شمانیوز
کد خبر : 934756

رئال مادرید برای اولین بار در سالیان گذشته با آمار دفاعی بهتر از اتلتیکو به دربی رسیده است.

به گزارش شمانیوز به نقل از ورزش سه، رئال مادرید و اتلتیکو امروز از ساعت 18.30 به مصاف هم خواهند رفت. این بازی در شرایطی برگزار می شود که رئال مادرید پس از 21 بازی تنها 13 گل دریافت کرده است. رئال در بین تیم های 5 لیگ معتبر دنیا کمترین تعداد گل را دریافت کرده است و پس از این تیم، اتلتیکو، پی اس جی و استاد رنس با 14 گل خورده قرار دارند. لیورپول و بیلبائو نیز 15 بار دروازه خود را باز شده دیده اند. رئال در یازده بازی نیز کلین شیت کرده است یعنی در 52.38 درصد بازی هایش.

 

 

بدون شک نقش اصلی را در این رکورد مثبت، تیبو کورتوا ایفا کرده است. گلری که در تساوی 2-2 برابر بروژ به شدت مورد اعتراض هواداران رئال قرار گرفت اما بازی برابر گالاتاسرای در استانبول نقطه عطف فصل او بود و با کلین شیت در همان دیدار متحول شد.

در دو ماه دسامبر و ژانویه کورتوا در 9 بازی تنها سه گل دریافت کرده است. دو گل از والنسیا در لالیگا و سوپرکاپ و یک گل نیز از سویا. او فعلا شانس اول جایزه زامورا در پایان لالیگا محسوب می شود.

 

 

در هفت بازی اخیر برای اینکه رئال گلی دریافت کند، باید 29.5 شوت به چارچوب دروازه این تیم زده می شد و متوسط 2.6 شوت در هر بازی به سمت دروازه این تیم شلیک شده است. تیم ها همچنین به طور متوسط تنها 70 پاس نیز در زمین رئال ارسال کرده اند. نکته دیگر اینکه همه مدافعان رئال در این فصل به غیر از میلیتائو، مندی و مارسلو موفق به گلزنی شده اند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه