شمانیوز

تک گل وحید امیری تا پایان بازی باقی ماند تا پرسپولیس با ثبت یک کلین شیت دیگر توسط رادوشوویچ، به پیروزی ارزشمندی در مقابل نساجی برسد و صدرنشین شود.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از ورزش سه : تیم پرسپولیس از دقایقی قبل بازی معوقه خود را در ورزشگاه آزادی و مقابل نساجی برگزار کرده است. سرخ ها شش بازی اخیر را با پیروزی پشت سر گذاشتند و حالا امیدوارند با برد در برابر حریف قائم‌شهری به صدر برسند. نساجی هم در بازی قبلی طلسم شکنی کرد و به پیروزی رسید و باید دید امروز چه خواهد کرد.

 

داور: مرتضی منصوریان/ کمک‌ها: محمدرضا ابوالفضلی و داریوش صابرمطلق؛ داور چهارم: پوریا زحمتی؛ کمک داوران پشت دروازه: میثم حیدری و سید مهدی مرجان‌زاده/ ناظر داوری: مسعود مرادی.

پرسپولیس

بوژیدار رادوشوویچ

محمد حسین کنعانی‌زادگان

شجاع خلیل‌زاده

مهدی شیری

محمد انصاری

محسن ربیع خواه

احمد نوراللهی

بشار رسن(85 - سید جلال حسینی)

مهدی ترابی(77- سیامک نعمتی)

وحید امیری

علی علیپور(89 -  فرشاد احمدزاده)

سرمربی: گابریل کالدرون

 

نساجی مازندران

علیرضا حقیقی

مجتبی بیژن

حامد شیری

احسان قهاری

مجتبی ممشلی

سید محمد میری

محمدعرفان معصومی

علی‌اصغر عاشوری

حسین زامهران(81 - محمد جواد جلالیان)

رحمان جعفری (87- محمد قاضی)

محمد عباس زاده (56- محمد مهدی نظری)

سرمربی: محمدرضا مهاجری

اخطار:

محسن ربیع خواه(40) و (58) از پرسپولیس

رحمان جعفری(53) حسین زامهران(61) محمد میری(68) عرفان معصومی(74) از نساجی

کارت قرمز:

محسن ربیع خواه (58) از پرسپولیس

شرح گل:

پرسپولیس 1 - نساجی 0 (وحید امیری- دقیقه 34): سانتر علی علیپور از داخل محوطه جریمه در مقابل دروازه به وحید امیری رسید و ضربه سر او باعث شد تا سرخپوشان پیش بیفتند.

شرح نیمه اول:

هر دو تیم با رویکردی هجومی وارد زمین شدند اما توپ و میدان اغلب در اختیار پرسپولیسی ها بود. بازیکنان نساجی تلاش داشتند تا با ضد حملات به پرسپولیس ضربه بزنند اما خط دفاعی سرخپوشان مانع از این کار می شد. در یک سوم میانی نیمه اول بازیکنان پرسپولیس حملات زیادی را انجام دادند اما برای گلزنی تا دقیقه 35 ضبر کردند تا این که سانتر علی علیپور با ضربه امیری تبدیل به گل شد. پس از گل بازی با آرامش بیشتری دنبال شد و در نهایت نیمه اول با برد یک گله پرسپولیس به پایان رسید.

لحظات حساس

دقیقه 7: سانتر بشار رسن در سمت چپ به وحید امیری رسید و او توپ را به محمد انصاری رساند. ارسال انصاری پس از دفع توپ به بشار رسید اما ضربه این بازیکن عراقی را حقیقی به راحتی گرفت.

دقیقه 14: شوت بازیکنان نساجی در اختیار رادوشوویچ قرار گرفت تا او اولین سیو خود را ثبت کند.

دقیقه 22: شوت محمد عباس زاده از پشت محوطه جریمه به شکلی خطرناک از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 29: علی علیپور در گوشه محوطه جریمه صاحب توپ شدو پس از یک سر توپ شوتزنی کرد که علیرضا حقیقی توپ را گرفت.

دقیقه 31: شوت مهدی ترابی از پشت محوطه جریمه به شکلی خطرناک روانه دروازه شد اما حقیقی توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 32: این بار سانتر از روی نقطه کرنر باعث ایجاد موقعیت برای پرسپولیس شد ولی ضربه سر نوراللهی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 55: اشتباه مدافعان پرسپولیس باعث شد تا عباس زاده در موقعیت گلزنی قرار گرد. او ضربه سر را زد اما توپ با بدشانسی به بیرون رفت.

دقیقه 64 : سانتر بازیکنان نساجی از روی نقطه کرنر با ضربه سر مجتبی بیژن همراه شد اما رادو به زیبایی توپ را مهار کرد.

دقیقه 89: بازیکنان نساجی که بازی را در اختیار دارند، با شوت قاضی دروازه پرسپولیس را تهدید کردند اما این ضربه هم به بیرون رفت.

 

*در حاشیه

 بهرام افشاری که در پایتخت 6 نقش بهتاش را دارد، پیش از بازی در درون دروازه نساجی حاضر شد تا چند سکانس از فیلم پایتخت فیلم برداری شود.

 بیش از 30 هزار هوادار در ورزشگاه آزادی حضور دارند.

هواداران دو تیم به شکلی مشترک یاد هادی نوروزی را در دقیقه 24 زنده نگه داشتند.

 در لحظه تعویض محمد عباس زاده پرسپولیسی ها او را مورد تشویق قرار دادند.

 برخورد شجاع خلیل زاده و محمد مهدی نظری خطا تشخیص داده نشد و داور کرنر اعلام کرد تا شجاع به شدت معترض شود.

 هواداران تیم پرسپولیس پس از اخراج محسن ربیع خواه به شدت علیه داور شعار دادند.

 بعد از این که ربیع خواه از رمین بیرون رفت، کالدرون با اشاره به احمد نوراللهی از او خواست در پست هافبک دفاعی نقش آفرینی کند.

 برخورد شجاع خلیل زاده با مهاجم نساجی منجر به مصدومیت شجاع شد. او که به نظر از ناحیه دندان آسیب دیده بود، با کمک هم تیمی ها از زمین بلند شد و بازی را ادامه داد.

برخوردهای متوالی و خطاهای پرتعداد سبب شده تا در این لحظات بازی با وقفه روبرو شود. هواداران پرسپولیس نیز به داور معترض هستند.

 محمد قاضی یکی دیگر از بازیکنان سابق پرسپولیس است که امروز در مقابل سرخ ها بازی می کند. ورود او به زمین با استقبال طرفداران همراه نشد.

 سیدجلال حسینی به عنوان هافبک دفاعی نقش آفرینی می‌کند. این نخستین باری است که او از قلب دفاعی جدا شده و بازی در پست جدید را تجربه می کند.

فرشاد احمدزاده در کنار زمین خود را گرم می‌کند. عجیب است که کالدرون تک مهاجم تیمش را بیرون آورد و یک وینگر به زمین فرستاد.

سیامک نعمتی که دقایقی پیش وارد زمین شده بود، با مصدومیت از ناحیه عضله پشت پا مواجه شده است و باید از زمین بیرون رود. باتوجه به انجام هر سه تعویض، حالا سرخ ها 9 نفره باید ادامه دهند.

 پس از این که داور وقت اضافی را 4 دقیقه اعلام کرد، نیمکت نساجی به داور حمله ور شد. آن ها اعتقاد دارند باید بیشتر از این وقت اضافی گرفته می شد.

 پس از مهار توپ نساجی چی ها در محوطه جریمه در دقیقه 93، رادوشوویچ زبان خود را بیرون آورد تا به شکلی جالب واکنش نشان دهد. هواداران نیز یک صدا او را تشویق کردند.

پس از سوت پایان، نظری به سراغ داور رفت و اعتراض خود را نشان داد. سپس همه به این اعتراض پیوستند

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied