شمانیوز
کد خبر : 938740

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا تاکید کرد که تصمیم‌گیری در مورد لغو مسابقات فوتبال، موضوعی نیست که بتوان به راحتی در مورد آن تصمیم گرفت.

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از مهر : مهرزاد خلیلیان رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی که به عنوان سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در ورزش در نشست امروز سه شنبه این ستاد حضور داشت، گفت: کل جامعه ورزش برای حفظ سرمایه ها و مبارزه هر چه عالمانه تر و با خرد با ویروس کرونا بسیج شده تا ریسک و خطر این ویروس به حداقل برسد.

وی ادامه داد: امروز در جلسه ای با ریاست وزیر ورزش و جوانان راه های جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در جامعه ورزش را بررسی کردیم. در همین راستا وضعیت مسابقات، اولویت های ما در اردوها برای کسب سهمیه و وضعیت استان ها بررسی شد و قرار شد پروتکل مربوط فردا ابلاغ شود.

خلیلیان تصریح کرد: مسابقات به ویژه مسابقات فوتبال مسأله ای نیست که به زودی بتوانیم تعطیل کنیم ، در خصوص بقیه رشته ها با توجه به نظر فدراسیون ها و شرایطی که دارند تصمیمات به مرور گرفته می شود. در استان ها هم خواهش کردیم که کسی رأسا در خصوص لغو مسابقات تصمیم نگیرد. البته در خصوص مجامع ورزشی ، کنگره ها و دوره های مختلف مربیگری و داوری اتفاق نظر وجود داشت که فعلا برگزار نشود.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی اظهار داشت: خوشبختانه در کسب سهمیه ها اکثر رشته ها اعزام شدند. فقط کشتی باقی می ماند همه بچه ها هم گواهی سلامت گرفتند و اردوهای المپیک و پارالمپیک با رعایت کامل استانداردها و نکات بهداشتی به قوت خود باقیست

وی یادآور شد: از امروز ستاد پیشگیری از کرونا در ورزش فعال تر با همکاری وزارت بهداشت بصورت ٢٤ ساعته در محل فدراسیون پزشکی ورزشی دائر است.

خلیلیان همچنین گفت: به باشگاه های بدنسازی توصیه می کنیم که در سه نویت صبح، ظهر و شب نسبت به ضدعفونیی کردن سطوح مختلف داشته باشند و بنا داریم نظارت بیشتری روی این باشگاه ها داشته باشیم تا ریسک و خطر بیماری زایی این ویروس را به حداقل برسانند. اگر باشگاه بخش خصوصی در رعایت موارد بهداشتی و پیشگیری کوتاهی کند مجوزی لغو خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه