شمانیوز
کد خبر : 931361

شاگردان استیلی که نیاز مبرمی به زدن گل و جبران گل‌های خورده داشتند، روی به ارسال‌های بلند آوردند که با درهای بسته کره‌جنوبی مواجه شدند و در عوض دروازه تیم ملی چند توسط کره‌ای تهدید شد که خطر زیادی نداشت. در دقایق پایانی تیم‌ملی موقعیت‌های نصف و نیمه‌ای داشت که از ان‌ها بهره نبرد

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از تابناک: تیم فوتبال امید ایران در دومین دیدارش در مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا و انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو مقابل کره‌جنوبی شکست خورد.

تیم فوتبال امید ایران در مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا و انتخابی المپیک 2020 توکیو، از ساعت 13:45 امروز (یکشنبه) در ورزشگاه تینسنولانون شهر سونگلا به مصاف کره‌جنوبی رفت و با نتیجه 2 بر یک شکست خورد. لی دونگ‌جون (22) و چو گوئه‌سونگ (34) برای کره گلزنی کردند و رضا شکاری (54) گل تیم ایران را به ثمر رساند.

کره‌جنوبی با این پیروزی 6 امتیازی شد و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد. تیم ایران با یک امتیاز برای صعود از گروهش شانس کمی خواهد داشت. تیم امید در بازی نخست مقابل ازبکستان با نتیجه یک - یک به نتیجه مساوی رسیده بود و در بازی سوم روز چهارشنبه هفته جاری به مصاف چین می‌رود. دیگر دیدار این گروه نیز امروز میان ازبکستان و چین برگزار می‌شود که تعیین کننده است.

 

ترکیب ایران: حبیب فرعباسی، امید نورافکن، عارف آقاسى، مجتبی نجاریان، متین کریم زاده، رضا دهقانى، مهدى مهدیخانی، رضا شکارى (81 - امیرحسین حسین‌زاده)، مهدى قائدى (75 - جعفر سلمانی)، محمد محبی (42 - علی شجاعی) و اللهیار صیادمنش.

ترکیب کره‌جنوبی:سونگ بیوم کئون، لی یون‌هیون، لی سانگ‌مین، جئونگ تائه‌ووک، وو یئونگ جئونگ (61 - کیم جین‌گیو)، چو گوئه‌سونگ، لی دونگ‌جون (3+90 - اوه سی‌هون)، کیم جین‌یا، جئونگ سئونگ‌وون (61 - کیم دائه وون)، مائنگ سئونگ‌وونگ و وون دو‌جائه.

 

نیمه اول
دقیقه 12: پرتاب اوت بازیکنان ایران توسط مدافعان کره جنوبی برگشت داده شد. علی دهقانی از پشت محوطه جریمه، توپ را به سمت دروازه کره شلیک کرد که توپ از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 14: سانتر کوتاه اللهیار صیادمنش به مهدی قائدی رسید که ضربه خطرناک او از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 15: شوت مائنگ سئونگ‌وونگ با اختلاف کمی از کنار دروازه ایران راهی اوت شد.

دقیقه 22: شوتی به سمت دروازه ایران شلیک شد که حبیب فرعباسی توپ نخست را دفع کرد، اما روی توپ برگشتی لی دونگ‌جون دروازه ایران را باز کرد.

دقیقه 30: ارسال خطرناک بازیکنان کره‌جنوبی به روی دروازه در حال تبدیل شدن به موقعیتی خطرناک بود که فرعباسی سراسیمه توپ را مشت کرد تا این خطر از روی دروازه دور شود.

دقیقه 34: فشار کره‌ای‌ها پشت محوطه جریمه ایران، توپ را نصیب چو گوئه‌سونگ کرد تا این بازیکن با شوتی دروازه ایران را برای بار دوم باز کند.

دقیقه 37: لی دونگ‌جون از سمت راست وارد محوطه جریمه ایران شد و با شوتی از زاویه بسته، بار دیگر دروازه ایران را تهدید کرد که توپ به شکل خطرناکی از کنار دروازه بیرون رفت.

دقیقه 39: موقعیت خطرناک روی دروازه ایران بار دیگر می‌توانست خطرساز شود که این بار فرعباسی شوت بازیکن کره را مهار کرد.

دقیقه 45: مهدی مهدی‌خانی از داور کارت زرد گرفت.

نیمه دوم
دقیقه 47: اللهیار صیادمنش پس از خطا روی وون دوجائه، کارت زرد گرفت.

دقیقه 50: ضربه روی پای مهدی مهدی‌خانی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 54: ارسال روی دروازه کره‌جنوبی از سمت چپ و به تیر دوم، حضور رضا شکاری را لازم داشت تا این بازیکن با ضربه سر دروازه کره‌ای‌ها را باز کند.

دقیقه 60: امید نورافکن از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه 67: بازیکنان کره‌جنوبی که موفق شده بودند روی شوت‌های از راه دور دو بار دروازه ایران را باز کنند، بار دیگر اقدام به شوتزنی کردند که این بار توپ از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 74: رضا شکاری هم با کارت زرد داور مسابقه جریمه شد.

دقیقه 88: ضد حمله سریع برای ایران هرچند با دفع توپ خوب کره‌ای‌ها مواجه شد، اما در ادامه اللهیار صیادمنش صاحب توپ بود که شوت او به سمت دروازه با اختلاف به اوت رفت.

دقیقه 90: علی شجاعی در محوطه جریمه موقعیت خوبی برای باز کردن دروازه کره‌جنوبی داشت که دروازه‌بان کره توپ را راهی کرنر کرد.

دقیقه 1+90: امید نورافکن در محوطه جریمه صاحب موقعیت بود که شوت او پس از برخورد به مدافع کره به کرنر رفت.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه