شمانیوز
کد خبر : 932392

کانون هواداران پرسپولیس در پی تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره میزبانی تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان، اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش شمانیوز  به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سایت رسمی پرسپولیس، کانون هواداران پرسپولیس با صدور اطلاعیه‌ای خطاب به شیخ سلمان ریاست کنفدراسیون فوتبال آسیا خواهان جلوگیری از محرومیت پرطرفدارترین تیم‌ آسیا و دیگر تیم‌های ایرانی از میزبانی به رغم امنیت در ایران و تقدیر کنفدراسیون از میزبانی پرسپولیس در فینال آسیا شده و ابراز امیدواری کرد کنفدراسیون پیگیر وضعیت کشور‌های ناامن شود نه ایران که در امنیت است. کمیته فرهنگی و این کانون تاکید کرد تصمیمات غیر ورزشی علیه تیم‌های ایرانی لیگ قهرمانان را به لیگی بی اعتبار و کم تماشاگر مبدل خواهد کرد‌.

 

 

در اطلاعیه کمیته فرهنگی و کانون مشوقین و هواداران پرسپولیس آمده است.:

ما هواداران پرسپولیس تصمیم اخیر کنفدراسیون مبنی بر این که بازی‌های نمایندگان فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا در کشور ثالث برگزار شود را تصمیمی متاثر از لابی‌ها و فشار‌های غیرورزشی می‌دانیم و به آن اعتراض داریم.

آن چه مشخص است، این است که منشا این فشار‌ها کشور‌هایی هستند که دشمنی و تقابل آن‌ها با مردم و ملت ایران امری انکارناپذیر است و متاسفانه نه تنها پای این مسائل سیاسی را به فوتبال باز کرده اند، بلکه می‌کوشند کنفدراسیون فوتبال قاره را به عنوان مرجع اجرای عدالت و مساوات و جلوگیری از به انحراف کشیده شدن فوتبال، درگیر مطامع خاص خود کنند.

ما از آن کشور‌ها توقع خاصی نداشته ایم و نداریم، اما حیرت و اندوه فراوان ما از آن جهت است که شاهدیم با ابزار فوتبال و با به بازی گرفتن قدرت کنفدراسیون فوتبال آسیا در این مسیر گام بر می‌دارند.

جناب شیخ سلمان؛

انتظار ما از کنفدراسیون فوتبال آسیا این است که حافظ منافع همه اهالی فوتبال قاره باشد. فوتبال پدیده‌ای متعلق به همه ملت‌ها و به همه مردم دنیا است، فارغ از آن که بعضی سیاستمداران با لابی‌های سیاسی و مالی خود چه خواسته‌ای را دنبال می‌کنند. فوتبال زبانی مشترک برای نزدیک کردن مردم دنیا با آداب و رسوم و زبان و باور‌های مختلف است، نه محلی برای کینه توزی و انتقام جویی بعضی سیاستمدران که برای دستیابی به خواسته‌های خود، هیچ حد و مرزی قائل نیستند.

ما به خوبی می‌دانیم بحث امنیت در فوتبال برای شما و تشکیلات کنفدراسیون تا چه حد اهمیت دارد و شما شاهد بودید که در باشکوه‌ترین فینال لیگ قهرمانان آسیا که توجه فیفا را نیز به خود جلب کرد، نه تنها کوچکترین حادثه‌ای برای هیچ کس روی نداد که با شکوه‌ترین تصاویر برای فوتبال آسیا رقم زده شد، تا جایی که مقام‌های کنفدراسیون چه در آن زمان و چه اخیرا در مراسم قرعه کشی لیگ قهرمانان به تقدیر از این میزبانی و شور هواداران پر طرفدارترین تیم آسیا پرداختند.

 

 

آقای سلمان؛

ایران از امن‌ترین کشور‌ها در منطقه است. ما بر خلاف عربستان و برخی کشور‌ها درگیر جنگ با کشوری دیگر نیستیم. همچنین نگاهی به روزگار مردم یمن و کودکان و زنان آن بیندازید و آن گاه قضاوت کنید که آیا فوتبال آسیا و کنفدراسیون به مسئولیت اجتماعی خود عمل کرده است یا که هیچ تصمیمی از کشور ناامن و ایجاد کننده ناامنی عربستان اتخاذ نکرده؟ آن گاه می‌خواهید ما را از برگزاری مسابقات در خانه محروم کنید؟ آیا ایران نسبت به برخی کشور‌ها که هر آن تحت تاثیر حملات قرار دارد ناامن‌تر است؟!

جناب سلمان؛

ما هواداران همان تیمی هستیم که کنفدراسیون بار‌ها آن را پرتماشاگرترین و پربیننده‌ترین تیم آسیا خوانده است و از هواداران ان در مراسم برترین‌های آسیا به واسطه کار‌های خیریه تقدیر کرده است.

 

 

آقای شیخ سلمان؛

کنفدراسیون فوتبال آسیا قبل از این با پذیرش خواسته بی منطق عربستان سعودی ما را از تماشای بعضی بازی‌های تیم محبوبمان در ایران محروم کرده است. آیا اکنون صرفا برای پذیرش خواست آن‌ها و‌ دیگران قصد دارید که هم ما را از تماشای بازی‌های فوتبال قاره‌ای و هم فوتبال قاره را از حضور پرشور ما محروم کنید؟

 

 

آقای سلمان؛

ما حتی در آن شرایط نابرابر و به رغم چندین بازی در کشور ثالث خود را به فینال آسیا رساندیم و زیباترین صحنه‌ها را در ورزشگاه آزادی تهران، در کمال امنیت و آرامش برای آسیا رقم زده ایم، ولی حالا می‌شنویم ما، تیم محبوبمان و دیگر نمایندگان فوتبال ایران قرار است قربانی خواسته‌های بعضی کشور‌های صاحب قدرت‌ و نفوذ در کنفدراسیون فوتبال شوند. اکنون نه فقط پای حق مردم ایران که پای شرافت فوتبال آسیا در میان است. با تمام وجود امیدواریم روح فوتبال بیش از این آسیب نبیند و لابی‌ها و نفوذ‌های سیاستمداران آن را آلوده نسازد.

 

 

آقای سلمان؛

در پایان می‌گوییم حتم‌ بدانید اگر این تصمیم غیر ورزشی کنفدراسیون مبنی بر محرومیت تیم‌های ایرانی از میزبانی اجرایی شود قطعا پاسخ قاطع خواهیم داد و آن وقت با کناره گیری تیم‌های ایرانی، لیگ قهرمانان آسیا به لیگی بی اعتبار و کم تماشاگر مبدل خواهد شد. آیا می‌دانید در چه مسیری گام برمی دارید و چگونه کاملا به ناحق ما عاشقان پرسپولیس را از هیجان و لذت حمایت از تیم محبوب مان محروم می‌کنید؟

 

 

 

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه