شمانیوز

لورنزو سانز، رئیس سابق باشگاه رئال مادرید، براثر ابتلا به کرونا در 76 سالگی درگذشت.

به گزارش شمانیوز به نقل از ورزش سه، سانز بین سال های 1995 تا 2000 ریاست باشگاه رئال مادرید را برعهده داشت و هفتمین و هشتمین قهرمانی رئال در اروپا، در زمان ریاست او به دست آمد.

او چند روز قبل با همه گیر شدن ویروس کرونا در اسپانیا، به این بیماری مبتلا و در بیمارستان بستری شد اما نتوانست در مقابل این بیماری مقاومت کند و امروز درگذشت.

سانز که در سال 1943 در مادرید به دنیا آمده بود، بعد از اینکه مدتی در زمان ریاست رامون مندوزا، به عنوان یکی از مدیران رئال کار کرد، در سال 1995 به عنوان رئیس این باشگاه انتخاب شد.   

 

 

 

او با به خدمت گرفتن فابیو کاپلو و خرید ستاره هایی مانند روبرتو کارلوس، کلارنس سیدورف، داوور شوکر و پردراگ میاتوویچ، کمک کرد تا رئال بعد از 38 سال، بار دیگر در اروپا به قهرمانی برسد.

رئال در سال 2000 و زمانی که او همچنان رئیس باشگاه بود، قهرمان چمپیونزلیگ شد اما به دلیل مشکلات مدیریتی داخلی باشگاه، مجبور به اعلام انتخابات پیش از موعد ریاست باشگاه شد و یک رای گیری نزدیک، رقابت را فلورنتینو پرز باخت.

او در سال 2004 بار دیگر در انتخابات شرکت کرد اما این بار در رقابت با پرز شانس چندانی نداشت. هنوز مشخص نیست باشگاه رئال در شرایط فعلی برای بزرگداشت سانز، چه برنامه‌ای ترتیب خواهد داد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied