شمانیوز

مدیرعامل جدید استقلالی ها امشب برای اولین بار در یک برنامه بلند تلویزیونی حضور یافت و پاسخگوی سوالات هواداران این تیم شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از ورزش سه : احمد سعادتمند، مدیرعامل جدید استقلالی ها امشب برای اولین بار به صحبت با هواداران استقلال پرداخت. او در پاسخ سوالاتی که توسط مجربه برنامه پرسیده می شد این گونه پاسخ داد:

 

سالگرد قهرمانی پنجاه ساله را تبریک می گویم

برای همه زحمتکشان در مبارزه با کرونا آرزوی موفقیت دارم. همچنین پنجاهمین سالگرد قهرمانی استقلال در آسیا را تبریک می‌گویم و امیدوارم تیم به جایگاه اصلی خود با کمک هواداران باز گردد.

 

استقلال به هیچکس بدهکار نیست

دلیل اول من برای حضور در استقلال، انگیزه و علاقه‌ام بود. همچنین از باشگاه شناخت داشتم و چند جلسه خدمت دکتر سلطانی‌فر و اعضای هیات مدیره برگزار کردیم و برنامه‌ها را با توجه به فرصت‌ها مطرح کردیم. استقلال به هیچکس بدهکار نیست و قابلیت آقایی در فوتبال آسیا را دارد زیرا ۳۰ میلیون نفر پشت آن هستند. احساس می‌کنم برند استقلال و هواداران عاشق می‌توانند سطح باشگاه را بالا ببرند.

 

از کسی ضمانت نخواستم

اگر هر کسی سر جای خود باشد و باشگاه ساختار داشته باشد، کار ما ادامه دار خواهد بود. من ضمانتی نخواستم اما امیدوارم با عملکرد همه عزیزان، روزهای خوبی در انتظار باشگاه باشد.

 

شعار نمی دهم اما استقلال به سوی روزهای خوب می رود

در بعضی از زمان‌ها نیاز است که سرپرست کارها را اداره کند تا روند انتخاب مدیرعامل با حضور هیات مدیره ادامه پیدا کند. به آقای خلیل‌زاده تسلیت می‌گویم و برای ایشان آرزوی سلامتی می‌کنم. مجمع باشگاه با حضور ۳ عضو هیات مدیره تشکیل شد و یکی از مهم ترین تصمیمات انتخاب و معرفی مدیرعامل بود و سپس صدور ابلاغ انجام شد. آقای منزوی استعفا داده بودند اما این استعفا پذیرفته نشد و با حضور ایشان، بنده و آقای نظری جلسه شکل گرفت. آقای خلیل‌زاده نیز همچنان در هیات مدیره حضور دارد. ما همه کفش آهنی به پا کردیم تا کار کنیم و می‌خواهیم حاشیه‌ها را کم کنیم. اهل شعار نیستم اما این نوید را می‌دهم که استقلال به سمت روزهای خوب برود.

 

باید به هواداران هم کمک مالی کنیم

استقلال باید سالی ۲۰ تا ۳۰۰ میلیارد درآمد داشته باشد. باشگاه باید به یک جایی برسد که حتی یک خیریه داشته باشد. ساختار باشگاه را در جلسه هیات مدیره تصویب می‌کنیم. ما باید به هواداران کمک کنیم. برخی هواداران نیاز مالی دارند برخی دیگر می خواهند درس بخوانند و ... ما باید به جایی برسیم که به آنها کمک کنیم.

 

باید مشکلات حل شوند

در این مدت حضور، ۲۷ نشست داشتم و در حال برطرف کردن مشکلات هستیم. به سراغ مشکلات خواهیم رفت و تلاش می کنیم آن‌ها را حل کنیم.

 

خیلی ها در کنار استقلال به شهرت رسیدند

اعتقاد دارم که برای قهرمانی در آسیا باید یک تیم کامل داشته باشید و نمی‌توانیم برای یک تیم در حد قهرمانی، یک تیم مدیریتی ضعیف داشته باشیم. ما یک تیم قوی هستیم و برای تمامی این قراردادها برنامه داریم و جلسات کارشناسی داشتیم و به سمت تعامل رفتیم. باشگاه استقلال به فردی بدهکار نیست و بسیاری در کنار باشگاه به شهرت رسیدند و منفعت کسب کردند.

بدهی های استقلال را به نقطه صفر می رسانیم!

چند پرونده در فیفا داریم که در حال حل کردن آن‌ها هستیم. همچنین به دنبال منابع مالی هستیم تا پرونده‌هایی که باید پرداختی داشته باشیم را حل کنیم. همچنین ما یک سری مطالبات داریم و از آ‌نها استفاده می‌کنیم. در حال وصول کردن مطالبات خود هستیم که سر فرصت این موضوعات را خواهیم گفت. با نفرات اول برخی از شرکت‌ها صحبت کردیم و در حال کار کارشناسی هستیم. عزیزانی هستند که ما تعهدات خود را نسبت به آن‌ها انجام دادیم و آن‌ها انجام ندادند و اگر سکوت می‌کنیم، مبنی بر بی اطلاعی ما نیست. اگر صبر ما لبریز شود، با شکایت و روند قضایی به دنبال مطالبات می‌رویم. ما بدهی‌ها را به نقطه صفر می‌رسانیم.

 

تا پایان فرورین پرداختی خواهی داشت

تلاش می‌کنیم تا پایان فروردین ماه پرداختی به بازیکنان و مربیان داشته باشیم و همچنین یک روند زمانی در نظر گرفتیم تا با دریافت مطالبات و طی برنامه ریزی، درآمد بیشتری داشته باشیم. از ۱۶ فروردین کار خود را آغاز کردم و ۹ روز کاری سپری کردم. در این مدت اقدامات خوبی داشتیم و تا پایان فروردین پرداختی خواهیم داشت. مبلغ آن را نمی‌گویم اما به قرارداد با بازیکنان و مربیان پایبند هستیم.

 

باید به استقلال 75 ساله احترام بگذاریم

حضور پیشکسوتان در باشگاه یک روز خوب را رقم زد. از همه می‌خواهم که حضور داشته باشند. حضور بازیکنانی مانند عنایتی و صادقی و برهانی دیگران باعث شد تا انگیزه من بیشتر شود. عشق من به استقلال قابل تصور نیست. اگر قرار بود همه چیز گل و بلبل باشد، مدیریت کار سختی نیست. امیدوارم با کمک همه عزیزان و به ویژه صدا و سیما، اتفاقات خوبی رقم بخورد. استقلال ۷۵ سال قدمت دارد و باید به آن احترام گذاشت. خواهش دارم که صدا و سیما با محبت بیشتری در کنار استقلال باشد و فضایی ایجاد شود تا باشگاه به خواسته خود برسد.

 

مدیران پول ساز می خواهیم

ما در باشگاه نیاز به مدیران پول ساز داریم و افرادی با نگاه اقتصادی باید حاضر شوند. امروز بررسی کردیم که چرا باید از طریق موزه به درآمدزایی نرسیم؟ باشگاه و مدیران آن باید تفکر درآمدزایی داشته باشند و بتوانند این کار را انجام دهند و این تفکر در باشگاه جاری هستند. تمامی اعضای هیات مدیره ورزشی و اقتصادی هستند و به زودی نفرات دیگری به مجموعه اضافه می شوند. شرط اول البته دلسوز استقلال بودن است و باید عاشق باشگاه باشند.

 

در حال انتخاب کسی هستیم که در کنار ما باشد

با حدود ۱۵ گروه اقتصادی جلسه داشتیم و در حال بررسی هستیم. مجددا تکرار می‌کنم که در حال بررسی اهلیت، صلاحیت و دیگر موضوعات هستیم تا انتخاب کنیم چه کسی در کنار باشگاه باشد. ما گرفتار نیستیم و چهار ستون بدن ما محکم است و با حمایت هوادران پیش می‌رویم. اگر بتوانیم صداقت و وفاق جمعی را ایجاد کنیم، اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد.

 

تمدید قراردادها را آغاز می کنیم

حتما دیاباته را حفظ خواهیم کرد. به آقای سعید رمضانی در جلسه روز یکشنبه گفتم که بعد از پرداختی‌ها، باید به سمت تمدید قرارداد برویم. باشگاه باید با بازیکنان مورد نظر خود مذاکره کند و برای این تمدید قراردادها اقدام می‌کنیم.

 

بعد از کرونا با شفر جلسه می گذاریم

با شفر صحبت کردیم و ایشان به ما محبت داشت و مقرر شد بعد از موضوع کرونا در ایران یا امارات با او نشست داشته باشیم تا بتوانیم در مذاکره برای تخفیف و دیگر مسائل اقدام کنیم.

هم کمپ حجازی را می گیریم هم مرغوبکار را

من هنوز شکایتی از استراماچونی ندیدم. می‌خواهیم با همه تعامل کنیم. دوستانی در ایتالیا داریم که با اتحادیه مربیان ایتالیا در ارتباط هستند و به آن‌ها امیدوار هستیم. یک وکیل برای کمپ حجازی، یک وکیل برای کمپ مرغوبکار در نظر گرفته‌ایم و می‌خواهیم سند آن‌ها را دریافت کنیم.

 

عکس هواداران استقلال را ثبت می کنیم

امروز یک طرحی را مطرح کردیم تا با ثبت عکس هواداران یک مجموعه کامل در کمپ حجازی ایجاد کنیم. طرح اولیه این موضوع را ارائه می‌کنیم و کمپ را مردم می‌سازند. ایجاد یک زمین تمرین وظیفه من است. در نظر گرفتیم اگر مسابقات ما در زمین ثالث برگزار شود، تمامی هزینه‌ها را دریافت کنیم و باید حق پخش نیز به حساب ما واریز شود.

 

ما در ادامه لیگ مدعی قهرمانی هستیم

در خصوص ادامه لیگ باید بگویم که در لیگ بلژیک بروژ با وجود ۱۵ امتیاز اختلاف با تیم دوم، به عنوان قهرمان اعلام شد ولی یوفا این تصمیم را رد کرد. خوب نیست که بگویند فلان تیم را قهرمان اعلام کنیم. قهرمانی در زمین باید مشخص شود. ما یک بازی کمتر داریم و من به این تیم اعتقاد دارم. ما مدعی قهرمانی هستیم. البته ما تابع قوانین کشور و فیفا هستیم و شرایط کرونایی فعلی باید رد شود. از طرفی باید نقطه نظرات همه باشگاه‌ها و مربیان جمع شود و در یک مجمع تصمیم‌گیری شود.

 

تمرین بازیکنان از خانه پیگیری می شود

طی صحبتی که با آقا فرهاد داشتم به بازیکنان GPS داده شده و هر دو سه روز یکبار این GPSها آنالیز می‌شوند و تمرینات بازیکنان در خانه پیگیری می‌شود.

 

من پرسپولیسی نیستم، برد آنها را تبریک گفتم

بگذارید یکبار برای همیشه درباره شایعه پرسپولیسی بودنم صحبت کنم. آقایان گرشاسبی و عرب همکار من در وزارت ورزش بودند و وقتی که مدیرعامل پرسپولیس شدند به آن‌ها تبریک گفتم. یکبار هم پرسپولیس با تیمی عربی در نیمه‌نهایی بازی داشت که بازی را برد و من به آن‌ها تبریک گفتم. اتفاقا یکی از رفقا کامنت گذاشت که تو استقلالی مگر نبودی؟ که برایش نوشتم من پنجاه سال است که استقلالی هستم ولی چون یک تیم عربی را شکست داده‌اند و بحث ملی بود، تبریک گفتم. حالا یک عده می‌خواهند اصرار کنم که پرسپولیسی هستم، بگذارید بگویند.

 

کمک های موسوی به استقلال قرض الحسنه بود

اینکه گفته می‌شود آقای موسوی از باشگاه چک گرفته‌اند درست نیست. ایشان در برهه‌ای که باشگاه نیاز شدید به پول داشتند تشریف آوردند و به تیم کمک کردند. این پول را به عنوان قرض‌الحسنه دادند و ان‌شاءالله این موضوع هم حل می‌شود.

 

وزارت ورزش موافق خصوصی سازی است

عزم ما خصوصی‌سازی است. در باشگاه‌های بزرگ، سهامداران مردم هستند. باید استقلال و پرسپولیس واگذار شوند. من به عنوان مدیرعامل استقلال و با حمایت وزارت ورزش که عزم جدی در این خصوص دارد، به دنبال خصوصی‌سازی باشگاه هستیم. اگر مشکلاتی در این راه وجود دارد از ماست. وقتی دارایی من با هزینه‌هایم نمی‌خواند، باید این موضوع را درست کنم. دوستان زحمت می‌کشند و جلسات مربوطه یکشنبه‌ها برگزار می‌شود و مشکلات یکی یکی حل می‌شوند تا این دو باشگاه واگذار شوند.

 

تبلیغات محیطی درآمدی ندارد فقط بدهی دارد

من بررسی کردم و دیدم باشگاه‌های بزرگ و پردرآمد دنیا چه درآمدهایی دارند. بارسا ۸۴۰ میلیون یورو درآمد داشته است. ۱۵۹ میلیون بابت بلیت فروشی، ۲۹۸ میلیون یورو حق پخش تلویزیونی و ۳۸۳ میلیون یورو هم از تبلیغات درآمد دارد. ما ۵ سال است که از تبلیغات محیطی درآمد نداشته‌ایم سازمان لیگ گفت که ۴ میلیارد و سیصد میلیون هم بدهکاریم. بعد دوستان ما در باشگاه نامه اعتراضی زدند و جواب نامه آمد که ۶ میلیارد بدهی داریم! این چه تبلیغات محیطی است که درآمدی ندارد و ما را بدهکار هم می‌کند؟ این شفاف‌سازی کجاست؟ ما که حق پخش نداریم. الان ۷۰ درصد درآمد تیم‌های کوچک انگلیس هم از حق پخش تشکیل شده است. خوشبختانه در بودجه سال ۹۹ مسئله درآمد باشگاه‌ها دیده شده و قرار است ۷۰ درصد صدا و سیما و ۳۰ درصد را وزارت ورزش بدهد.

 

ما گوشت قربانی شده ایم

ما چرا به سازمان لیگ بدهکاریم؟ در بلیت فروشی که نقشی نداریم. دولت هم نمی‌تواند کمک کند. حق پخش هم نمی‌گیریم. می‌ماند یک اسپانسر که آن‌ها هم می‌آیند تا چیزی گیرشان بیاید. اینجا ما گوشت قربانی شده‌ایم و هرکسی می‌خواهد از استقلال چیزی بکند. من این اجازه را نخواهم داد و با کمک پیشکسوتان و هواداران نمی‌گذارم کسی یک آجر از باشگاه از این پس بردارد.

 

سند تک برگی مرغوبکار و کمپ را به همین برنامه می آورم

به هواداران قول می‌دهم که سند کمپ حجازی و مرغوبکار را در ۵ الی ۶ ماه پیش رو بگیریم و سند تک برگی این دو مکان را به برنامه شما می‌آوریم. برای خصوصی‌سازی و حضور در بورس نیاز به بالا بردن سرمایه استقلال داریم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه