شمانیوز
کد خبر : 934807

رئال مادرید با تک گل کریم بنزما فاتح دربی مادرید شد. این برد به لطف تعویض های زیدان در نیمه دوم و بغل پای تمام کننده کریم حاصل شد.

به گزارش شمانیوز به نقل از ورزش سه، رئال مادرید و اتلتیکو برگزارکننده حساس ترین بازی هفته 22 لالیگا بودند. دیداری که از ساعت 18.30 در برنابئو به انجام رسید. دو تیم در حالی برابر یکدیگر به میدان رفتند که رئال با 10 امتیاز بیشتر در صدر قرار داشت و اتلتیکوی بحران زده در رده پنجم بود. هر دو تیم غایبان بزرگی داشتند. هازارد و بیل در رئال نبودند و ژوائو و دیگو کاستا نیزبرای اتلتیکو غایب بودند.

 

 

 

بازی در 10 دقیقه اول صحنه خاصی نداشت تا اینکه سرخیو راموس روی پاس به عقب کارواخال درون محوطه جریمه صاحب بخت مناسب گلزنی شد ولی ضربه خود را به بدترین شکل ممکن زد و توپ به اوت رفت.

اتلتیکو رفته رفته بهتر شد و دقیقه 18 تا آستانه گلزنی هم پیش رفت. روی پاس به عقب ورسالیکو این ویتولو بود که به توپ ضربه زد ولی کورتوا با پا توپ را برگشت داد. روی ریباند، سائول با یک شوت از راه دور دروازه رئال را تهدید کرد ولی توپ با اختلافی اندک راهی اوت شد.

 

 

 

دقیقه 24 بازی رئال با خوش شانسی از دریافت گل فرار کرد. نفوذ کوریا و شوت او پس از برخورد به تیر دروازه راهی اوت شد تا آه از نهاد دیگو سیمئونه بلند شود.

دقیقه 43 بازهم کوریا بود که در موقعیت مشکوک به آفساید با کورتوا تک به تک شد ولی ضربه او به شکل زمینی و با اختلافی اندک راهی اوت شد.

در نهایت نیمه اول با تساوی بدون گل به اتمام رسید.

 

 

زیدان نیمه دوم تیمش را با دو تغییر روانه میدان کرد. ایسکو و کروس تعویض شدند و وینیسیوس و لوکاس وارد زمین شدند تا سیستم از 1-5-4 به 3-3-4 تغییر کند.

 

 

اولین موقعیت بازی را والورده خلق کرد اما شوت روی پای او را اوبلاک  با واکنشی به موقع برگشت داد.

رئال که تیم بهتر زمین بود، دقیقه 56 به گل رسید.

 

 

پاس عمقی وینیسیوس به مندی باعث شد تا او در جناح چپ بدون مزاحم صاحب توپ شود. پاس رو به جلوی عالی او را نیز کریم در دهانه دروازه به گل تبدیل کرد تا میزبان 1-0 پیش بیفتد.

 

 

پس از گل بنزما بازی روند متعادلی به خود گرفت. رئال تیم مسلط میدان بود و اتلتیکو توان لازم برای خلق موقعیت جدی را نداشت. حملات رئال هم 100 درصدی نبودند و به نظر می رسید که به همین برتری یک گله قانع است. 

اتلتیکو در ده دقیقه پایانی بازی فشار را مضاعف کرد. ورود کاراسکو به جای ویتولو بر زهر حملات تیم میهمان اضافه کرد ولی رئال در دفاع کاملا مسلط و بی نقص نشان می داد.

در دو دقیقه وقت اضافه بازی هم اتفاق خاصی رخ نداد و رئال مادرید توانست به لطف تک گل بنزما برای اولین بار از سال 2013 در لالیگا و در برنابئو اتلتیکو را شکست دهد. حالا فاصله رئال با بارسلونا موقتا به شش امتیاز افزایش یافته است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه