شمانیوز
کد خبر : 932666

بعد از سقوط هواپیمای اوکراینی، کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم گرفته میزبانی را از تیم‌های ایرانی بگیرد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از فرارو: هنوز زمان زیادی از سقوط هواپیمای اوکراینی نزدیکی فرودگاه بین المللی تهران نمی‌گذرد که خبر رسیده کنفدراسیون فوتبال آسیا، AFC، تصمیم گرفته کلیه میزبانی رقابت‌های باشگاهی از تیم‌های ایرانی را در لیگ قهرمانان آسیا بگیرد.

دست کم این ادعایی است که بسیاری از سایت‌های عربی که زودتر از فدراسیون فوتبال ایران از محرومیت باشگاه‌های ایرانی از میزبانی باخبر بودند، روی خروجی سایتشان گذاشته اند. کنفدراسیون فوتبال آسیا به دلیل آنچه «ناامنی» خوانده حالا تصمیم سختی برای تیم‌های ایرانی گرفته است.

اگرچه هنوز این خبر به صورت رسمی از سوی AFC اعلام نشده، ولی رسانه‌های نزدیک به این نهاد می‌گویند این خبر قطعی است و رد خور ندارد. حالا همین رسانه‌ها مشترکا یک دلیل برای این تصمیم عنوان می‌کنند: سقوط هواپیمای اوکراینی.

در واقع AFC عنوان کرده داوران سایر کشور‌ها حاضر به پرواز به ایران نشده اند و آن‌ها نگران تامین امنیت اشان هستند. این موضوع را به اعضا و بازیکنان باشگاه‌هایی که قرار است به ایران بیایند هم تعمیم داده اند تا در کل سقوط هواپیما، جدی‌ترین بهانه برای گرفتن میزبانی از تیم‌های ایرانی باشد.

البته رسانه‌هایی که این خبر را به صورت کلی‌تر هم پوشش داده اند اختلال در پرواز شرکت‌های هواپیمایی معتبر به ایران را هم مطرح کرده اند. آن‌ها نوشته اند بسیاری از کمپانی‌های هواپیمایی، پروازشان به ایران را به حالت تعلیق درآورده اند و در این شرایط طبیعی است که AFC تصمیم بگیرد میزبانی را از ایران بگیرد.

در این طرف ماجرا، اما مسئولان ورزش ایران این تصمیم را کاملا سیاسی و تحت نفوذ عربستانی‌ها می‌دادند. مسئولان فوتبال و ورزش ایران اعلام کرده اند در صورتی که AFC چنین خبری را به صورت رسمی اعلام کند آن‌ها از لیگ قهرمانان اروپا کنار می‌کشند. امری که اگر اتفاق بیفتد آن وقت جریمه مالی و محرومیت احتمالا دو ساله از حضور در بازی‌های آسیایی را برای باشگاه‌های ایرانی دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه