شمانیوز

تیم پرسپولیس در اولین بازی با هدایت یحیی گل محمدی، تراکتور را با نتیجه 2-0 شکست داد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از ورزش سه : حساس ترین بازی هفته هفدهم لیگ نوزدهم در ورزشگاه آزادی و با حضور پرتعداد تماشاگران آغاز شده است. پرسپولیسی ها امیدوارند در اولین بازی با هدایت یحیی گل محمدی تیم تراکتور را شکست دهند تا جایگاه خود در صدر جدول را بهتر کنند و از آن طرف شاگردان ساکت الهامی، انگیزه ویژه برای پیروزی در تهران و نزدیکی بیشتری به صدر جدول را دارند.

هفته هفدهم لیگ برتر خلیج فارس

ورزشگاه آزادی؛ تعداد تماشاگر: 40 هزار نفر

تیم داوری: داور: محمدرضا اکبریان/ کمک ها: آرمان اسعدی – سعید قاسمی/ کمک داوران اضافی: علی بای – مرتضی منصوریان/ داور چهارم: بابک عباسقلی زاده/ ناظر: علیرضا کهوری

اخطار 

پرسپولیس: مهدی ترابی (8)- شجاع خلیل‌زاده (35)- کریستین اوساگوآنا (70)- علیرضا بیرانوند (76)- علی علیپور(82) -  سید جلال حسینی (83)- و کمال‌الدین کامیابی‌نیا (90)

تراکتور: مهدی تیکدری‌نژاد (1)- رضا اسدی (1+45)-سعید مهری (88) و محمدرضا خانزاده (1+90)

ترکیب پرسپولیس:

 • علیرضا بیرانوند
 • شجاع خلیل‌زاده
 • سیدجلال حسینی
 • مهدی شیری
 • محمد انصاری
 • کمال کامیابی‌نیا
 • احمد نوراللهی
 • وحید امیری
 • مهدی ترابی
 • علی علیپور
 • کریستین اوساگوآنا (71- محمدحسین کنعانی زادگان)

سرمربی: یحیی گل محمدی

ترکیب تراکتور:

 • رشید مظاهری
 • ایمان سلیمی
 • محمدرضا خانزاده
 • مهدی تیکدری
 • میثم تیموری(58-سعید مهری)
 • اکبر ایمانی
 • رضا اسدی
 • مسعود شجاعی
 • اشکان دژاگه(76- رضا شکاری)
 • احسان حاج‌صفی 
 • ساسان انصاری (63- عکاشه حمزاوی)

سرمربی: ساکت الهامی

شرح گل:

پرسپولیس 1 - تراکتور 0 (علی علیپور): پرسپولیسی ها در ضد حمله گل زدند. پاس رو به جلوی مهدی ترابی به امیری رسید. امیری از میانه میدان پاس پشت دفاع ارسال کرد و علی علیپور با فرار فوق العاده و ضربه ای دیدنی دروازه مظاهری را فرو ریخت.

پرسپولیس 2 - تراکتور 0 (وحید امیری - دقیقه 55): وحید امیری پشت دفاع تراکتور صاحب توپ شد، پس از کنترل توپ با سر، خانزاده را به زیبایی دریبل زد، سپس ایمانی را فریب داد و بعد با ضربه ای دقیق دروازه مظاهری را باز کرد.

شرح بازی:

بازی تیم های پرسپولیس و تراکتور با هیجان بسیار زیادی آغاز شد. دو تیم موقعیت های مختلفی خلق کردند که اولین آن ها توسط کمال کامیابی نیا به هدر رفت. سپس نوبت ساسان انصاری بود که موقعیت سوزی کند اما سرانجام در دقیقه 9 فرار زیبای علیپور، پرسپولیس را به پیروزی رساند. نکته جالب این که تیم یحیی گل محمدی پرس سنگینی را در زمین حریف انجام می داد و قصد داشت تا در کمترین زمان توپ را بگیرد. با گذشت زمان و به خصوص در یک سوم پایانی نیمه اول، تیم تراکتور بر توپ و میدان مسلط شد و موقعیت هایی نیز خلق کرد که مهم ترین آن ها با ضربه سر ایمان سلیمی به وجود آمد که واکنش بیرانوند مانع از گلزنی شد. در آخرین دقایق بازی اخراج ساکت الهامی و واکنش او به تصمیم اکبریان، باعث ایجاد حواشی عجیبی شد اما در نهایت نیمه اول با همین نتیجه 1-0 به سود پرسپولیس خاتمه یافت.

نیمه دوم با حملات تیم تراکتور آغاز شد اما این تیم پرسپولیس بود که موفق شد دروازه تراکتور را باز کند. وحید امیری با بهره جویی از اشتباه مهدی تیکدری و دریبل مدافعان حریف توانست گلزنی کند. اما پس از گل دوباره بازی به دست تراکتور افتاد و شاگردان الهامی در غیاب سرمربی خود، نمایش هجومی را ارائه کردند و البته به موقعیت گل خیلی خوبی دست پیدا نکردند. با این حال شوت احسان حاج صفی اگر تبدیل به گل می شد، تراکتوری ها در 5 دقیقه پایانی بازی، فرصت جبران را داشتند. مهم ترین نکته نیمه دوم و کل بازی شاید همین تعداد بالای کارت زرد بود.

لحظات حساس:

دقیقه 3: سانتر مهدی ترابی روی دروازه به کمال کامیابی نیا رسید اما ضربه او از دهانه دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 4: ساسان انصاری با سر توپ دیدنی سیدجلال را محو کرد اما ضربه اش از داخل محوطه از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 21: سانتر مهدی ترابی روی دروازه تراکتور با اشتباه ایمان سلیمی، وحید امیری را در موقعیت گلزنی قرار داد اما مدافع راست تراکتور با ضربه سر اجازه گلزنی را نداد.

دقیقه 38: سانتر احسان حاج صفی با ضربه سر ایمان سلیمی همراه شد اما بیرانوند توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 90: شوت تماشایی احسان حاج صفی از روی ضربه ایستگاهی به تیر دروازه پرسپولیس برخورد کرد.

دقیقه 90+1: سانتر شجاعی از روی نقطه کرنر به دهانه دروازه پرسپولیس باعث شد تا یک موقعیت دیگر هم برای تراکتوری ها خلق شود اما این فرصت نیز تبدیل به گل نشد.

دقیقه 90+5: شوت مسعود شجاعی از روی ضربه ایستگاهی راهی به دروازه نیافت و به دیوار دفاعی پرسپولیس برخورد کرد.

اتفاق ویژه:

محمدرضا اکبریان داور بازی پرسپولیس - تراکتور، از همان دقیقه اول نشان داد که برای برخورد با بازیکنان عزم راسخی دارد. وی در دقیقه اول یک کارت زرد به مهدی تیکدری نشان داد و در ادامه نیز اکثر بازیکنان را با کارت زرد جریمه کرد. همچنین ساکت الهامی سرمربی تراکتور از کنار زمین اخراج شد و یحیی گل محمدی نیز کارت زرد گرفت. در مجموع او 12 بار از کارت زرد خود استفاده کرد و باعث شد تا دو محروم نیز روی دست تراکتوری ها بمانند.

بهترین بازیکن:

وحید امیری ستاره تیم پرسپولیس در دیدار با تراکتور بود. او در دقایق نخست با پاس رو به جلوی فوق العاده زمینه ساز گل اول سرخپوشان شد و در ادامه خودش هم توانست گلزنی کند. او در نیمه دوم توپ ربایی بسیار خوبی را از تیکدری انجام داد و سپس با فریب سه بازیکن تراکتور، گلزنی کرد. جدا از گل، امیری دوندگی بسیار زیادی داشت و در سمت چپ خط هافبک، درخشان ظاهر شد و بهترین بازیکن تیمش بود.

حواشی:

* بیش از 35 هزار نفر در ورزشگاه آزادی حضور دارند. 

* هواداران پرسپولیس با شعار «یحییِ امپراطور» از سرمربی جدید خود استقبال کردند.

* اشکان دژاگه و سیدجلال حسینی کاپیتان های دو تیم، برخورد صمیمانه ای با یکدیگر داشتند.

* بازار کری خوانی بین هواداران دو تیم بسیار داغ است. آن ها شعارهایی نیز علیه تیم مقابل سر می دهند.

* پس از پر شدن جایگاه هواداران تراکتور، آن ها تلاش کردند تا وارد سکوی قسمت تیم میزبان شوند.

* ساکت الهامی که برای نخستین بار به عنوان سرمربی به ورزشگاه آزادی آمده، با بازیکنان پرسپولیس به گرمی دیدار کرد.

* برخی از بازیکنان تراکتور که شاگرد یحیی گل محمدی بوده اند، به سمت نیمکت پرسپولیس رفتند.

* چند نفر از بازیکنان تراکتور از جمله مهدی تیکدری، برای نخستین بار در ورزشگاه آزادی بازی می کنند و انگیزه ویژه ای دارند.

* گل محمدی بازهم با شال معروف قرمز خود در آزادی حضور دارد. شالی  که البته طرح متفاوتی نسبت به لیگ دوازدهم دارد اما رنگ قرمز آن برای هواداران آشناست.

* پس از خطای تیکدری روی امیری در دقیقه یک، بازیکنان دو تیم نخستین درگیری را رقم زدند. هر دو تیم به داور معترض بودند.

* هواداران پرسپولیس در دقیقه 24 همچون همیشه، یاد هادی نوروزی را گرامی داشتند.

* پس از این که اشکان دژاگه روی وحید امیری خطا کرد، امیری واکنش نسبتا تندی به این اتفاق داشت و برای لحظاتی فضای بازی به تنش کشیده شد.

* این بار خطای اسدی روی ترابی، آتش درگیری ها را شعله ور کرد. حاج صفی خود را مقابل داور قرار داد و تلاش عجیب و غریبی داشت برای این که فقط خودش با داور صحبت کند!

* داور چهارم نکته ای را به اکبریان گفت و باعث شد که او، ساکت الهامی را اخراج کند.

* ساکت الهامی در تصمیمی عجیب قصد داشت که تیم را بیرون بکشد.

* اخراج سرمربی تراکتور و مقاومت او در خروج از زمین، باعث شد تا دقایقی از بازی سپری شود.

* بازی با وقت اضافی 8 دقیقه ای همراه بود و سرانجام در دقیقه 53 داور در سوت خود دمید!

* در نیمه دوم هواداران با آرامش بیشتری بازی را دنبال می کنند.

* هواداران تیم پرسپولیس بر علیه اشکان دژاگه شعار می دهند.

* برخورد شجاع خلیل زاده بازیکنان تراکتور منجر به مصدومیت خلیل زاده شد. شجاع لحظاتی بعد از جا بلند شد و به شدت علیه داور موضع گرفت.

دالدبایتبا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
  تبلیغات متنی
  
  روی خط رسانه