرار آن را خواهد داشت؟ همه مهاجمان دنیا به آقای گلی فکر می‌کنند و من هم صد درصد به این اتفاق خوشحال کننده فکر می‌کنم. ولی اینکه بخواهم صد درصد تمرکزم روی این مساله باشد اینطور نیست. چرا که اگر یک مهاجم بخواهد به این فکر کند که همیشه باید به گلزنی فکر کند فشار را روی خودش هم بیشتر می‌کند. باید بیشتر روی تیم و موفقیت تیمی فکر کرد. خدا بزرگ است و فرصت زیاد. من تلاش می کنم و به حمایت هواداران هم نیاز دارم و البته از هم‌تیمی‌های خودم هم تشکر می‌کنم که چه در زمین و چه بیرون از آن همیشه حامی ام بودند و در کنار هم بهترین هستیم.

بعد از پنالتی چیپ مقابل ماشین سازی که از دست رفت، کالدرون این ماموریت را از علیپور گرفت. او درباره اینکه در صورتی که در رقابت آقای گلی قرار گیرد آیا کالدرون این فرصت را به او خواهد داد اینطور توضیح داد: بعد از آن پنالتی که خراب شد اول از همه باید این را بگویم که دیگر پنالتی چیپ نمی‌زنم و اشتباه بود این حرکت و البته تمام شد و رفت. بعد از چند روز با کالدرون حرف زدم و او گفت مشکلی برای پنالتی زدن تو ندارم و در بازی هایی که جلو هستیم به تو پنالتی خواهم داد. همانطور که گفتم اول موفقیت تیم در اولویت همه ما قرار دارد و شادی و رضایت ما بعد از یک هفته تمرین با کسب نتیجه مناسب همراه خواهد بود.

علیپور درباره اینکه آیا در پایان فصل قراردادش را تمدید خواهد کرد یا همچنان به دنبال فرصت‌های اروپایی خواهد بود گفت: اول فصل اتفاقاتی افتاد و برای من تجربه شد که دیگر وارد این داستان‌ها نشوم و مدیر برنامه کارهایم را دنبال کند. الان تمام تمرکزم روی پرسپولیس است و اینکه بتوانیم با تلاش بیشتر برای اهداف تیم تلاش کنم. اگر باشگاه پرسپولیس و طرفداران ما را بخواهند و لایق این تیم باشیم در خدمت شان خواهم بود.

مهاجم سرخپوشان در توضیح جمله کوتاهی که از او بعد از نیمکت نشینی در یکی از بازی‌های فصل منتشر شد که گفته بودم سکوت می‌کنم تا دروغ نگویم اینطور توضیح داد: نه، چیز خاصی نبود. داستان‌هایی پیش می‌آید و بازیکن در شرایط ناراحتی و فشار و هجمه قرار دارد. صحبت‌هایی پیش می‌آید و در آن لحظاتی که ناراحت هستم بهتر است خودم را کنترل کنم. خدا را شکر این مسائل تمام شده و پرسپولیس هم رفته به رفته بهتر می شود و اهداف قهرمانی خودمان را دنبال می‌کنم.

علیپور در پایان درباره اینکه آیا فضایی را شاهد هستند که مانع از قهرمانی تیم‌شان برای چهارمین بار پیاپی شود گفت: نه، بچه‌ها تک به تک این هدف را دارند که برای چهارمین بار قهرمان شوند و این پتانسیل را هم داریم. مصمم برای این اتفاق هستیم و باید بازی به بازی پیش برویم و طرفداران را خوشحال کنیم و به قهرمانی برسیم. ما سخت تلاش می کنیم ان شاالله برای قهرمانی بعدی با حمایت هواداران و تلاش بازیکنان و کادرفنی و حمایت مدیریت به این هدف خواهیم رسید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه