شمانیوز
شما نیوز

وضعیت تیم پرسپولیس در رقابتهای لیگ برتر

در فصل نوزدهم رقابتهای لیگ برتر که در هفته بیست و یکم متوقف شده است، جمعا ۲۴ بازیکن برای پرسپولیس به میدان رفته‌اند که کاپیتان سرخپوشان و یک بازیکن پرحاشیه رکورددار هستند.

به گزارش خبرنگار شما نیوز و به نقل از مهر :  فصل نوزدهم از رقابت‌های لیگ برتر در هفته بیست و یکم متوقف شد که تیم پرسپولیس با ۲۱ بازی و ۴۷ امتیاز در صدر جدول این مسابقات قرار دارد.

برای پرسپولیس در این فصل جمعاً ۲۴ بازیکن به میدان رفته‌اند که از این تعداد چهار بازیکن در همه دیدارهای این تیم حضور داشته‌اند. سرخ‌پوشان ۲۰ بار به میدان رفته و یک بازی هم به دلیل عدم حضور تیم سپاهان و با رای کمیته انضباطی به حساب این تیم نوشته شده است.

در بین ۲۴ بازیکن پرسپولیس، ۴ بازیکن در همه دیدارهای این تیم به میدان رفته‌اند تا از این حیث رکورددار باشند. وحید امیری، علی علیپور، مهدی ترابی و احمد نورالله‌ی ۴ بازیکنی هستند که در هر ۲۰ بازی این تیم در لیگ برتر حضور داشته‌اند.

احمد نورالله‌ی با ۲۰ بازی و ۱۷۶۹ دقیقه حضور در میدان پرکارترین بازیکن این تیم بوده است و بعد از او مهدی ترابی با ۲۰ بازی و ۱۷۵۱ دقیقه حضور در میدان قرار دارد. علی علیپور با ۱۷۳۹ و وحید امیری با ۱۶۳۳ دقیقه دیگر بازیکنان پرکار سرخ‌پوشان در این فصل هستند.

کمترین میزان حضور در میدان هم به پر حاشیه ترین بازیکن پرسپولیس که شاید بتوان او را پر حاشیه ترین بازیکن یک دهه اخیر فوتبال ایران به حساب آورد تعلق می‌گیرد. آنتونی استوکس مهاجم ایرلندی سرخ‌پوشان در این فصل تنها یک بار برای پرسپولیس به میدان رفته و ۹ دقیقه نیز بازی کرده تا با این آمار کمترین میزان بازی به او تعلق بگیرد.

بعد از استوکس هم حسین ماهینی کاپیتان دوم نیم فصل اول پرسپولیس با حضور در ۲ بازی و تنها ۱۲ دقیقه حضور در میدان، دومین بازیکنی است که کمترین میزان حضور را برای این تیم دارد. با جدایی حسین ماهینی و احتمال عدم بازگشت استوکس به پرسپولیس، بعید است تا پایان فصل این آمار جابجا شود.

 

جدول میزان مشارکت بازیکنان پرسپولیس در بازی‌های این تیم در فصل نوزدهم لیگ برتر تا پایان هفته بیست و یکم؛

ردیفبازیکنتعداد بازیدقایق بازی
۱احمد نورالله‌ی۲۰۱۷۶۹
۲مهدی ترابی۲۰۱۷۵۱
۳علی علیپور۲۰۱۷۳۹
۴وحید امیری۲۰۱۶۳۳
۵محمد انصاری۱۷۱۴۰۸
۶مهدی شیری۱۷۱۳۶۶
۷محمد حسین کنعانی۱۸۱۲۸۰
۸شجاع خلیل زاده۱۴۱۱۹۴
۹علیرضا بیرانوند۱۲۱۰۸۰
۱۰محسن ربیع خواه۱۲۹۴۲
۱۱محمد نادری۱۴۹۳۹
۱۲سید جلال حسینی۱۱۸۲۲
۱۳بشار رسن۱۳۷۲۴
۱۴بوژیدار رادشویچ۷۶۳۰
۱۵سیامک نعمتی۱۲۴۹۰
۱۶امید عالیشاه۹۳۸۶
۱۷کمال کامیابی نیا۶۳۳۸
۱۸جونیور۵۲۷۲
۱۹کریستین اوساگونا۴۲۳۰
۲۰فرشاد احمدزاده۸۱۵۰
۲۱امیر روستایی۳۱۱۲
۲۲مهدی عبدی۷۱۰۳
۲۳حسین ماهینی۲۱۲
۲۴آنتونی استوکس۱۹

 

نکته جالب در این جدول حضور بازیکنان خارجی پرسپولیس از رده سیزدهم به پایین است. در میان بازیکنان خارجی بشار رسن عراقی با ۱۳ بازی و ۷۲۴ دقیقه حضور در میدان در صدر قرار دارد و پس از وی نیز بوژیدار رادشویچ با ۷ بازی و ۶۳۰ دقیقه حضور در میدان قرار دارد.

در بین این ۲۴ بازیکن، چند بازیکن از جمله جونیور، احمدزاده، روستایی، عبدی، حسینی و احتمالاً استوکس دیگر در این تیم حضور نداشته و به آمار دقایق و تعداد بازی‌های آنها اضافه نخواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied