شمانیوز
کد خبر : 937462

هادی رضایی از فراهم شدن شرایط حضور تیم ملی بسکتبال با ویلچر به بازی های پارالمپیک توکیو خبر داد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران: هادی رضایی دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک با اشاره به پیوستن بستکبال با ویلچر ایران به کاروان اعزامی پارالمیپک گفت: این تصمیم کمیته ملی پارالمپیک پس ازآن قطعی شد که درنامه‌ای که به فدراسیون جهانی بسکتبال باویلچر ارسال و به طور رسمی حضور ایران که پیشتر به عنوان تیم سوم منطقه آسیا اقیانوسیه سهمیه کسب کرده بود، مورد موافقت وبه کمیته پارالمپیک ایران پاسخ مثبت داده شد.

او افزود: به غیر از بسکتبال با ویلچر، ۵ رشته ورزشی دیگر نیز درمرحله نشست فدراسیون‌ها مربوطه با کمیته ملی پارالمپیک و تصمیم برای اعزام رشته‌هایی که امکان مدال آوری آن‌ها زیاد باشد، هست.

رضایی سرپرست کاروان پارالمپیک توکیو با بیان اینکه سیاست کمیته پارالمپیک در خصوص اعزام تیم‌های ایرانی به توکیو تنها کسب سهمیه نیست، گفت: هدف اعزام کاروانی هست که از نظر کیفی توانایی کسب مدال داشته باشد.

او افزود: نخستین بار سیاست کمیته پارالمپیک بر این تصمیم تاکید وپافشاری دارد که کسب سهمیه تنها ملاک اعزام نباشد و از نظر کیفی، ورزشکاران را به این رقابت‌ها اعزام کنیم.

دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک گفت: این موضوعی است که از یک سال پیش در کمیته پارالمپیک به اجرا درآمده و حرف و تصمیم امروز نیست.

با اضافه شدن بسکتبال با ویلچر، تعداد رشته‌های اعزامی به پارالمپیک توکیو به ۹ رشته افزایش یافت و پیش از این اعزام دو و میدانی، وزنه برداری، جودو، تکواندو، والیبال نشسته، قایقرانی، تیراندازی و تیر و کمان قطعی شده بود.

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  آنچه دیگران میخوانند :
   
   روی خط رسانه