شمانیوز
کد خبر : 939193

نایب رییس بانوان فدراسیون پزشکی ورزشی در مورد لیگ‌های مختلف ورزشی که به دلیل پیشگیری از شیوع کرونا تعطیل شده‌اند، ‌گفت: احتمالا این لیگ‌ها تا بعد از نوروز ۹۹ تعطیل خواهند شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از ایسنا :  لاله حاکمی در ارتباط با فعالیت ستاد پیشگیری از ویروس کرونا در ورزش که متولی اصلی آن وزارت ورزش و جوانان است، ‌اظهار کرد: تصمیم‌گیر اصلی در این ستاد، فدراسیون پزشکی ورزشی تعیین شده است و تاکنون در خصوص مسائلی از جمله مسابقات، اردوها، اعزام‌ها، فعالیت باشگاه‌های خصوصی، ورزش در پارک‌ها و... تصمیم‌گیری شده است.

او ادامه داد: در مورد اعزام‌ تیم‌های ملی به مسابقات بین‌المللی برای کسب سهمیه‌ المپیک و با توجه به انجام قرنطینه (حدود ۲ هفته) از سوی کشورهای میزبان مسابقات پس از ورود نمایندگان کشورهایی که در آن‌ها ویروس کرونا شایع شده است، در نتیجه تصمیم به اعزام هرچه سریع‌تر ورزشکاران مدنظر قرار گرفت تا در مورد کسب سهمیه دچار مشکل نشویم و در ارتباط با گواهی سلامت ورزشکاران اعزامی اقدام کردیم.

نایب رییس بانوان فدراسیون پزشکی ورزشی با اشاره به این که ستاد پیشگیری از ویروس کرونا در ورزش توصیه کرد مسابقات ورزشی در کشور انجام نشود، گفت: در این مورد قرار شد اگر فدراسیون داخلی یا جهانی تاکید بر برگزاری مسابقات داشته باشد، مسابقات مربوطه آن‌هم بدون حضور تماشاچیان برگزار شود.

حاکمی ادامه داد: علاوه بر این تصمیم بر لغو اردوهای مختلف بود، مگر اینکه ضرورت بر برگزاری اردوهایی مثل رشته ورزشی کشتی باشد که در این رابطه ستاد پیشگیری از ویروس کرونا در ورزش، گروهی را مستقر کرد تا از طریق کنترل علائم وضعیت را کنترل کند.

وی با تاکید بر این که توصیه می‌کنیم استخرها فعالیت خود را تعطیل کنند، بیان کرد: در مورد استخرهای خصوصی تصمیم‌گیری آسان نیست اما توصیه می‌کنیم افراد از فضای استخرها کم‌تر استفاده کنند و هرچند کلر موجود در آب استخر شاید کشنده ویروس است اما محیط اطراف آلوده‌کننده است، بنابراین استخرهای دولتی تعطیل شده است و به استخرهای بخش خصوصی نیز توصیه کرده‌ایم که تعطیل کنند.

نایب رییس بانوان فدراسیون پزشکی ورزشی با اشاره به این که هرچند ورزش در پارک‌ها مفید است، ‌خاطرنشان کرد: اما باید افراد فاصله خود را با دیگران حفظ کنند و افرادی که از علائم ویروس از جمله سرفه خشک، تب و درد بدن برخورداند در منازل باقی بمانند.

حاکمی در پاسخ به این که آیا تجهیزات ورزشی پارک‌ها ضد عفونی شده‌اند یا خیر؟ ‌ گفت: بعید می‌دانم چنین اتفاقی رخ داده باشد و شاید خیلی هم اثرگذار نباشد اما توصیه می‌کنیم افراد به هیچ‌وجه از وسایل مشترک استفاده نکنند.

او در ادامه با تاکید بر اثرات مثبت ورزش بر آرامش افراد و رفع استرس‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، بیان کرد: تا حد امکان توصیه می‌کنیم افراد از تجهزات مشترک استفاده نکنند و در صورت امکان در خانه ورزش کردن را دنبال کنند.

نایب رییس بانوان فدراسیون پزشکی ورزشی با اشاره به این که احتمالا تا بعد از عید نوروز رقابت‌های لیگ‌های ورزشی مختلف که تعطیل شده‌اند برگزار نخواهد شد، گفت: در خصوص برگزاری رقابت‌های ورزشی بعد از عید نوروز نیز تمهیدات لازم اندیشیده خواهد شد.

حاکمی با تاکید بر این که ورزشکاران تا حد امکان از تماس با سطوح مختلف خودداری کرده و در اجتماعات حضور نداشته باشند، ‌اظهار کرد: باید اقدامات لازم در مورد کنترل ویروس کرونا اتخاذ و جدی گرفته شود.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه