شمانیوز
کد خبر : 928750

فضیله حورزاد که در این عکس در حال بازی دیده می‌شود، دلیل مطرح شده از سوی مقام‌ها برای محروم شدنش از شرکت در فعالیت‌های ورزشی را رد کرده است

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از  فرارو : فدراسیون ملی بولینگ در افغانستان، فضیله حورزاد، یک ورزشکار این رشته را به دلیل آنچه بدحجابی در مدت اقامت ورزشی در خارج از کشور خوانده شده برای یک سال از فعالیت‌های ورزشی محروم کرده است.

خانم حورزاد در اعتراض به این برخورد فدراسیون تصمیم گرفته برای همیشه با ورزش خدا حافظی کند.

او در گفتگو با بی‌بی‌سی دلایل مطرح شده از سوی فدراسیون را رد کرد و گفت: بی حجاب نبوده است.

بر اساس مقررات ورزشی افغانستان، زنان ورزشکار در جریان نمایش‌های ورزشی و مسابقات باید "حجاب اسلامی" را رعایت کنند.

ادریس فاروقی، رئیس فدراسیون ملی بولینگ افغانستان در مورد این تصمیم فدراسیون گفت، بانو فضیله که در رقابت‌های آسیایی کویت «تخطی کرده بود و پس از آن دست به تخریب علیه فدراسیون بولینگ زده بود» برای یک سال از هرگونه فعالیت بولینگ در أفغانستان و خارج کشور، محروم شد.

خانم حورزاد، اما دلایل دیگری را در این قضیه دخیل می‌داند "من فکر میکنم بعضی اهداف شخصی بودند که اعضای فدراسیون به آن نرسیدند و به این دلیل ما را محروم کردند. "

او در مورد این اهداف شخصی توضیحی نداد. "در جریان سفر هم به شخصی‌ترین مسائل ما دخالت می‌کردند. شاید به دلیل اینکه بخواهند افراد و اشخاصی از خودشان را وارد تیم ملی کنند تا به همان اهداف شخصی خود دست پیدا کنند."

نحوه برخورد مقام‌های ورزشی با دختران ورزشکار در افغانستان پس از آن به یک موضوع نسبتا حساس مبدل شد که در ماه تیر امسال فدراسیون جهانی فوتبال رئیس پیشین فدراسیون فوتبال افغانستان را در پیوند به پرونده آزار جنسی زنان مقصر شناخت و او را به محرومیت دائمی از فعالیت در حوزه فوتبال و حدود یک میلیون دلار جریمه محکوم کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه