شمانیوز
کد خبر : 930064

پس از یک بعد از ظهر خوب برای یاران زیدان، کهکشانی ها با درخشش کورتوا برنده دیدار با ختافه شدند.

به گزارش شمانیوز به نقل از ورزش سه، تیبو کورتوا در آغاز فصل شروع خوبی نداشت. این در حالی بود که او در جام جهانی 2018 عملکرد قابل قبولی داشت زیرا او دستکش طلایی گرفت، ملقب به بهترین دروازه بان از سوی فیفا بود و خوشحال از عملکرد خود و حضور در کنار خانواده اش به مادرید می رفت. اما  اول فصل روی زمین او افتضاح بود.

 


او جانشین کیلور ناواس کاستاریکایی بود که از نظر هواداران شماره 1 و محبوب بود. به هر حال؛ کورتوا قبل از پیوستن به رئال، در چلسی جانشین حقیقی پتر چک بود و یکی از بهترین دروازه بان ها از نظر هواداران بود. همین انتظار را هواداران مادرید نیز داشتند اما او خیلی خوب نبود. حتی شانس هم با او یار نبود زیرا بازی های سختی را در اول کار خود تجربه کرد و کهکشانی ها روی نوار شکست بودند. در لیگ قهرمانان این فصل هم خوب نبود و به دلیل عملکرد وحشتناک در بازی با کلوب بروخه تعویض شد. پس از آن تعویض در بازی با مایورکا شکست خوردند و بدتر از همه الکلاسیکو در راه بود و خیلی نگران کننده بود.

 

تنها خبر خوب این بود که الکلاسیکو به تاخیر افتاد. با این خبر و با برداشته شدن فشار ها از روی کورتوا، او خودش را یافت، چند بازی کلین شیت کرد، و حتی در حمله هم تاثیر گذار بود و با تاثیر او روی توپ آن ها بازی با والنسیا را به تساوی کشاندند و عملکرد او حقیقتا قابل قبول بود.  پس از این ها وقت الکلاسیکو فرا رسیده بود و این دروازه بان بلژیکی عملکرد خوبی را هم در الکلاسیکو داشت. پس از این داستان ها، نوبت به بازی امروز رسید و تیبو با گرفتن دو تک به تک از حریف بسیار تشویق شد. او امروز مقداری فشار روی خود حس می کرد و باید آن دو سیو را انجام می داد تا فشار را از روی خود بردارد.

 

او با این فشار ها، از موقعیت استفاده کرد و در  استادیوم آلفونسو پرز موفق به کلین شیت مهمی شد. تیبو در این بازی با اعتماد به نفس از دروازه خود دفاع کرد و با تهدید هایی که کاشته زنان حریف بر دروازه او وارد می کردند، کنار آمد. هر زمان که مهاجمان از مدافعان رئال عبور می کردند، تیبو مثل سد جلوی آن ها می ایستاد. چند باری در بازی مدافعان از میلیتائوی جوان و واران سر زن می گذشتند اما، کورتوا با قد بلند و دستان و پا های کشیده خود جلوی توپ ها را می گرفت. البته بازی آنچنان هم زیبا نبود زیرا بازیکنان تعداد خطای بیشتری داشتند و کمتر از آن شوت زدند.

 

 

آن ها 27 خطا داشتند و تنها 15 شوت به سمت دروازه داشتند. درواقع این ختافه بود که بهتر بازی می کرد؛ آن ها حملات تند و تیزی داشتند، به راحتی مدافعان را جا می گذاشتند اما سدی مانند کورتوا جلوی آنان بود. و از عوامل باخت ختافه این بود که گل به خودی سوریا، روحیه آنان را تضعیف کرد و کورتوا مستقیما با سیو های فوق العاده روحیه را از بازیکنان ختافه می گرفت. این جا است که می فهمیم چرا گواردیولا در بارسا خطاب به ویکتور والدز می گفت: ما  1.4.3.3 بازی می کردیم. علاوه بر این سیو ها و عملکرد فوق العاده کورتوا، باید به پاس های خوب کروس و پرواز های بلند واران نیز اشاره کرد که دلیل گلزنی بود و البته پاس عالی بیل و همکاری خوب والورده با مودریچ که به گل انجامید. این بازی به همه اثبات کرد که تیبو کورتوا پس از یک فصل ناامید کننده در حال پیشرفت کردن است و راه بلندی تا تبدیل شدن به یک دروازه بان بزرگ برای رئال دارد و بسیار باید تلاش کند که به جایگاهی که لیاقت دارد برسد. 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه