شمانیوز

مسئولان باشگاه رئال مادرید تصمیم گرفتند تا ورزشگاه تیم فوتبال خود را به مرکز جمع‌آوری لوازم بهداشتی و درمانی تبدیل کنند.

به گزارش شمانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پس از شیوع ویروس کرونا اکثر مسابقات ورزشی در سرتاسر دنیا به حالت تعلیق در آمد. رقابت‌های لالیگا اسپانیا از جمله لیگ‌های اروپایی بود که متوقف شد. مسئولان باشگاه رئال مادرید تصمیم گرفته‌اند در شرایط توقف لالیگا، سانتیاگو برنابئو ورزشگاه تیم فوتبال رئال مادرید را به مرکز خدمات بهداشتی و درمانی تبدیل کنند.

قرار بر این است که مقدار زیادی از لوازم بهداشتی و درمانی در این مکان جمع‌آوری شود تا دسترسی تیم‌های پزشکی به این وسایل آسان‌تر شود.

در بیانیه باشگاه رئال مادرید اعلام شده است: باشگاه رئال مادرید با همکاری شورای عالی ورزش اسپانیا قصد دارد تا پروژه‌ای را به منظور تهیه و توزیع منابع بهداشتی استراتژیک راه‌اندازی کند. قرار است ورزشگاه سانتیاگو برنابئو به محل جمع‌آوری مواد بهداشتی تبدیل شود.

در ادامه این بیانیه آمده است: دولت کلیه مواد پزشکی را به مرکز خدمات درمانی اسپانیا تحویل می‌دهد. از آنجا این اقلام به ورزشگاه سانتیاگو منتقل می‌شود، امید است این تدبیر در تسریع خدمات‌رسانی به مردم کمک کند.

باشگاه رئال مادرید کمک‌های مردمی برای مقابله با ویروس کرونا هم جمع‌آوری می‌کند. کهکشانی‌ها این کار را با کمک شرکت‌های مطرح ورزشی و وزارت بهداشت کشور اسپانیا انجام می‌دهند.

تا کنون در اسپانیا ۵۶۱۸۸ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند. آمار کشته‌ها در این کشور به اندازه‌ای وخیم است که حتی از کشور چین که مبدا ویروس کرونا بود بیشتر شده. اسپانیایی‌ها با ۴۰۸۹ کشته بعد از کشور ایتالیا در رده دوم بیشترین کشته‌های ویروس کرونا قرار دارند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied