شمانیوز
کد خبر : 939873

علی علیپور فرصت این را دارد که تا پایان فصل تعداد گل هایش برای پرسپولیس را به شماره پیراهنش برساند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از ورزش سه :  علی علیپور با ۶۶ گل یکی از برترین گلزنان تاریخ باشگاه پرسپولیس محسوب می‌شود و کفش طلای این تیم در لیگ برتر را هم در اختیار دارد. او از زمستان ۹۳ که به پرسپولیس آمد تا همین حالا گل های مهمی را به ثمر رساند و باتوجه به روند گلزنی اش، هوادارن این تیم امیدوار بودند که وی تا پایان سال به رکورد ۷۰ گل با پیراهن پرسپولیس برسد اما کرونا احتمالا این رکورد را از او خواهد گرفت.

در تاریخ باشگاه پرسپولیس، تنها ۴ بازیکن به رکورد ۷۰ گل رسیده‌اند: فرشاد پیوس ۱۵۳ گل، علی پروین ۹۵ گل، صفر ایرانپاک ۷۴ گل و حسین کلانی ۷۱ گل.

در این بین فرشاد پیوس در ۸ سال توانست این تعداد گل را بزند که آماری فوق العاده به حساب می‌آید. علی پروین بین سال های ۱۳۴۹ تا ۱۳۶۶ تا آستانه صد گل باشگاهی برای پرسپولیس پیش رفت و صفر ایرانپاک در حدود یک دهه، ۷۴ گل زد. اما حسین کلانی مهندس سرخ ها، در فاصله تنها ۶ سال ۷۱ گل زد تا مثل پیوس، میانگین گلزنی بالا در هر سال داشته باشد.

حالا اگر لیگ تعطیل نمی‌شد و علیپور می‌توانست ۵ گل دیگر در مقابل التعاون، ماشین سازی، شاهین و پیکان به ثمر برساند، او هم به رکورد حسین کلانی می‌رسید. اما حالا که لیگ قهرمانان به تعویق افتاده و بازی های لیگ نیز در آستانه تعطیلی است، فرصت رسیدن به چنین رکوردی برای او از دست رفته است.

با این وجود مهاجم شماره ۷۰ پرسپولیس احتمالا تا پایان فصل به آمار ۷۰ گل خواهد رسید و امیدوار است از رکورد حسین کلانی و زنده یاد صفر ایرانپاک گذر کند و حتی اگر قرارداد جدید با سرخ ها ببندد، فرصت عبور از پروین را هم خواهد داشت که در آن صورت به دومین گلزن تاریخ پرسپولیس تبدیل خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه