شمانیوز
کد خبر : 943858

سازمان لیگ فوتبال با بررسی پرونده تمرین مخفیانه تیم‌های لیگ برتری قصد دارد با متخلفان برخورد سختی انجام دهد

به گزارش شمانیوز و به نقل از فرارو: با اینکه همچنان سازمان لیگ فوتبال تاریخی برای شروع مجدد لیگ برتر اعلام نکرده و ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا در ورزش هم اصرار دارد که هیچ‌کدام از تیم‌های ملی و باشگاهی به تمرین نپردازند، اما اصرار برخی از باشگاه‌ها، بازیکنان و مربیان روی تمرینات گروهی جنجال‌ساز شده است. انتشار تصاویری از برخی از بازیکنان پرسپولیس هنگام تمرین در ورزشگاه شهید کاظمی طی روز‌های اخیر جنجال‌های زیادی را به همراه داشته و باعث شده است تا رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی تیم‌ها را تهدید به جریمه‌های سنگین کند.

پرسپولیسی‌ها مخفیانه تمرین کردند؟
انتشار چند عکس از بازیکنان پرسپولیس در سالن بدنسازی و همچنین زمین چمن ورزشگاه شهید کاظمی که ماسک بر صورت دارند، ادعای تمرینات مخفیانه سرخپوشان را به همراه داشت. برخی از رسانه‌ها مدعی شدند پرسپولیسی‌ها قوانین قرنطینه را دور زدند و به صورت جمعی تمرین می‌کنند. با این حال افشین پیروانی، سرپرست پرسپولیس واکنش تندی به این ماجرا داشت و خبر مربوط به تمرین سرخپوشان در ورزشگاه شهید کاظمی را تکذیب کرد: «متأسفانه در روز‌های اخیر شایعه کذبی به راه افتاده مبنی بر اینکه بازیکنان پرسپولیس تمرینات گروهی انجام می‌دهند، اما همان‌طور که گفتم این یک شایعه است. برخی با به راه انداختن این شایعات قصد دارند به پرسپولیس و قهرمانی آن لطمه وارد کنند؛ اما اینطور نخواهد شد.» درنهایت هم مشخص نشد که عکس‌های منتشرشده برای چه زمانی است و آیا شاهد تمرین مخفیانه بودیم یا خیر.

اصرار برخی بازیکنان به شکستن قرنطینه
به نظر می‌رسد باشگاه‌ها با توجه به دستور وزارت ورزش برخلاف چند هفته قبل که سپاهان، تراکتور و استقلال بازیکنان خود را فراخوانده بودند، اصراری به برگزاری تمرینات گروهی ندارند. با این حال از گوشه و کنار خبر می‌رسد برخی از بازیکنان که گویا از خانه‌نشینی خسته شدند، در گروه‌های چندنفره به تمرین می‌پردازند. این اتفاق البته نه‌تن‌ها در ایران بلکه برای کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی، هم رخ داده که مشخص‌شدن تمرین او در ورزشگاه شهر مادیرا، انتقاداتی را برایش به همراه داشته است. با این حال خیلی از تیم‌ها و بازیکنان هم به صورت گروهی، اما آنلاین در خانه با یکدیگر برگزار می‌کنند.

تاتنهام در انگلیس، مثل پرسپولیس
در حالی که در ایران تمرین چند پرسپولیسی صدای اعتراضات را بلند کرد، در انگلیس هم انتشار تصاویری از ژوزه مورینیو و چند تن از بازیکنان تاتنهام در یک پارک در حال تمرین جنجال بزرگی به پا کرد. این اتفاق حتی باعث حمله مسئولان کشور انگلیس به مورینیو شد و کار تا جایی پیش رفت که این مربی پرحاشیه به خاطر رفتار خود و شاگردانش عذرخواهی کرد: «من می‌پذیرم که اقداماتم در راستای مقررات تعیین‌شده از سوی دولت نبود و اینکه ما موظف هستیم که تنها با اعضای خانواده خودمان در تماس باشیم. قبول دارم که نقش همه ما در مهار این ویروس حیاتی است و باید توصیه‌های دولت را برای حمایت از قهرمانان‌مان در سازمان ملی بهداشت رعایت کنیم تا جان افراد را به خطر نیندازیم.»

واکنش فدراسیون فوتبال به تمرینات مخفیانه
فدراسیون فوتبال هم که این روز‌ها هیچ برنامه اردویی برای هیچ‌کدام از تیم‌های ملی ندارد، مخالف تمرینات مخفیانه تیم‌ها قبل از مجوز ستاد پیشگیری و مبارزه با کروناست. مهدی محمدنبی، سرپرست دبیرکلی فدراسیون، دیروز به شایعه تمرین تیم‌ها به صورت مخفیانه این‌طور واکنش نشان داد: «به آقای سهیل مهدی (مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ) گفتم که بررسی میدانی داشته باشد که ببیند این اتفاق افتاده است یا خیر. اگر احیانا صحت داشته باشد جلویش گرفته می‌شود. تأکید می‌کنم که حتی تمرین تیم‌ها در چارچوب نظرات ستاد کرونا ممنوع است.»

جریمه سنگین برای شکستن قرنطینه
به نظر می‌رسد برخلاف روز‌های اولیه، این روز‌ها ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا در ورزش که زیر نظر وزارت ورزش فعالیت می‌کند، خیلی جدی‌تر از قبل مقابل نقض قوانین ایستاده است. مهرزاد خلیلیان یکی از اعضای این ستاد و رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی این‌بار تیم‌هایی که قوانین را نقض کرده و در روز‌های قرنطینه تمرین گروهی داشته باشند را این‌گونه تهدید کرد: «بیشترین میزان جریمه باطل‌کردن مجوز این باشگاه‌ها خواهد بود.» درواقع خلیلیان تیم‌ها را به کنار گذاشته‌شدن از لیگ تهدید کرده؛ تنبیهی که احتمالا بیش از قبل باعث رعایت‌کردن قوانین به وسیله تیم‌های لیگ برتری خواهد شد.

تمرینات از اول اردیبهشت هم آغاز نمی‌شود
شایعات درباره زمان شروع دوباره تمرینات و مسابقات لیگ برتر زیاد است؛ اما هر تاریخی که اعلام می‌شود، چند روز بعد با تکذیب مسئولان همراه است. تیر خلاص رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی جایی بود که دیروز اعلام کرد حتی قرار نیست از اول اردیبهشت‌ماه هم مجوز شروع تمرینات تیم‌ها صادر شود: «ما برنامه‌های خاصی داشتیم و فکر می‌کردیم برای هفته اول اردیبهشت بتوانیم اجازه شروع تمرینات را صادر کنیم، اما واقعا با شرایطی که پیش آمده و وزارت بهداشت هنوز موافقت خود را اعلام نکرده است، بنابراین ما نباید فشار روی آن‌ها بیاوریم. ما شنبه جلسه‌ای با علی‌نژاد خواهیم داشت و ببینیم تا آخرین اطلاعات وزارت بهداشت، چطور باید مسابقات را برنامه‌ریزی کنیم و شاید بتوانیم شرایط را برای بازگشایی به مرور آماده کنیم.»

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه